Portu Gallery představí sbírku v hodnotě přes 100 milionů korun veřejnosti

Praha, 4. srpna 2021 – Portu Gallery, první investiční online galerie, nabídne veřejnosti unikátní možnost shlédnout její kolekci sběratelských a uměleckých předmětů na vlastní oči. Ve spolupráci s Galerií Jiří Švestka na Praze 5 připravuje výstavu pro veřejnost, na které budou k vidění originální předměty z proběhlých úpisů.  Návštěvník se může těšit z pohledu na historické housle, sběratelské hodinky, vzácné bankovky či mince, kolekci uměleckých předmětů nebo velmi ceněnou sérii
12 Modrých mauritiů POST PAID. Sbírka v hodnotě přesahující 100 milionů korun bude zpřístupněna veřejnosti od 11. do 18. srpna. 

„V září oslaví Portu Gallery druhé narozeniny a za tu dobu má na svém kontě 40 úspěšně upsaných sběratelských předmětů. Chtěli jsme nabídnout veřejnosti, a především našim investorům příležitost vidět sbírku předmětů naživo a jsem rád, že se nám to s podporou Galerie Jiřího Švestky podařilo,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery a pokračuje: „V galerii bude k vidění prakticky kompletní sbírka, kromě automobilových veteránů. V řadě případů se jedná o unikátní a originální kusy s vysokou uměleckou a sběratelskou hodnotou, proto věřím, že si návštěvníci přijdou na své a výstava jim udělá radost tak, jako nám.“ 

„Rádi jsme podali pomocnou ruku při přípravě takto originální výstavy. S Portu Gallery spolupracujeme na výběru zajímavých uměleckých kusů pro jejich úpisy a některé předměty se k nám tedy po čase v rámci této výstavy vrátí,“ říká Jiří Švestka, majitel Galerie Jiří Švestka. „Umělecké předměty jsou výborným investičním aktivem. V dlouhodobém horizontu dobře drží svou hodnotu a v případě nadějných mladých umělců ji dokážou často velmi rychle navyšovat,“ doplňuje Švestka. 

Celková hodnota dosud upsaných předmětů na Portu Gallery přesahuje 100 milionů korun. „Hodnota předmětů se v čase mění. Po dobu jejich držení i účastí v dražbách jejich hodnota stoupá. Ve vlastnictví máme samozřejmě i další předměty, které postupně chystáme vystavit u nás na Portu Gallery a upsat. Plánujeme vstoupit například do segmentu luxusních kabelek, dále rozvíjet nabídku umění, drahých kamenů nebo alkoholu, konkrétně vína a whisky, o které je velký zájem,“ doplňuje Krejčí. Podle aktuálního reportu Knight Frank dokázala raritní whisky za poslední dekádu zhodnotit téměř o 500 %. 

Výstava bude veřejnosti zpřístupněna jeden týden, a to od středy 11. do 18. srpna na adrese Jiří Švestka Gallery Prague, Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5. Všední dny bude otevřeno v čase od 14 do 20 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin. Více informací o otevírací době jsou k dispozici na sociálních sítích Portu a na webu Portu Gallery.

NEJ Portu Gallery: 

Nejrychlejší úpis40 vteřinsběratelské hodinky Czapek Antarctique
Nejdražší úpis4 590 000 KčKolekce vína En Primeur 2020 #1
Nejvzácnější předmět1 410 000 Kč12 Modrých mauritů POST PAID
Nejvíce investorů v rámci jednoho úpisu473 investorůMedaile k dokončení chrámu sv. Víta
Celková částka upsaných předmětů
(ke 4. 8. 2021)
101 785 000 Kč40 úspěšných úpisů

Za projektem Portu Gallery stojí přední česká finanční skupina WOOD & Company.

__________________________________________________________________

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Na podzim 2020 Portu spustilo platformu opPORTUnity, na které umožnilo investorům účastnit se velmi úspěšné emise akcií Pilulka na pražské burze. Portu má nyní již více než 54 000 uživatelů.