Samsung dnes v Česku spouští platby chytrými hodinkami. Do prodeje jdou Samsung Galaxy Watch4 s podporou Google Pay

Vůbec poprvé se v hodinkách představuje nový operační systém Wear OS Powered by Samsung, vyvinutý ve spolupráci s Google, který podporuje bezkontaktní platby

Praha 27. srpna 2021 – Samsung dnes spouští v Česku prodej hodinek Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, prvních modelů hodinek, které podporují platbu přes platformu Google Pay. Ode dneška tak můžou majitelé nových chytrých hodinek od Samsungu nechat peněženku, kartu i mobilní telefon doma, a přesto platit bezkontaktně.

Bezkontaktní platby přes Google Play umožňuje nový operační systém hodinek, Wear OS Powered by Samsung, který vznikl spoluprací Samsungu a společnosti Google. Platforma Wear OS je součástí rozsáhlého ekosystému a podporuje jak služby Galaxy (SmartThings či Bixby) a známé aplikace jiných výrobců (Adidas Running, Calm, Strava nebo Spotify), tak samozřejmě služby Google (jako je aplikace Google Mapy či právě Google Pay).

Bezkontaktní platba je v ČR čím dál oblíbenější

Právě Google Pay je v chytrých hodinkách dlouho očekávanou novinkou, která razantně zvyšuje platební komfort a flexibilitu jejich uživatelů. Česko je přitom ve využívání bezkontaktních plateb dlouhodobě na špičce Evropy. Potvrdila to například statistika společnosti Mastercard z roku 2018, dle které platí bezkontaktně 9 z 10 Čechů. Podle průzkumu České bankovní asociace z roku 2020 tento trend ještě více podpořila pandemie koronaviru. Tehdy začali bezkontaktní platbu využívat i ti, kteří se jí do té doby z nějakého důvodu vyhýbali.

Galaxy Watch 4 nabízejí i další inovativní služby

Pohodlná platba díky Google Pay není jedinou inovací, kterou hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic přinášejí (předchozí modely hodinek bezkontaktní platbu nepodporují). Skvělý uživatelský zážitek zajišťují také uživatelské rozhraní One UI Watch, dostatečně výkonná hardwarová výbava – včetně vylepšeného procesoru, kvalitnějšího displeje a více paměti – nebo dosud nejrozsáhlejší sada zdravotních a wellness funkcí. O ty se stará mimo jiné zbrusu nový senzor Samsung BioActive. Uživatelům přijde vhod i bohatá zkušenost Samsungu s technologií eSIM, díky níž můžou vyběhnout nebo vyrazit na kolo do přírody i bez telefonu – hodinky se synchronizují automaticky.

Dostupnost modelů

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic jsou v České republice dostupné v černé, zelené, růžovo-zlaté nebo stříbrné barvě, model Galaxy Watch4 Classic v černé a stříbrné barvě. Doporučené maloobchodní ceny jsou uvedené v tabulce níž: 

ModelCena
Galaxy Watch4 40 mm6 999 Kč
Galaxy Watch4 44 mm7 599 Kč
Galaxy Watch4 44 mm LTE8 999 Kč
Galaxy Watch4 Classic 42 mm9 499 Kč
Galaxy Watch4 Classic 46 mm9 999 Kč
Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE11 499 Kč

Další informace o modelech Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic:

Galaxy Watch4: www.samsung.com/cz/watches/galaxy-watch/galaxy-watch4-green-bluetooth-sm-r870nzgaeue/

Galaxy Watch4 Classic: /www.samsung.com/cz/watches/galaxy-watch/galaxy-watch4-classic-black-bluetooth-sm-r890nzkaeue/

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.