Chytřejší, rychlejší, bezpečnější a mimořádně univerzální. TOUGHBOOK 55 získal nový upgrade

Nová verze TOUGHBOOKU 55: modulární odolný notebook s vyšším výkonem, konektivitou a zabezpečením.

PRAHA, 7. září 2021 – Společnost Panasonic dnes představila nejnovější verzi odolného notebooku TOUGHBOOK 55, který je stejně všestranný jako dříve. Disponuje ale vylepšeným výkonem, konektivitou a zabezpečením. Při uvedení na trh v roce 2019 nastavil TOUGHBOOK 55 nové standardy pro mobilní počítače tím, že poprvé umožnil uživatelům přizpůsobit si zařízení pro různé úkoly v terénu. Nejnovější TOUGHBOOK 55 si zachovává tento oblíbený modulární přístup, ale byl aktualizován o nejnovější technologie ideální pro uživatele v terénních službách, automobilovém průmyslu, záchranných a bezpečnostních službách.

Pro maximálně spolehlivou komunikaci na cestách je druhá generace odolného notebooku v provedení clamshell vybavena vylepšenou konektivitou s eSim a možností připojení 4G pro Dual Sim. Mezi další komunikační vylepšení, která modernizovanému zařízení zajišťují budoucnost, patří nejnovější WiFi připojení (Intel® Wireless 6 AX201) a Bluetooth 5.1 spolu s podporou ThunderboltTM 4.

Pro hladké použití náročných aplikací, jako je CAD, zvýšila společnost Paansonic u TOUGHBOOKU 55 výkon až o 19 % díky procesoru Intel® CoreTM i5-1145G7 11. generace (s technologií Intel vPro®). Úložiště bylo vylepšeno o SSD disk NVMe OPAL, který se sám šifruje v reálném čase, čímž uvolňuje výpočetní kapacitu a nabízí zvýšenou ochranu dat v odvětvích citlivých na informace, jako jsou záchranné služby, bezpečnostní složky a obrana. Aby bylo zařízení ještě bezpečnější, disponuje také technologií Microsoft Secured-core PC.

Všestranný modulární přístup

TOUGHBOOK 55 umožňuje uživatelům zvýšit grafické možnosti díky podpoře grafiky Intel® Iris® Xe. Uživatelé mohou zařízení konfigurovat na cestách, aby vyhovovalo jejich průmyslovému odvětví nebo měnícím se pracovním požadavkům. Čtečku čipových karet, další úložiště nebo mechaniku DVD či Blu-Ray lze přidat jednoduchým přepnutím, nasazením a zacvaknutím do univerzálního slotu. Kromě toho lze zepředu rychle integrovat čtečku otisků prstů, HF-RFID nebo běžné čtečky čipových karet nebo přidat druhou baterii. Z důvodu udržitelnosti a úspory nákladů zůstává všechno příslušenství používané s první generací TOUGHBOOK 55 kompatibilní s nejnovějším zařízením.

„Notebook TOUGHBOOK 55 změnil pravidla hry, posunul mobilní výpočetní techniku na novou úroveň flexibility, produktivity a udržitelnosti a aktualizovaná generace ještě více posílí jeho pověst,“ říká Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager ve společnosti Panasonic Mobile Solutions Business. „Uživatelé si mohou své zařízení na cestách přizpůsobit tak, aby vyhovovalo potřebám jejich momentální pracovní pozice. Zatímco kupující mohou do zařízení investovat s vědomím, že se dokáže flexibilně přizpůsobit měnícím se potřebám podniku a pracovní síly v dlouhodobém horizontu.“

TOUGHBOOK 55 je lehký (2,08 kg), tenký (32,8 mm) a snadno se přenáší díky prvotřídní rukojeti. Má zvýšené krytí IP53 proti prachu a stříkající vodě a je chráněn proti pádu z výšky až 91 cm. Může pohodlně pracovat při teplotách od -29 °C do +60 °C.

Díky výdrži baterie až 19 hodin a rozšířené výdrži 38 hodin s možností výměny druhé baterie za provozu má TOUGHBOOK 55 velmi dlouhou výdrž a navíc je výjimečně přizpůsobivý. 

Nejnovější notebook TOUGHBOOK 55 je k dispozici ve třech variantách: HD, Full HD a Full HD s dotykovou obrazovkou. Na všechna zařízení se vztahuje standardní tříletá záruka a jsou k dispozici od září 2021. Ceny začínají na 1 988 EUR + DPH. Další informace naleznete na adrese www.toughbook.cz.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global