Projekční plátna Screen Innovations Slate XL mohou být až 50 metrů široká, bez jediného švu

Praha, 27. srpna 2021 – Hlavním rysem plátna Screen Innovations Slate XL je celistvost a jednoduchost instalace a správy. Sestavit velkou plochu například z LCD obrazovek je výrazně složitější; nemluvě o tom, když se jedna obrazovka rozbije a musí se vyměnit. Americká společnost Screen Innovations představuje projekční plátna XL velikosti. Plátna mohou dosahovat rozměrů až 4,8 x 49,9 metru a zejména díky technologii ALR (Ambient light rejection) i špičkové kvalitě obrazu poskytují působivý divácký zážitek. 

Tým vývojářů Screen Innovations přišel s obří projekční plochou, která vyniká svou celistvostí, neutralitou barev, mikro-texturou a v neposlední řadě i schopností potlačit ambientní světlo. Projekční plátno Slate XL může být až 4,8 m vysoké a 49,9 m široké, a to bez jakéhokoliv švu. I při této velikosti si ovšem zachovává veškerou obrazovou kvalitu pláten Slate. 

„Systémy SI jsou velmi jednoduché. Dvoudílný projekční systém pracuje s jedním zdrojem obrazu a jedním zobrazovacím povrchem. V kontrastu k tomu stojí právě LCD video stěny, jejichž složitost vede k exponenciálně vyšší pravděpodobnosti nějaké poruchy. Každá obrazovka musí mít totiž svůj vlastní zdroj napájení a přívod signálu, což znamená dva kabely na každou obrazovku,“ říká Andrej Hronec, zástupce Screen Innovation v ČR. 

Instalace konkurenčních LED videostěn je také velmi složitá. Jsou náročné energeticky – je nutné používat vyhrazené obvody, montované napájecí zdroje a tak dále. A jakmile toto všechno zajistíte, musíte se ještě ujistit, zda máte k dispozici dostačující chlazení obrazovky, neboť tento systém produkuje také obrovské množství tepla. Bez vysokých nároků se neobejde ani samotná montáž obrazovek, kdy je třeba vzít v úvahu hmotnost celého systému, použít účinné úchyty, případně dořešit vyztužení stěn.