Qerko má přes sto tisíc uživatelů. Podnikům měsíčně šetří stovky hodin času personálu

Praha, 18. srpna – Qerko, které představuje revoluci v gastronomii, roste raketovou rychlostí a jen za poslední dva měsíce uživatelsky vyrostlo o čtvrtinu. Aktuálně přesáhlo magickou hranici 100 tisíc uživatelů. Lidé si ale aplikaci nejenom stahují, ale hlavně ji i aktivně používají – více než ⅔ uživatelů zaplatili pomocí Qerka aspoň jednou. Také zájem podniků po znovuotevření akceleroval a například pražská Malešická tvrz hlásí, že díky Qerku měsíčně ušetří 65 hodin času obsluhy, otočí o 78 stolů víc, přičemž také vydělá o téměř 10 tisíc korun více.

“V Malešické tvrzi nám Qerko každý den ušetří neskutečné množství času při placení. Také obsluha velmi rychle pochopila, kolik času jí Qerko každý den ušetří, a tak považuje aplikaci za nejlepšího kamaráda na place. Občas Qerko doporučují svým hostům, aby nemuseli na zaplacení zbytečně čekat. Třešničkou na dortu je spropitné, které je až o 10 % vyšší, než při platbě přes terminál,” říká František Novák, provozní manažer Malešické tvrzi.

Uživatelé platí Qerkem pravidelně

Pomocí Qerka zaplatilo už 68 tisíc tisíc lidí. Zhruba pětina uživatelů je velice aktivní a využívá aplikaci několikrát měsíčně. Nejčastěji se tak děje v době obědů, kdy jsou restaurace většinou nejplnější a maximálně vytížené. Tento způsob úhrady ušetří čas hostům i obluze, což ve výsledku znamená zpravidla větší tržby, protože se “otočí” více stolů. 

“Po znovuotevření restaurací opět vidíme velký zájem jak ze strany uživatelů, tak ze strany podniků. Na českém gastru nám záleží a víme, že po koroně jde hospodským skutečně o každého hosta. Proto je báječné sledovat konkrétní reálná čísla z našich podniků,” říká Lukáš Kovač, CEO Qerka. 

Takovým příkladem může být i Turnovská pivnice Waltrovka, která díky Qerku eviduje o 41 tisíc vyšší měsíční tržby a 171 hodin ušetřeného času obsluhy. O Qerko je zájem ale i mimo Prahu – například v brněnském Tustu, kam se opakovaně vrací více než polovina uživatelů Qerka, což je určitě dáno také tím, že Tusto má pro své zákazníky spuštěný pestrý věrnostní program. 

“Hosté se k nám do Tusta vrací pravidelně. Je to i díky tomu, že zde zákazníci sbírají návštěvy hned v rámci tří věrnostních nabídek najednou. Za každou 5. návštěvu mohou dostat kávu, za každou 10. návštěvu získají Mini tiramisu a za každou 15. návštěvu získají 20% slevu. Vše jsme si snadno nastavili v Qerku dle našich vlastních preferencí,” říká Martin Kružík z Tusto Titanium v Brně.

Dýška vyšší než u karet

Jeden z velkých přínosů, který zatím zůstává bez většího povšimnutí, je výše spropitného pro obsluhu oproti platbám kartou. U karet jsou to v průměru 4 % a u Qerka 7,7 %, toto číslo pořád narůstá, takže je jen otázkou času, kdy se dostane na dvojnásobek. Pro číšníky a servírky je tedy výrazně lepší, pokud host platí přes Qerko.

“Snažíme se majitele, provozní a obsluhu restaurací neustále motivovat k doporučování Qerka, protože je pro ně mnohem výhodnější než karty. Není to však jen o větších dýškách, ale i o množství hostů, které je restaurace využívající náš software schopna obsloužit. Navíc každému z našich partnerů nabízíme věrnostní programy přímo v aplikaci, tak aby nemuseli investovat do často velice nákladného vlastního řešení. Nabídnout hostům jisté výhody a udržet si štamgasty nebylo bez výrazných investic nikdy jednodušší,” uzavírá Kovač.

O Qerku

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné dohromady či zvlášť a poprosím vás k pokladně. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Qerko umožňuje svým podnikům skutečně poznat své zákazníky, odměnit je za věrnost a motivovat je k návratu. Data o platbách Qerko transformuje do vhledu restaurací o zákaznickém chování a CRM systému, ze kterého je jednoduché automatizovaně naplánovat kampaně na segmenty zákazníků na základě jejich nákupního chování. To vše, aniž je narušeno soukromí uživatelů. Oproti platbě kartou dostává obsluha i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.