18. srpna, 2021 – Praha, Česká republika – realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, oslavilo 100 milionů prodaných smartphonů po celém světě a uvedlo na trh dva nové telefony řady GT označované jako „zabiják vlajkových lodí“: realme GT Master Edition a realme GT Explorer Master Edition. realme tak rozšířilo svoje portfolio do segmentu dostupné vyšší třídy. Společnost také potvrdila vstup do kategorie notebooků a představila realme Book, tenký notebook s 2K displejem a osobitým designem. Jde o další důležitý krok při budování AIoT ekosystému 1+5+T a rozšiřování portfolia o další položky.
„Od vzniku realme se snažíme naplňovat naše poslání, tedy vyrábět progresivní produkty určené mladým lidem po celém světě,“ říká Sky Li, CEO a zakladatel realme. „Jsme nadšení, že přinášíme více než 100 milionům fanoušků realme po celém světě další AIoT zařízení, a povzbuzujeme tak mladou generaci k novým zážitkům a zkušenostem.“
realme GT Master Edition: Vlajková loď s nejlepším designem 2021
Nové realme GT Master Edition v sobě spojuje elegantní design s pokročilými technologickými schopnostmi, aby co nejvíc probudilo mezi mladými uživateli kreativitu a touhu po objevování. Jde o přístroj vyšší třídy, který je dostupný, ale zároveň výjimečný.
Design modelu realme GT Master Edition je dílem renomovaného průmyslového designéra Naota Fukasawy, který se inspiroval důležitostí a významem cestování pro mladé lidi. Design ovlivnil typický produkt spojený s cestováním, a to kufr. Kromě jedinečného tvaru je navíc zadní část telefonu navržena tak, aby připomínala zvlněnou strukturu kufru. Jde o první použití konkávní veganské kůže u mobilního telefonu.
Telefon GT Explorer Master Edition je dědicem výkonu vlajkové lodi realme GT. Disponuje totiž procesorem Qualcomm Snapdragon 870 s až 12 GB RAM. Druhá novinka GT Master Edition využívá procesor Snapdragon 778 5G s 8 GB RAM. Oba telefony řady GT Master Edition podporují chladící systém Vapor Chamber, který rovněž převzaly od zabijáka vlajkových lodí realme GT. Stejně jako vrcholný model tedy zvládnou i ty nejnáročnější herní zážitky.
Kromě impozantního výkonu model GT Master Edition nabízí také 32Mpx selfie fotoaparát a 64Mpx hlavní kameru. U GT Explorer Master Edition pak fotoaparát disponuje 50Mpx hlavní kamerou Sony IMX766 s optickou stabilizací obrazu. Fotky tak zůstávají ostré a jasné jak ve dne, tak v noci, a to i v různých režimech od portrétu ke krajině. Zároveň uživatelé mohou poprvé vyzkoušet režim pouliční fotografie, který nabízí pevné zaostření a filtry dosud používané pouze u profesionálních jednookých digitálních zrcadlovek.
U obou modelů si užijete kvalitní obraz s 120Hz displejem Samsung AMOLED. GT Explorer Master Edition využívá 56stupňový zahnutý displej s možným nastavením jasu až na úroveň 10240 a podporou HDR10+. Nechybí ani podpora duálních reproduktorů Dolby Atmos a haptická odezva.
Ceny realme GT Master Edition začínají na 399 amerických dolarech. Tolik by měla stát verze 6GB + 128GB, vyšší verze 12GB + 256GB bude k dostání za 449 dolarech. Ceny v Česku oznámí realme při oficiálním uvedení telefonu na český trh, kam model Master Edition v nejbližších týdnech zamíří.
GT Explorer Master Edition se bude prodávat ve verzi 8GB + 128GB za 499 dolarů, model 12GB + 256GB bude stát 549 dolarů.
realme Book: první realme notebook uchvátí 2K displejem a cenou
První notebook společnosti realme se pyšní 14,9 milimetrů tenkým kovovým tělem a bude k dispozici ve dvou barevných variantách, v modré a šedé. Disponuje 14palcovým 2K displejem se špičkovým jasem 400 nitů a poměrem obrazovky 3:2. V porovnání s tradičními obrazovkami s poměrem stran 16:9 dokáže v softwaru Microsoft Office zobrazit více informací.
realme Book pohání procesor Intel® Core 11. generace. Bezproblémové hraní i těch nejnáročnějších her zajišťuje dvouventilátorový systém Strom Cooling. Notebook je vybaven dvoukanálovou pamětí LPDDR4x o velikosti až 16 GB RAM a úložištěm PCIe® SSD o velikosti až 512 GB a díky 65W technologii Super-Fast Charge si uživatelé nemusí lámat hlavu ani s výdrží baterie, na plné nabití zvládne až 11 hodin práce.
Co se připojení týče, je realme Book vybaven konektorem Thunderbolt nebo USB 4 (pouze ve verzi i5), 3,5milimetrovým portem pro sluchátka, portem typu A a C a poradí si také s novou technologii Wi-Fi 6.
O kvalitní zvuk se starají dva reproduktory Harman, které podporují formát DTS HD. Duální mikrofony zvládají potlačit okolní šum, což ocení uživatelé především při studiu nebo v práci.
Funkce „PC Connect“ navíc umožňuje uživatelům synchronizovat notebook se svým mobilním telefonem a snadno přistupovat ke všem aplikacím, takže práce i studium jsou ještě pohodlnější. V notebooku je předinstalovaný operační systém Windows 10.
realme Book je vybaven tříúrovňovou podsvícenou klávesnicí se zdvihem 1,3 milimetru a inovativní funkcí Fingerprint Power Button.
Ačkoliv realme uvedlo na trh už několik AIoT produktů, je realme Book převratným krokem v rozšiřování portfolia. Společnost ztak zůstává věrná svému heslu „Dare to Leap“ a nadále buduje bohatý ekosystém propojených zařízení, aby usnadnila a oživila každodenní život mladé generace.
Cena realme Book začíná na 749 USD, za kterou bude k mání veze i3 8GB + 256GB, verze i3 8GB + 512GB se bude prodávat za 799 USD, verzi i5 8GB + 512GB lze pořídit za 969 dolarů a i5 16 GB + 512 GB za 999 USD.
Během oficiálního představení realme zároveň oznámilo, že brzy vypustí do světa i svůj tablet realme Pad.
O značce realme
realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.
Podle studie Counterpoint je realme nejrychleji rostoucí značkou smartphonů na světě. Důvodem je objem 42 milionů zásilek v roce 2020 a meziroční růst o 65 %. Žádná jiná značka v předchozích dvou letech o více než 50 % nevyrostla. Globálně tak realme zaujalo sedmé místo a dál pokračuje v pronásledování zavedených výrobců chytrých telefonů. realme působí již na 61 trzích po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.