Hybridní pracovní prostředí pro všechny. Canon rozšiřuje portfolio barevných A3 kancelářských multifunkcí

Praha, 7. září 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila dvě nové řady multifunkčních tiskových zařízení – imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, která byla navržena pro efektivní a bezpečné hybridní pracovní prostředí. Tyto nejnovější přírůstky dále rozšiřují a doplňují portfolio kancelářských barevných multifunkcí formátu A3 v nabídce společnosti Canon, které tak nabízí řešení pro každý rozpočet, velikost firmy i způsob práce.

Mnoho společností nyní vyvíjí nové dlouhodobé strategie pro hybridní pracovní prostředí – zaměstnanci se budou pohybovat mezi centralizovanými kancelářemi, coworkingovými prostory nebo budou využívat práci na dálku odkudkoliv. Klíčovou roli při tom budou hrát také sdílená zařízení, jako jsou barevné multifunkční zařízení formátu A3, která pomohou zajistit pro zaměstnance potřebnou technologickou infrastrukturu a podpoří kontinuitu spolupráce. Nové modely přinášejí vylepšenou konektivitu, produktivitu, udržitelnost a bezpečnostní funkce, které zajistí neohroženou spolupráci i v těchto různorodých pracovních prostředích. 

Hybridní pracovní prostředí a produktivita

Nový model imageRUNNER C3226i byl navržen tak, aby podporoval produktivitu v hybridních pracovních prostředích. Nabízí celou řadu funkcí zvyšujících výkon a rozšiřujících možnosti využití, včetně nové řídící jednotky a vyšší rychlosti tisku – zvládne vyprodukovat až 26 stran A3 za minutu. Nová verze softwarové platformy pro sdílený tisk uniFLOW 2021.2 navíc přináší rozšířené možnosti skenování do cloudu a tisku z cloudu – včetně propojení s Microsoft Teams, což umožňuje firmám lépe využívat kombinaci cloudových a lokálních technologií. Uživatelé tak mají vždy přístup k nejnovějším funkcím pro sdílení a spolupráci, ať už pracují kdekoli. 

Multifunkce imageRUNNER C3226i byla dále vylepšena o prvky umožňující snadný servis, které využívá nejnovější řada imageRUNNER ADVANCE DX. Její údržba je proto rychlá a snadná, což maximalizuje dobu jejího aktivního provozu.

Hybridní pracovní prostředí přináší také nové bezpečnostní výzvy, protože zaměstnanci sdílejí informace na různých místech, někdy i mimo firemní síť, nebo dokonce pracují na vlastním zařízení. Vzhledem k rostoucímu počtu kybernetických útoků je bezpečnost něco, v čem by firmy neměly nikdy dělat kompromisy, ať už mají rozpočet jakýkoliv. Možnosti zabezpečení zařízení imageRUNNER C3226i dosahuje nejvyšší úrovně řady imageRUNNER ADVANCE DX a zahrnuje funkce McAfee Embedded Control, SIEM, TLS 1.3 i vynucené pozastavení tisku. Modelová řada imageRUNNER tak disponuje standardy zabezpečení, které Canon běžně využívá také na celofiremních úrovních, což umožňuje nabídnout komplexnější podporu podnikům jakékoli velikosti nebo dostupného rozpočtu a zajistit bezpečný a plynulý provoz.

Nové digitální možnosti pro firmy zaměřené na transformaci

Řada imageRUNNER ADVANCE DX C3800 navazuje na úspěch stávající řady multifunkčních zařízení formátu A3 pro firemní využití a je určena speciálně pro uživatele s vysokými požadavky na produktivitu a pro společnosti, které chtějí posunout dál svou digitální transformaci. Nabízí všechny výhody, které v oblasti funkcionality a údržby poskytuje model imageRUNNER C3226i, včetně vylepšeného uniFLOW 2021.2. Navíc přináší další prvky produktivity a zabezpečení, které vyhoví vytíženým hybridním kancelářským prostředím. Díky skenování s rychlostí 270 snímků za minutu (ipm) nabízejí rychlý převod papírových dokumentů do digitální podoby, takže zaměstnanci mohou rychle vytvářet a sdílet kopie s kolegy pracujícími vzdáleně. 

Celá produktová řada také umožňuje snadnou integraci řešení dalších tvůrců, jako jsou Therefore Online a IRIS, a cloudové služby společnosti Canon pro správu dokumentů Cloud Workspace Collaboration – Process Automation, takže se snadno začlení do konkrétních pracovních procesů bez složité konfigurace. Díky možnostem konektivity, jako je NFC a BlueTooth, a kompatibilitě s uniFLOW a uniFLOW Online, může řada imageRUNNER ADVANCE DX C3800 snadno spolupracovat s dalšími zařízeními a řešeními v širším informačním workflow společnosti. Uživatelé se mohou snadno připojit ke každému zařízení, ať už se pohybují v kanceláři, nebo mimo ni, a přistupovat k různým službám a softwarovým nástrojům jako k jedinému integrovanému řešení. To zajišťuje efektivní a bezproblémovou hybridní práci.

Díky dalším vylepšeným funkcím, mezi něž se řadí tisk rychlostí až 35 stran za minutu a dodržování nejvyšších bezpečnostních standardů včetně certifikace Common Criteria, je řada imageRUNNER ADVANCE DX C3800 ideální pro složité a vytížené firemní prostředí. 

Řada imageRUNNER ADVANCE DX C3800 má také stejný hardware, díly a příslušenství jako imageRUNNER C3226i. To firmám, které ve svém tiskovém řešení mají oba tyto modely, umožňuje snížit náklady na údržbu a omezit skladové zásoby.

Taz Nakamasu, výkonný viceprezident divize B2B Document Solutions, Canon Europe, k tomu podotýká: „S tím, jak podniky začínají znovu otevírat své kanceláře, zavádějí mnohé z nich nové, více hybridní pracovní prostředí, které vyžaduje flexibilní přístup umožňující zaměstnancům pohybovat se mezi jednotlivými pracovními prostředími. Proto sílí volání po řešeních, která lidem umožní přístup k dokumentům a jejich sdílení bez ohledu na to, kde se fyzicky nacházejí. Naše produktové portfolio již vyhovuje nejrůznějším formám hybridní práce a tyto nejnovější přírůstky to jen umocňují.“ 

„Udržet si přehled o rostoucích a měnících se potřebách našich zákazníků je nesmírně důležité, stejně jako vývoj našeho portfolia, díky němuž můžeme jejich očekávání nejen splnit, ale i překonat. Po již avizovaných letošních vylepšeních našich A3 multifukčních zařízeních nám další inovace, které přinášejí modely sérií imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, umožňují nabídnout kompletní sadu výkonných, bezpečných barevných zařízení formátu A3, která podporují podniky všech velikostí při přechodu na nové způsoby práce.“ 

Klíčové funkce – imageRUNNER C3226i 

 • Tisk rychlostí 26 stran za minutu a skenování až 55 stran za minutu
 • Rychlé probuzení zařízení do 10 s 
 • Vylepšená podpora médií
 • Podpora integrované děrovačky
 • Vylepšené bezsponkové sešívání až 10 listů
 • Připojení uniFLOW Online
 • Bezdotyková řešení přes mobilní aplikace 
 • McAfee Embedded Control
 • TLS1.3
 • SIEM/SYSLOG
 • Vynucené pozastavení tisku
 • Šifrovaný zabezpečený tisk 

Klíčové vlastnosti – řada imageRUNNER ADVANCE DX C3800 

 • Tisk až 35 stran za minutu a skenování 270 stran za minutu
 • Rychlé probuzení zařízení do 10 s 
 • Vylepšená podpora médií
 • Podpora integrované děrovačky
 • Vylepšená podpora médií 
 • Zvýšená kapacita sešívání (40 listů)
 • Vylepšené bezsponkové sešívání až 10 listů
 • Připojení uniFLOW Online
 • Bezdotyková řešení prostřednictvím mobilní aplikace 
 • Tichý provoz
 • McAfee Embedded Control
 • SIEM/SYSLOG
 • Rychlá navigace pomocí QR kódů pro řešení některých stavů zařízení
 • Vynucené pozastavení tisku
 • Šifrovaný zabezpečený tisk 
 • Podpora TPM 2.0
 • HCD-PP
 • TLS1.3

O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.