Sophos spustil Trust Center

Společnost Sophos spustila své centrum důvěry, kde veřejně sdílí zdroje, aby lidé a celé organizace mohli lépe přijímat informovaná rozhodnutí o svém zabezpečení

Praha, 19. srpna 2021 – Sophos, celosvětový lídr v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, oznámil, že za účelem pomáhat svým zákazníkům, partnerům a celému bezpečnostnímu odvětví lépe porozumět a zodpovědně přistupovat ke kybernetické bezpečnosti a jejímu zajišťování spustil své Sophos Trust Center. Zde veřejně poskytuje zdroje a informace o svých oborových doporučeních, odpovědném zveřejňování informací, bezpečnostních incidentech a možných způsobech reakce na ně a mnoho dalšího.

Sophos věří, že díky sdílení materiálů, od plánu reakce na incidenty a programu odpovědného zveřejňování informací až po zásady a životní cyklus bezpečného vývoje, mohou lidé a celé organizace lépe přijímat informovaná rozhodnutí o svém zabezpečení.

„Viditelnost a transparentnost jsou klíčem k vytvoření silného obranného základu, který mohou organizace neustále zlepšovat. Prostřednictvím Sophos Trust Centra zveřejňujeme informace, které umožňují komukoli činit informovaná rozhodnutí v oblasti bezpečnosti, informace o přístupu společnosti Sophos k reakci na incidenty, odpovědnému zveřejňování informací, zásadám, bezpečným životním cyklům vývoje a dalším tématům z oblasti bezpečnosti,“ říká Ross McKerchar, CISO společnosti Sophos. 

„Cílem Trust Centra je otevřenost a poskytnutí jasného pohledu na to, jak ve společnosti Sophos řešíme bezpečnost a ochranu osobních údajů. Stejně tak Sophos sdílí i informace jako expertní materiály o bezpečnostních incidentech, které zasáhly celé odvětví, (jako vzor jeho interní reakce) a nástroje, které vyvíjí interně a které mohou být užitečné i pro komunitu. Tento závazek bude Sophos i nadále rozšiřovat, aby poskytnutím dalších veřejných zdrojů pomohl obráncům dále rozvíjet odvětví kybernetické bezpečnosti,“ říká McKerchar.

Více informací získáte z odpovědí Rosse McKerchara (v AJ). 

###

O společnosti Sophos

Společnost Sophos je celosvětovým lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti nové generace, který chrání více než 500 000 organizací a miliony spotřebitelů ve více než 150 zemích před nejpokročilejšími kybernetickými hrozbami současnosti. S využitím znalostí hrozeb, umělé inteligence a nástrojů strojového učení laboratoří SophosLabs a SophosAI poskytuje Sophos široké portfolio pokročilých produktů a služeb pro zabezpečení uživatelů, sítí a koncových bodů proti ransomwaru, malwaru, exploitům, phishingu a široké škále dalších kybernetických útoků. Sophos Central, jednotná integrovaná cloudová konzole pro správu zabezpečení, je ústředním prvkem adaptivního ekosystému kybernetické bezpečnosti, který obsahuje centralizované datové jezero využívající bohatou sadu otevřených rozhraní API dostupných zákazníkům, partnerům, vývojářům a dalším dodavatelům kybernetické bezpečnosti. Společnost Sophos sídlí v britském Oxfordu a prodává své produkty a služby prostřednictvím prodejních partnerů a poskytovatelů spravovaných služeb (MSP) po celém světě. Další informace jsou k dispozici na adrese www.sophos.com.