Rozšíření sítě: Gebrüder Weiss získává společnost Spedition Lode

Praha, 6. září 2021 – S účinností od 1. října letošního roku přebírá společnost Gebrüder Weiss společnost Spedition Lode GmbH se sídlem v bavorském Waldkraiburgu. Po stoprocentním převzetí této rodinné firmy, která se specializuje na pozemní dopravu a skladovou logistiku, přejde 60 jejích zaměstnanců do řad společnosti Gebrüder Weiss.

„Portfolio služeb společnosti Lode se dokonale hodí pro naši síť pozemní dopravy v jižním Německu. S podporou stávajících zaměstnanců budeme i nadále využívat potenciál této lokace ke konsolidaci zásilek v rámci naší rozsáhlé pobočkové sítě,“ říká Wolfram Senger-Weiss, CEO společnosti Gebrüder Weiss.

Touto nejnovější akvizicí si společnost Gebrüder Weiss připisuje další mezník ve své strategii růstu v jižním Německu. Její hustě propojená síť pozemních dopravních uzlů pomáhá obchodním a průmyslovým odesílatelům obsluhovat jejich trhy v Německu, Rakousku a střední a jihovýchodní Evropě. Pobočka ve Waldkraiburgu, která se nachází 70 kilometrů východně od Mnichova, se propojí s jihoněmeckými pobočkami pozemní dopravy Gebrüder Weiss v Aldingenu, Esslingenu, Lindau, Memmingenu, Norimberku a Pasově.

„Další expanze pobočkové sítě Gebrüder Weiss, zejména na území Německa je dobrou zprávou i pro české vývozce. Německo je pro Českou republiku dlouhodobě nejvýznamnější exportní destinací,“ doplňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. 

Společnost Lode se zaměřuje na pozemní dopravu, distribuci a skladovou logistiku a speciální služby. Jako akcionář logistické sítě 24plus je společnost již začleněna do rozsáhlého systému generálního nákladu. Pod vedením dosavadního spolumajitele Rüdigera Lodeho bude nová dceřiná společnost zpočátku vystupovat pod názvem GW Lode GmbH. „Pro společnost Spedition Lode se v rámci skupiny Gebrüder Weiss otevírají nové možnosti růstu. Naši zákazníci budou moci využívat podstatně širší nabídku služeb a našim zaměstnancům můžeme nabídnout nové kariérní příležitosti,“ uzavírá Rüdiger Lode.

Obsah obrázku exteriér, tráva, osoba, strom

Popis byl vytvořen automaticky

foto: Rüdiger Lode (vlevo) a Werner Dettenthaler, Managing Director pozemní dopravy Gebrüder Weiss Německo, se setkali při podpisu dohody v bavorském Waldkraiburgu. (zdroj: Gebrüder Weiss/Sams)

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.