Září ve Vinografu – degustace, pinotový festival a vinná tramvaj

13. 9. – Vyprávění o sudech s šéfsommeliérkou Klárou Kollárovou – 18:30, Senovážné náměstí – Vosges, Limousin, Troncais, Allier, akát, piece, Stockinger či dokonce kaštan. Jedná se o termíny, které se používají pro označení místa původu dřeva na výrobu sudů nebo jejich velikosti. Součástí semináře, na kterém Klára vše vysvětlí, je i degustace 10 vín zrajících v různých typech sudů z těchto materiálů. O všem si detailně popovídáte a proniknete tak zase o kus dál do tajů výroby vína.

16. 9. – Vinografí tramvaj – 19:00, Senovážné náměstí jedinečná Vinografí vinná tramvaj opět vyjede ze zastávky ”Vinograf” se speciální degustační nabídkou vín. Na trase bude návštěvníky čekat degustace 6 vín, občerstvení a skvělá atmosféra.

23. 9. – Pinot Swings – 19:00, Senovážné náměstí – Open air festival, kde bude k ochutnání přes 40 druhů vín z pinotových odrůd Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir. Nebude chybět ani grilování, zábava, swingová muzika a speciální občerstvení šéfkuchaře Dušana Mackoviče doplňující chuť pinotů.

29. 9.Degustace z vinařství Richarda Tichého – 18:00, Vinograf, Korunní – 

Degustace a párování skvělých vín vinařství Richarda Tichého z Hrušek, za přítomnosti samotného vinaře, v propojení se špičkovou kuchyní 3 chodového menu šéfkuchaře Vinografu Dušana Mackoviče v komorní atmosféře.

30. 9. – Šéfsommeliérka Klára Kollárová ve Vinoshopu – 15:00 – 20:00, Vinoshop, Senovážné náměstí – Nově otevřený kamenný obchod s víny přivítá šéfsommeliérku Vinografu Kláru, která bude návštěvníkům prodejny k ruce a zájemcům pomůže s výběrem vín na ochutnávku i ke koupi.