Mediální komunikaci Aptien Labs zajistí Rubikon PR

Česká společnost Aptien Labs vyvíjející nástroj pro řízení lidí a firemní back-office administrativu, si pro komunikaci s médii vybrala Rubikon PR. Agentura bude pro Aptien zajišťovat vedle korporátní komunikace také budování vztahu s klíčovými médii. Rovněž se bude věnovat profilaci odborníků v médiích.

“Rubikon PR nás oslovil především svou dlouhodobě budovanou kompetencí v oblasti mediální komunikace technologických firem. Dále oceňujeme jejich bohaté kontakty s novináři a viditelné výsledky, kterých dosahují s jinými podobně zaměřenými klienty. Věříme, že komunikaci naší značky jsme svěřili do správných rukou,” popisuje David Melichar, ředitel Aptien Labs.

“Aptien Labs perfektně zapadá do našeho klientského portfolia a doplňuje ho o další významný a zajímavý projekt. Těšíme se na to, že novinářům a čtenářům budeme představovat atraktivní témata,” doplňuje Šimon Rákosník, Managing Partner v Rubikon PR.

O Aptien Labs

Aptien Labs je českou společností, za jejímž vznikem stojí David Melichar, který firmu založil během svého pobytu v San Franciscu. Zaměřuje se na vývoj nástroje pro komplexní softwarové řešení firemní back-office administrativy. 

Aplikaci od Aptien Labs využívá celosvětově více než 150 firem a institucí různé velikosti, které ji používají pro správu administrativy svých zaměstnanců. Je využitelná při příchodu nových zaměstnanců, jejich zaškolování a po ukončení jejich pracovního poměru také při jejich odchodu z firmy, kdy pomáhá například hlídat, jestli bývalý zaměstnanec vrátil veškeré zapůjčené vybavení. Aplikace od Aptien Labs může dále u firem suplovat roli interního komunikačního nástroje. Slouží také pro správu firemního majetku. Hlídá a připomíná termíny revizí technických zařízení nebo upozorní, že se blíží konec platnosti lékárničky ve služebních autech.

Společnost vznikla v roce 2015 pod názvem Onesoft Connect. V březnu 2021 se přejmenovala na Aptien Labs a to z důvodu globální expanze.

O agentuře Rubikon PR:

Rubikon PR je česká komunikační agentura specializující se na firmy z oborů e-commerce, technologií, startupů, financí a trhu nemovitostí. Pro své klienty zajišťuje klasickou mediální komunikaci, správu sociálních sítí i další služby. Od roku 2019 je 100% vlastníkem firmy její spoluzakladatel Šimon Rákosník. Mezi klienty Rubikonu patří společnosti jako DPD, Zalando, Cleverlance, Mutumutu, Upvest, Xmarton, 3Dwiser, Retino, Thein Consulting, DLA Piper, Ideasense, Adform, Scott.Weber Workspace a další.