Zyxel má 5G řešení pro každého

18. srpen 2021, Praha – V reakci na rostoucí dostupnost 5G společnost Zyxel na trh uvedla tři nové routery s podporou 5G sítí, které společnostem i individuálním uživatelům přinášejí veškeré výhody této ultra rychlé technologie. 

5G představuje převratnou technologii, která nabízí rychlost srovnatelnou se širokopásmovým kabelovým připojením. Zatímco její předchůdce, tj. 4G LTE, poměrně často slouží jako záloha k širokopásmovému připojení, 5G budou organizace i individuální uživatelé v mnohem větším měřítku využívat jako své hlavní připojení, a to zejména v místech, kde existují jen omezené možnosti připojení jinou technologií. 

Naše nová rodina NR routerů (zkratka NR znamená „New Radio“) podporuje nejmodernější technologii 5G a zahrnuje interiérový (NR5101), venkovní (NR7101) i mobilní (NR2101) model, díky čemuž si v ní vybere opravdu každý, ať už se jedná o organizace požadující špičkové připojení uvnitř budov, o venkovní kavárnu nebo o individuální uživatele, kteří chtějí mít ultra rychlé připojení k internetu vždy s sebou.

Co uživatel, to jiný požadavek 

Model NR2101 je přenosný router, který umožňuje snadné sdílení 5G připojení například s rodinou nebo přáteli a díky svým parametrům poslouží jako dokonalý společník na dovolené nebo služební cestě v místech, kde není k dispozici kabelové připojení ani WiFi. Nejvýkonnějším a nejodolnějším z nové produktové rodiny je router NR7101, který je navržen k zapojení venku a příjem dat dovnitř, ať už se jedná o 

image1.png

venkovní restauraci, odlehlé prostory nebo jinou lokalitu, kde připojení k internetu nelze snadno zajistit jinými způsoby. 

Takových míst se najde překvapivě mnoho. Jako příklad můžeme uvést připojení k internetu na turistické lodi nebo v lokalitě, kde kvůli nedostatku času nebylo možné instalovat kabelové připojení, což se často stává v situaci, kdy nějaký odborný tým musí řešit problém v místě, kde standardně není připojení k internetu nezbytné.

Nabídka, ze které si vybere každý

Z uvedených tří novinek se s největším zájmem trhu setkal náš nový interiérový router NR5101. To platí zejména o Skandinávii a jiných částech Evropy, kde je instalace širokopásmového kabelového připojení složitá nebo finančně nevýhodná. Právě v těchto místech je technologie 5G díky své špičkové rychlosti ideálním řešením. 

Ať už jako organizace nebo individuální uživatel máte jakékoli potřeby, s řadou routerů NR si můžete užívat všechny výhody technologie 5G. 

Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ze společnosti Zyxel.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

– působnost ve 150 zemích celého světa,

– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.