ČNB schválila Marijanu Vasilescu novou CEO Sberbank CZ

Praha 2. 9. 2021 Česká národní banka schválila předsedkyní představenstva Sberbank CZ paní Marijanu Vasilescu. Do funkce ji zvolila dozorčí rada Sberbank CZ, a to s účinností od 1. září 2021. Paní Marijana Vasilescu se tak od 1. září 2021 ujímá kromě pozice předsedkyně představenstva i role generální ředitelky banky.

„Máme jasnou představu o budoucí dlouhodobé strategii banky; nyní se musíme dohodnout, jak ji uvést do života a zajistit její jasnou realizaci. Do konce letošního roku se zaměříme na budování stabilní základny pro další růst, na jehož zrychlení se v příštích letech zaměříme,“ uvedla ke své nové pozici CEO Marijana Vasilescu.

Mariana Vasilescu je zkušená mezinárodní manažerka. Pracovala ve finančním sektoru na vedoucích pozicích v Rumunsku, Rusku, Kazachstánu a Srbsku. Do Sberbank CZ přichází ze Sberbank Srbsko, kde zastávala pozici předsedkyně představenstva a generální ředitelky od roku 2016.

Marijana Vasilescu vystudovala Academy of Economic Studies v Bukurešti a titul MBA získala na London Business School.

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.