Gebrüder Weiss podpořil charitativní dražbu na podporu paraplegiků

Praha, 14. září 2021 – S dalším krokem zpět do života pomohli českým paraplegikům účastníci boxerského galavečeru v Poděbradech. Gebrüder Weiss ČR byl partnerem akce, které se 5. září 2021 jako host účastnila i fotbalová legenda Antonín Panenka, porotce show MasterChef Česko Radek Kašpárek nebo paraboxer a peer mentor České asociace paraplegiků Jan Matoušek. „Těší nás, že se podařilo uspořádat sportovní podnik, na jehož platformě se mohli sejít sportovní legendy, amatéři i nadšenci, a navíc podpořit projekt, který jsme na podporu vozíčkářů iniciovali,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Boxerské klání o Pohár starosty města Poděbrady je tradiční akcí, kterou pravidelně pořádá dvojnásobný světový šampion v boxu Daniel Vencl. Vedle řady utkání borců téměř všech váhových kategorií byla součástí letošního ročníku také charitativní dražba na podporu projektu 100 kroků zpátky do života. Diváci i účastníci měli v Poděbradech ojedinělou možnost získat rondon držitele michelinské hvězdy, kuchaře Radka Kašpárka nebo fotbalový míč podepsaný osobně přítomným Antonínem Panenkou. Ten se dražby účastnil jako host a fanoušek společně se svým reprezentačním kolegou a mistrem Evropy z roku 1976 Karolem Dobiašem. Každý z vítězných dražitelů obdržel také jako poděkování funkční model kamionu Gebrüder Weiss na dálkové ovládání. 

“Naše dlouhodobé partnerství s Asociací paraplegiků i podpora řady sportovních podniků a aktivit vychází ze základních firemních hodnot Gebrüder Weiss. Náš slogan „GW moves“ nechápeme pouze vy smyslu fyzického přesunu zásilek. Snažíme se také o posun společnosti ve vnímání lidí s handicapem, stejně jako o podporu aktivního přístupu k životu,“ vysvětluje Jan Kodada.

Celkový výtěžek z charitativní dražby v Poděbradech dosáhl bezmála 20 000 korun. Sbírku „100 kroků zpátky do života“ je možné podpořit také na internetové stránce https://www.znesnaze21.cz/sbirka/100-kroku-zpatky-do-zivota 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.