Klára Kollárová z Vinografu se zúčastní prvního bootcampu mezinárodní asociace sommelierů ASI

Mezinárodní asociace sommelierů ASI, nezisková organizace stmelující sommeliéry po celém světě od roku 1969, pořádá v září svůj vůbec první bootcamp pro Evropu a Afriku. Mezi úspěšné kandidáty se probojovala jako jedna ze dvou Čechů Klára Kollárová, šéf sommeliérka pražského vinného baru Vinograf.

Na sommeliérský bootcamp, který se bude konat ve Varšavě, se hlásili zájemci z 35 evropských a afrických zemí. Na základě rozmanitých přihlášek bylo vybráno 45 z nich, kteří se v září prvního campu zúčastní. Součástí programu campu bude množství školení se špičkovými světovými sommeliery, degustací, slepých degustací a seminářů na párování vín a pokrmů. 

“Osobně se těším na Raimondse Tomsons, kterého jsem již měla tu čest poznat na přednášce v Praze. Je to mladý a velmi energický člověk se spoustou skvělých nápadů.  Další přednášející legendou je Giuseppe Vaccarini, sommelier ze starých časů, který byl dlouhou dobu předsedou ASI. Bude to prostě program nabitý informacemi a sommeliery světového formátu. Věřím, že vše předám dál do Vinografu mým kolegům sommelierům a samozřejmě našim hostům při degustacích,” říká k účasti Kollárová.