Společnost HMD Global oznamuje dostupnost modelu Nokia XR20 na českém trhu

Praha, 30. srpna 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost svého odolného telefonu Nokia XR20 na českém trhu. Ten potěší velmi odolným a zároveň elegantním zpracováním, certifikací MIL-810STD a IP68, ikonickým skandinávským designem, 5G konektivitou, programovatelným tlačítkem, dvěma diody a příslibem tří let hlavních aktualizací systému a čtyř let bezpečnostních aktualizací. Nadstandardní je také garance záručních oprav, která je stejná jako u ostatních modelů řady Nokia X, a to po dobu tří let. Budoucí majitelé novinky se navíc mohou ihned po rozbalení těšit na Android 11 s rozhraním Android One a brzkou aktualizací na Android 12.

Nokia XR20 dále potěší všechny uživatele, kteří hledají multimediální i skvěle fotící telefon. Na svých zádech nabídne 48MP hlavní fotoaparát se světelností f/1.79 a 13MP širokoúhlý fotoaparát. Hlavní fotoaparát podporuje povedený noční režim a o kvalitní zvuk u videí se postará funkce OZO audio. Pro pohlcující zážitek u přehrávání natočených videí nebo hraní moderních her jsou k dispozici hlasité stereo reproduktory. Baterie o nadprůměrné velikosti 4630 mAh pak udrží telefon nabitý až po dobu dvou dní a lze jí dobít i bezdrátově.

Nokia XR20, které v těchto dnech míří na český trh, je další zástupce nových modelových řad, které přináší přehlednější pojmenování jednotlivých modelů:

  • Série X: Nokia XR20, Nokia X20 a Nokia X10 – špičková kvalita zpracování, pokročilé funkce, kvalitní fotoaparáty a tříletá záruka 
  • Série G: Nokia G20 a Nokia G10 – inovativní funkce v krásném a odolném designu s dosud nejdelší výdrží na jedno nabití
  • Série C: Nokia C30, C20 a Nokia C10 – vstupní modely do světa chytrých telefonů, které jsou navržené pro dlouhodobé používání 

Cena a dostupnost

Nokia XR20 bude v následujících dnech dostupná u vybraných prodejců v barevné variantě Granite s 6GB RAM a 128GB úložištěm za cenu 14 499 Kč. 

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.