KLM spouští službu Upload@Home pro snazší kontrolu covid-19 dokumentů

Amstelveen, 2. srpna 2021 – Zákazníci společnosti KLM, kteří cestují do vybraných destinací, si nyní mohou nechat předem zkontrolovat potřebné cestovní doklady COVID-19. Nová služba KLM Upload@Home umožňuje zákazníkům cestovat bez zbytečných komplikací, stresu a s časovou úsporou. 

Společnost KLM si je vědoma, že cestování se všemi požadavky souvisejícími s COVID-19, může být v současné době náročné. A to zejména proto, že se pravidla rychle mění, a navíc se mohou
v jednotlivých zemích lišit. Předběžná validace požadovaných dokumentů v dané destinaci pomocí Upload@Home znamená, že zákazníci si mohou být předem jisti, že jejich doklady jsou v pořádku. Tato kontrola dokladů COVID-19 může také urychlit proces odbavení na letišti.

Účast v systému Upload@Home je bezplatná a dobrovolná. Inovativní digitální samoobsluhou chce společnost KLM svým zákazníkům co nejlépe pomoci se složitými vstupními předpisy cílové země týkajícími se cestovních dokladů COVID-19.

Jak funguje kontrola COVID-19 u společnosti KLM | Upload@Home

Online kontrola dokladů COVID-19 od společnosti KLM je nyní k dispozici pro všechny lety společnosti KLM do Amsterdamu a pro lety společnosti KLM z Amsterdamu nebo přes Amsterdam na Curaçao, do Dubaje, Limy, Svatého Martina, Istanbulu, Německa a Španělska. Očekává se, že počet destinací, pro které je služba Upload@Home k dispozici, se v blízké budoucnosti zvýší. Zákazníci, kteří si rezervovali let do některé z těchto destinací a mají nárok na tuto službu, obdrží informaci dodatečně. Následně si vyzvednou požadované dokumenty a nahrají je do pěti hodin před odletem. Výsledek jim bude zaslán e-mailem, obvykle do jedné hodiny. Pracovníci společnosti KLM provádějící kontrolu jsou k dispozici od 6.00 do 22.00 hodin středoevropského času.

Na letišti

Všichni zákazníci, kteří ke své cestě potřebují cestovní doklady související s COVID-19, si mohou vyzvednout palubní vstupenku a odbavit zavazadla u odbavovací přepážky na letišti. Pokud si předtím nechali zkontrolovat své doklady online prostřednictvím služby Upload@Home, stačí jim pouze předložit cestovní pas nebo občanský průkaz a případné vízum. Společnost KLM však doporučuje, aby si zákazníci vždy s sebou na letiště vzali tištěné kopie požadovaných dokladů souvisejících
s COVID-19, protože je možná budou muset předložit po příletu do destinace.

*  *  *  *  *

KLM

KLM Royal Dutch Airlines je již 100 let průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále operuje pod svým původním jménem. KLM si klade za cíl být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality.

O AIR FRANCE-KLM

Air France-KLM je jednou z vedoucích aerolinek při odletu z Evropy. V běžném provozu nabízí svým zákazníkům přístup k síti pokrývající 312 destinací ve 116 zemích díky společnostem Air France, KLM Royal Dutch Airlines a Transavia. S 550 letadly a 101,4 miliony cestujících přepravených v roce 2018 provozuje Air France-KLM až 2 300denních letů, zejména ze svých přestupních uzlů v Paříži-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol. 

Věrnostní program Flying Blue společnosti Air France-KLM pro časté cestující je jedním z největších v Evropě, čítá přes 15 milionů členů. Air France-KLM a jeho partneři Delta Air Lines a Alitalia provozují největší transatlantický společný podnik s více než 270 lety denně. Air France-KLM je členem aliance Sky Team, jejíž součástí je 20 aerolinek, nabízejících svým zákazníkům přístup ke globální síti více než 16 600 letů denně vedoucích do přibližně 1070 destinací ve 177 zemích.

Tato skupina aerolinek rovněž nabízí možnost nákladní přepravy a letecké údržby.