Češi a Slováci vzali skládací telefony útokem: předobjednávky novinek Galaxy Z Fold3 5G a Z Flip3 5G trhají rekordy

Nové skládací telefony od Samsungu stejně jako hodinky Watch4 překonaly očekávání v předobjednávkách, meziroční nárůsty jsou v řádů stovek procent.

Praha 27. srpna 2021 – Samsung hlásí obrovský úspěch předobjednávek nové generace mobilů s ohebným displejem. Čeští a slovenští zákazníci si za pouhých 16 dnů předobjednali skládací telefony Galaxy Z Fold3 5G a Z Flip3 5G v množství, které odpovídá celoročnímu prodeji předchozí generace skládacích zařízení (Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flip) v roce 2020. Ještě větší zájem pak Samsung hlásí v oblasti hodinek Galaxy Watch4, kdy se opět předobjednávky téměř rovnají prodejům předchozího modelu Galaxy Watch3 za celý loňský rok. Dnešním dnem začíná běžný prodej všech letních novinek od Samsungu, tedy smartphonů Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, hodinek Galaxy Watch4 a sluchátek Galaxy Buds2.

“Měli jsme velká očekávání, ale i ta předobjednávky překonaly. Opět se totiž ukazuje, jak jsou Češi a Slováci progresivní a lační pro nových technologiích,“ říká Tomáš Balík, ředitel mobilní divize Samsungu pro Česko a Slovensko a dodává: „První verzi telefonů s ohebným displejem jsme uvedli na trh v roce 2019. Nyní přichází určitý zlom. Třetí generace, která nese několik důležitých vylepšení, ukazuje, že skládací telefony mají potenciál stát se novým běžným standardem. Čísla předobjednávek to potvrzují.“

V případě skládacích telefonů Češi a Slováci dávají o něco více přednost variantě Galaxy Z Flip3 5G před Z Fold3 5G. U Galaxy Z Flip3 5G vítězí menší paměťová varianta 128 GB u Galaxy Z Fold3 5G naopak ta větší, 512 GB. „Čeští i slovenští zákazníci jsou dlouhodobě, pokud jde o barvy, konzervativní. Není tedy překvapením, že s přehledem vede černá barva. Nicméně pozitivně nás překvapil zájem o novou krémovou barvu u Z Flip3, kterou volí kolem třetiny lidí. U Z Fold3 je na druhém místě zelená,“ přidává podrobnosti Tomáš Balík. U hodinek vítězí v ČR a SR zatím varianta s otočnou lunetou Galaxy Watch4 Classic před sportovnějšími Galaxy Watch4. A nejpreferovanější barvou je u hodinek opět černá, následovaná stříbrnou u Watch4 Classic a dámskou variantou v růžovém zlatě v případě Watch4.

 „Z čeho nám však opravdu spadla brada, to jsou výsledky předobjednávek na naše nové hodinky Galaxy Watch4,“ vyjadřuje překvapení Tomáš Balík. Hodinky jsou postavené na novém operačním systému Wear OS Powered by Samsung, vyvinutém ve spolupráci s Google. Kromě lepšího uživatelského zážitku a wellness funkcí, jako jsou měření složek v tělesné stavbě či krevního tlaku, přinášejí nově také možnost bezkontaktních plateb, a to pomocí služby Google Pay. „Potvrdilo se, že možnost bezkontaktního placení hodinkami je pro Čechy a Slováky velmi důležitá. Vím, že po tom zákazníci u Samsungu dlouho volali a jsem rád, že jsme jim tuto funkci nakonec přinesli. Děkuji jim za trpělivost.“

Začíná běžný prodej

Zákazníci z celého světa měli možnost předobjednat si do 26. srpna 2021 zařízení, která jsou vylepšená ve více ohledech. V obou případech jde o špičkové smartphony s vynikající konstrukční kvalitou a originálními parametry. Třetí generace skládacích přístrojů nabízí vylepšení, jaká majitelé předchozích verzí požadovali – lepší výdrž, šikovnější využití skládací konstrukce a větší odolnost. Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G tak nabízejí nejen originální provedení, ale především zcela nové možnosti při práci, multimediální zábavě či hraní.

Mobilní telefon Galaxy Z Fold3 5G je v České republice dostupný v černé, zelené a stříbrné barvě. Doporučená maloobchodní cena je 46 999 Kč za verzi 12/256 GB a 48 999 Kč za verzi 12/512 GB. Model Galaxy Z Flip3 5G je možné zakoupit v černém, zeleném, fialovém a krémovém provedení. Doporučená maloobchodní cena modelu: verze s vnitřním úložištěm 8/128 GB za 26 999 Kč, varianta s úložištěm 8/256 GB za 28 999 Kč.

Galaxy Watch4 je možné koupit si v černé, zelené, růžovo-zlaté nebo stříbrné barvě, model Galaxy Watch4 Classic v barvách černé a stříbrné.

Doporučené maloobchodní ceny hodinek:

ModelCena
Galaxy Watch4 40 mm6 999 Kč
Galaxy Watch4 44 mm7 599 Kč
Galaxy Watch4 44 mm LTE8 999 Kč
Galaxy Watch4 Classic 42 mm9 499 Kč
Galaxy Watch4 Classic 46 mm9 999 Kč
Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE11 499 Kč

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.