Zumtobel prosvětlí olomoucký Telegraph

Praha, Česká republika – Skupina Zumtobel Group dodala osvětlovací prvky do nově otevřeného komunitního centra Telegraph v Olomouci, multifunkčního objektu, který se nachází nedaleko vlakového nádraží. Světla značek Zumtobel a Thorn jsou zde instalována v coworkingových prostorech, kavárně i v promítacím sále, stejně jako v atriu a v zahradě na střeše budovy. 

„Telegraph je unikátní, ambiciózní projekt, který vdechnul nový život budově s poutavou historií. Velmi rádi jsme našimi produkty přispěli k možnosti všestranného využití tohoto komunitního centra, kde se setkávají tvůrci i milovníci umění, podnikatelé i celé týmy spolupracovníků. Naše úsporná, ale současně i velmi výkonná světla přispívají k celkové pohodě a příjemné atmosféře v prostorách budovy, stejně jako ve střešní zahradě. Správně zvolenou kombinaci světel návštěvníci centra Telegraph ocení zvláště nyní na podzim, kdy postupně ubývá přirozeného osvětlení slunečním svitem,“ říká Jan Vacek výkonný ředitel ZG Lighting Czech Republic s.r.o., české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group.

Hlavní osvětlení multifunkční budovy je řešeno pomocí světelných pásů Zumtobel Tecton zavěšených ze stropů a umístěných v drátěných žlabech. Tato úsporná svítidla s LED technologií osvětlují veškeré coworkingové i kancelářské prostory a představují ideální kombinaci moderních technologií a designu. Světla Zumtobel Tecton lze ovládat prostřednictvím Bluetooth připojení a jejich design výborně ladí se stropy osvětlovaných prostor, vyvedenými ve stříbrné a černé barvě.

V nejvyšším patře budovy a střešním ateliéru jsou instalována vestavná stropní svítidla Zumtobel Panos, která poskytují vysoký světelný výkon při úsporném provozu a zároveň představují velmi nenápadný prvek interiéru. Osvětlení atria i ateliérů ve dvou patrech olomouckého centra Telegraph doplňují svítidla Zumtobel Slotlight Infinity. Ze těchto svítidel lze vytvářet až 20 metrů dlouhé světelné pásy bez viditelných spojů. Při osazení do stropů nebo stěn poskytnou svítidla Slotlight Infinity designově čistý zdroj světla.

Na střeše multifunkční budovy se nachází zahrada s terasou, nasvícená LED reflektory Thorn Contrast 2. Různé modely světel Thorn Contrast nabízejí konfiguraci v rozsahu od bodových reflektorů se čtyřmi LED, až po nejvýkonnější světlomety s 53 LED. Za účelem vytvoření požadované světelné nálady poskytuje řada Contrast širokou možnost volby teploty barev od velmi teplé (2 200 K) až po vyváženou (4 000 K) bílou barvu, stejně jako RGBW modely pro dosažení dokonalé barvy.

Olomoucké komunitní centrum Telegraph se nachází v budově bývalé továrny na výrobu telegrafů. Nejen díky důmyslnému architektonickému řešení přestavby domu z roku 1908, ale také svým novým účelem si budova zachovala genius loci a také podstatu své činnosti – tak jako to po staletí činil stejnojmenný vynález, spojuje i nyní Telegraph více i méně vzdálené lidi všech zájmů a profesí.

O skupině Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Se širokým portfoliem vysoce kvalitních svítidel poskytuje rakouská značka Zumtobel, specialista na osvětlení, nejlepší světelné řešení pro využití ve dne i v noci. Jako lídr v oblasti inovací Zumtobel svým přístupem neustále posouvá hranice při hledání jedinečného a nadčasového designu svítidel. Je mezinárodním dodavatelem integrovaného světelného řešení, který vyvíjí nové generace svítidel postavených na odkaze rodinné firmy s cílem zlepšovat kvalitu života prostřednictvím světla. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg.

Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn, acdc a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: www.zumtobel.cz.