Společnost OPPO oznamuje založení regionálního centra pro střední a východní Evropu

Centrála pro střední a východní Evropu (CEE) se sídlem ve Varšavě podpoří regionální expanzi společnosti

Praha, 9. září 2021 – Společnost OPPO oznamuje zahájení svých aktivit pro střední a východní Evropu (CEE), které zahrnují regionální centrum v polské Varšavě, provozní infrastrukturu v jedenácti zemích CEE, testovací centrum v Rumunsku a komplexní výrobní zařízení v Turecku.

Investice v regionu CEE 

Regionální centrum pro střední a východní Evropu bude mít sídlo v polské Varšavě a povede jej regionální prezident Johnny Zhang. Společnost OPPO již v rámci regionu působí v České republice, Maďarsku, Kazachstánu, Moldavsku, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Turecku, na Ukrajině a v Uzbekistánu a obsluhuje zde více než 400 milionů obyvatel. OPPO také ukazuje svůj závazek vůči regionu pomocí investice do výrobního závodu v Turecku, co zaměstnává více než 800 místních lidí, a který bude vyrábět smartphony řad Reno a A. Kromě toho vybudovalo OPPO testovací centrum v Rumunsku.

Johnny Zhang, prezident společnosti OPPO pro region CEE, k tomu říká: „Dneškem jsme završili více než dva roky tvrdé práce v rámci budování naší pozice v regionu. Ať už je to spuštění výrobního závodu v Turecku nebo sestavení lokálních týmů v celém regionu, OPPO vytváří udržitelné zastoupení, které nám umožní dlouhodobě budovat naši značku. Střední a východní Evropa je pro OPPO nesmírně důležitá, což dokazují významné a pokračující investice, které v tomto regionu realizujeme.“

Ben Stanton, manažer výzkumu ve společnosti Canalys, při příležitosti zahájení aktivit v regionu CEE uvedl: „Zákazníci chtějí smartphony s prvotřídním fotoaparátem, špičkovým displejem a velkou baterií, ale také důvěryhodnou značku, která investuje na místní úrovni a zaměstnává místní talenty. OPPO přináší na trh střední a východní Evropy možnost volby díky renomované a životaschopné značce, se kterou se lidé v regionu mohou spojit a které mohou důvěřovat.

Vedoucí pozice v 5G

Do konce roku 2022 se očekává, že v regionu CEE bude přibližně 19 milionů uživatelů mobilních služeb 5G a že se v následujících pěti letech tento počet zvýší skoro desetinásobně, tedy na 196 milionů. Vedoucí postavení společnosti OPPO v oblasti globálních standardů 5G z ní dělá ideálního partnera pro operátory a prodejce, kteří chtějí těžit z kapacity, rychlosti a flexibility, jež sítě 5G nabízejí. 

Společnost OPPO spolupracuje v oblasti 5G s více než 80 operátory po celém světě, včetně mnoha operátorů v Evropě, a podala více než 3000 patentů souvisejících se standardy 5G,“ pokračuje Zhang. „Úzce spolupracujeme právě s operátory v celém regionu, abychom zajistili, že smartphony OPPO budou plně optimalizované pro poskytování výhod 5G všem uživatelům.

Historie inovací

Inovace společnosti OPPO v oblasti 5G jsou pouze nejnovějším počinem společnosti v oblasti inovací v sektoru chytrých telefonů i mimo něj. Se šesti výzkumnými ústavy, pěti výzkumnými a vývojovými (R&D) centry a více než 10000 zaměstnanci, kteří se celosvětově věnují inovacím, inovuje OPPO v oblasti kriticky důležitých technologií zaměřených na uživatele. Patří tam například technologie nabíjení a baterií, pokročilé obrazové a video technologie využívající umělou inteligenci a také vývoj v oblasti 6G. Společnost OPPO se dále zavázala zlepšovat a optimalizovat své hardwarové, softwarové a designérské schopnosti.

Jádrem poslání společnosti OPPO je poskytovat „technologie pro lidstvo a laskavost pro svět“. Jak Zhang nastiňuje, jde o základní filozofii, která společnost pohání po celém světě: „Chytré telefony jsou pro nás nejosobnější technologií. V OPPO věříme, že je naší úlohou poskytovat zážitek zaměřený na člověka. Zážitek, který lidem prostřednictvím našich technologií a inovací umožní dělat více. Naším cílem je vytvářet technologie, které lidem přinášejí výhody a zlepšují uživatelskou zkušenost tak, aby jim usnadnily být produktivní a kreativní.“ 

Řada OPPO Reno6

Zhang rovněž oznámil uvedení řady OPPO Reno6 na vybrané trhy v rámci regionu. Řada Reno6 obsahuje celkem tři modely. 

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka na poli chytrých telefonů a zařízení. Svůj první mobilní telefon společnost uvedla na trh již v roce 2008 a od samého začátku se snaží do technologií vkládat své srdce i duši. Zároveň neúnavně usiluje o dokonalou harmonii designu a inovací. Dnes OPPO nabízí širokou škálu chytrých zařízení v čele se sériemi smartphonů s označeními Find a Reno. Mimo ta poskytuje OPPO svým uživatelům vlastní softwarovou nadstavbu uživatelského prostředí ColorOS. OPPO působí ve více než 40 zemích světa. Po celém světě má také 6 vlastních výzkumných ústavů a 5 center výzkumu a vývoje. V Londýně sídlí OPPO International Design Center. Po celém světě má OPPO více než 40 000 zaměstnanců.

Označeno tagem