Unicorn dodá řešení ChargeUp pro dobíjení elektromobilů kurýrní společnosti DPD SK

Praha| 13. září 2021 – Softwarová společnost Unicorn zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku komplexního řešení pro elektromobilitu ve společnosti DPD SK s.r.o. Součástí dodávky je několik desítek dobíjecích stanic pro zcela nové depo DPD v Bratislavě a řídící systém ChargeUp pro jejich vzdálenou správu. Projekt byl zahájen v červenci 2021 a potrvá čtyři roky.

Společnost DPD CZ spolu s dobíjecími stanicemi získá i systém ChargeUp a související služby. Systém ChargeUp CPO zajistí evidenci a vzdálenou správu dobíjecích stanic. Jejich výkon bude řídit tzv. dynamický load balancing, díky němuž bude moci společnost pracovat s prioritizací dobíjení pro konkrétní vozidla a zároveň předcházet překročení limitů rezervované kapacity odběrného místa. Kurýři společnosti DPD budou dobíjet svá vozidla prostřednictvím aplikace ChargeUp ESP nebo RFID karet.

Velmi si vážíme, že společnost DPD SK vložila svou důvěru s tak důležitou zakázkou právě do našich rukou. ChargeUp je komplexní řešení, které kombinuje velmi kvalitní dobíjecí stanice vyrobené v Evropě, špičkový software vyvíjený v České republice a spolehlivé služby, to vše od jednoho dodavatele. Jsem přesvědčen, že řešení ChargeUp významně podpoří plnění cílů vyplývajících ze strategie postupné elektrifikace vybraných lokalit společnosti DPD SK „, říká obchodní ředitel produkčního streamu v Unicorn Systems, Ondřej Synek.

Projekt byl zahájen v červenci 2021. V rámci první etapy dodal Unicorn společnosti DPD prvních 19 dobíjecích stanic, z nichž je 17 určených pro dobíjení kurýrních vozidel DPD a 2 pro širokou veřejnost. Spolupráce obou společností bude pokračovat až do roku 2025, kdy bude mít společnost DPD v Bratislavě zhruba 70 dobíjecích stanic.

Kurýrní společnost DPD počítá s elektrifikací své flotily i v dalších městech na Slovensku, v nichž má své pobočky. Konkrétně jde o města Košice, Prievidza a Žilina. Firma zároveň plánuje všechny své ostatní depa elektrifikovat do roku 2025 minimálně na 30 %, což je v souladu se strategií celé sítě DPDgroup.

Naše společnost přepravuje balíky uhlíkově neutrálně již od roku 2012. Chceme však přispět ještě významněji k redukci uhlíkové stopy, která je silniční přepravou generována. Chceme být i takto připraveni pro naplňování ambiciózních cílů EU, protože sdílíme společně jednu adresu #Planetu Zemi. Jsem rád, že jsme našli profesionální řešení pro inteligentní dobíjení našich doručovacích vozidel, které budou každé ráno připraveny k doručování při nejmenším zatížení distribuční sítě,“ říká Peter Pavuk, generální ředitel DPD SK.

O Unicornu

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a hlavně pro lidi. 

Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy – komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.

O ChargeUpu

ChargeUp poskytuje špičková řešení v oblasti dobíjení elektromobilů. Zastřešuje komplexní dodávky na klíč vč. návrhu, projekce, dodávky a instalaci špičkových dobíjecích stanic, back-endového systému pro jejich správu, aplikaci pro koncové uživatele a možnost zpoplatnění veřejného dobíjení a související služby jako jsou údržba a servis dobíjecích stanic, zákaznická podpora v režimu 24/7 a další. ChargeUp hrdě podporuje rozvoj oblasti elektromobilty v Evropě a přispívá tak ke zlepšení životního prostředí pro všechny. ChargeUp je součástí renomované mezinárodní softwarové společnosti Unicorn.

O DPD SK

Kurýrní společnost DPD SK je členem DPDgroup, největší mezinárodní sítě pro přepravu balíků v Evropě. Poskytuje široké portfolio služeb na Slovensku a v 230 zemích světa. Díky inovativním technologiím, odborným zkušenostem a péči o zákazníky je DPD spolehlivým partnerem v přepravě zboží pro odesílatele i příjemce. Navíc přebírá odpovědnost vůči životnímu prostředí, zaměstnancům a komunitě svou skupinovou strategií udržitelnosti DrivingChangeTM – dělá konkrétní kroky prospěšné pro životní prostředí. Balíky doručované přes DPD, se dostanou do cíle s nulovou uhlíkovou stopou. DPD dopad aktivit spojených s doručením zásilek měří, snižuje a množství oxidu uhličitého, které při přepravě vyloučí její vozidla následně kompenzuje na nulu prostřednictvím několika environmentálních programů. Závazek k uhlíkové neutralitě, inteligentní městské doručování či program monitorování kvality ovzduší plus další inovace tvoří ucelenou vizi udržitelného doručování. DPD SK doručuje zásilky v rámci Bratislavy i elektrickými dodávkami. Do roku 2025 se společnost DPD SK zavázala v hlavním městě doručovat balíčky výhradně elektrickými vozidly.

Vlastníkem skupiny DPDgroup je společnost GeoPost, holding francouzské skupiny Le Groupe La Poste.