Samsung Electronics vyhlašuje udržitelnou vizi pro mobilní technologie: Galaxy for the Planet

Program Galaxy for the Planet svědčí o odhodlání Samsungu podporovat udržitelnou podobu produktů i obchodních operací 

Praha 11. srpna 2021 – Společnost Samsung Electronics dnes představila udržitelnou platformu Galaxy for the Planet pro mobilní zařízení. Základem platformy pro přímé akce proti klimatickým změnám je velký rozsah výroby, neustálé inovace a duch otevřené spolupráce. Samsung si již stanovil konkrétní počáteční cíle do roku 2025, jejich společným jmenovatelem je zmenšení uhlíkové stopy a úspornější využívání zdrojů v celém procesu od výroby přístrojů Galaxy až po jejich likvidaci. 

„Jsme přesvědčeni, že k dlouhodobé ochraně planety může přispět každý, naším úkolem je vymýšlet inovativní řešení pro příští generace,“ říká TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „Galaxy for the Planet představuje důležitý krok na cestě k vytváření udržitelnějšího světa a my se do toho pouštíme s otevřeností, transparentností a chutí do spolupráce, tak jako do všeho, co děláme.“ 

Šetrnější ekologická stopa v roce 2025

Představitelé Samsungu jsou přesvědčeni, že právě zavádění udržitelných kroků do každé fáze výrobního procesu je nejlepší cestou k minimalizaci ekologického dopadu činnosti firmy a k vytváření lepší budoucnosti pro lidi po celém světě i pro příští generaci inovátorů. Samsung se vynasnaží počáteční cíle splnit do roku 2025, poté by chtěl přejít do další fáze a k novým výzvám.  

  • 2025: Recyklované materiály ve všech nových mobilních produktech 

Kvůli podpoře cirkulární ekonomiky investuje Samsung do nových inovativních ekologických materiálů. V roce 2025 by firma chtěla využívat recyklované materiály ve všech nových mobilních produktech. Skladba materiálů bude u různých produktů odlišná, výrobci berou v úvahu výkon, estetickou podobu i výdrž svých zařízení.  

  • 2025: Žádné plasty v baleních mobilních zařízení

V roce 2025 by Samsung neměl v baleních svých produktů využívat žádné plasty na jedno použití. Cílem firmy je odstranit z balení zbytné materiály, které se pro obalovou techniku tradičně používají, a nahradit je ekologičtějším řešením. 

  • 2025: Snížení spotřeby v režimu standby u všech dobíječek chytrých telefonů pod 0,005 W 

Samsung dává přednost úsporným technologiím, které zvyšují efektivitu provozu a snižují spotřebu. Již v současné době se firmě povedlo snížit spotřebu v režimu standby u všech dobíječek chytrých telefonů na 0,02 W, což je jedno z nejlepších čísel v oboru. Nyní na tento vývoj chceme navázat – konečným cílem je nulová spotřeba ve standby, v roce 2025 plánujeme snížení pod 0,005 W. 

  • 2025: Nulový odpad na skládku 

Samsung rovněž minimalizuje odpad generovaný ve výrobních závodech na mobilní zařízení – v roce 2025 by mělo množství odpadu na skládku klesnout na čistou nulu. Kromě toho chce firma pracovat na globálním snížení množství elektronického odpadu – hodlá optimalizovat životní cyklus svých produktů, vylepšit výrobní procesy a nadále podporovat iniciativy typu Galaxy Upcycling, Certified Re-Newed nebo Trade-In.  

Duch otevřené spolupráce – cesta k úspěchu

Samsung bude i nadále objevovat nové cesty, jak se postavit ke klimatické krizi a posílit vlastní roli při dosažení cílů udržitelného rozvoje v programu Sustainable Development Goals. Firma hodlá transparentně informovat veřejnost o svých postupech a spolupracovat s dalšími partnery a hráči v oboru na cestě k větší udržitelnosti. 

„Samsung chce i nadále vyvíjet řešení, která lidem a planetě přinesou lepší budoucnost. Sami to ovšem nezvládneme a kolektivní boj za pomoc Zemi není záležitost konkurence,“ říká Stephanie Choi, vrchní víceprezidentka a ředitelka marketingu v divizi mobilních komunikací Samsung Electronics. „Ve všem, co děláme, usilujeme o spolupráci. Naše strategická partnerství napříč sektory, obory a trhy nám umožňují pozitivně ovlivňovat celý svět a pracovat na udržitelnější budoucnosti.“ 

Produkty značky Samsung jsou navrhované s rozmyslem tak, aby minimalizovaly dopad na životní prostředí během celého svého životního cyklu. Platí to pro úsporné polovodičové čipy, udržitelná balení, technologie šetřící energii i programy pro upcyklaci starších zařízení. Více informací o udržitelných programech společnosti Samsung najdete ve zprávě Sustainability Report za rok 2021. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.