Cimpress investuje do technologie Canon, aby si udržela vedoucí postavení v odvětví online tisku

PRAHA, 25. srpna 2021 – Společnost Canon dnes oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Cimpress, světovou jedničkou v oblasti velkoobjemového individualizovaného tisku. Tato dohoda odráží strategické rozhodnutí společnosti Cimpress pokračovat v investicích do technologií, včetně inkoustového tisku, aby si v rámci dalšího růstu upevnila svou vedoucí pozici na trhu s online tiskem.

K podnikům v portfoliu mezinárodní společnosti Cimpress patří takové firmy z oblasti poskytování tiskových služeb online, jako jsou Vistaprint, Pixartprinting, Drukwerkdeal, WIRmachenDRUCK nebo Druck.at, které jsou partnery milionů podniků po celém světě v oblasti designu, marketingu a tisku.

Robert Keane, zakladatel a generální ředitel společnosti Cimpress, k tomu uvedl: „Podniky Cimpress se soustavně zaměřují na inovace, zvyšování kvality a efektivity, což nám umožňuje dobře sloužit našim zákazníkům. Klíčovou oblastí investic pro nás přitom představují tiskové technologie. Jsme přesvědčeni, že inkoustová technologie hraje významnou roli, protože přináší flexibilitu, efektivitu a představuje významný pokrok v oblasti snižování množství odpadu. Tím přispívá k dosažení našich cílů také v oblasti udržitelnosti.“

Christian Unterberger, provozní ředitel a člen představenstva divize Canon Production Printing, uvedl: „Vývoj inkoustového tisku se dostal na takovou úroveň, že poskytovatelům tiskových služeb umožňuje dosáhnout vysoké produktivity, nákladové efektivity a návratnosti investic, aniž by museli slevit z kvality. Vysokorychlostní inkoustová technologie navíc umožňuje tiskárnám uskutečnit další kroky směrem k digitalizaci polygrafického podnikání. Produktivita na produkční úrovni, kvalita tisku, která se vyrovná ofsetu, a možnost automatizovaného digitálního workflow, to vše jsou klíčové důvody, proč by měli poskytovatelé tisku takto investovat do svého současného i budoucího rozvoje.“

Od uvedení řady varioPRINT iX v dubnu 2020 zaznamenala společnost Canon nárůst prodeje svých archových inkoustových tiskových strojů B3. Řada varioPRINT iX, která rozšiřuje stávající produktovou řadu varioPrint i, se díky vynikající kvalitě tisku srovnatelné s ofsetem, vysoce spolehlivé propustnosti a flexibilitě archových aplikací ukazuje být zajímavou investiční možností pro zákazníky z oblasti komerčního tisku a pro online tiskárny.

Společnost Canon navázala na své prokazatelné úspěchy na trhu se stroji s kontinuálním podáváním a představila vysokorychlostní tiskové stroje ProStream 1000 a 1800. Díky maximálním rychlostem 80 m/min (ProStream 1000) a 133 m/min (ProStream 1800) získala tato řada tiskáren, která umožňuje zákazníkům dosáhnout maximálního výkonu, ocenění za nejvyšší rozlišení a kvalitu tisku ze všech digitálních tiskových strojů v této rychlostní kategorii.

Chcete-li se dozvědět více o špičkových inkoustových řešeních Canon, navštivte:


O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.