Intuitivní cloudová aplikace PRISMAprepare Go usnadní menším tiskařům odesílání a přípravu úloh

PRAHA, 15. září 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila software pro workflow produkčního tisku PRISMAprepare Go, který vychází z úspěšné řady softwaru PRISMA. Novinka je nástrojem pro bezpečné zadávání úloh a přípravu souborů pro malé interní a komerční poskytovatele tiskových služeb (PSP). Tato cenově dostupná cloudová služba je nabízena v modelu SaaS (software jako služba) a zákazníci k ní mohou přistupovat odkudkoli. Stačí jim přístup k internetu a webový prohlížeč.

Aplikace PRISMAprepare Go urychluje proces zadávání úloh zákazníků, umožňuje rychlou kontrolu připravenosti úloh k tisku a základní předtiskovou kontrolu, během níž prověří, zda se nevyskytují např. problémy s nesprávnou nebo chybějící velikostí stránky, formátováním, písmem a rozlišením obrazu. To pomáhá eliminovat chyby, omezuje nákladné chybné tisky a šetří drahocenný čas.

Ke konfiguraci, správě a údržbě systému PRISMAprepare Go nejsou potřeba žádné odborné znalosti IT ani specializované školení, takže uživatelé mohou začít pracovat během několika minut. Použití služby je snadné a intuitivní. Aplikace podporuje produkční tiskárny Canon, ať už řízené pomocí PRISMAsync, Fiery nebo Canon PDL, a také generické tiskárny JDF třetích stran.

David Preskett, viceprezident pro prodej dokumentových řešení společnosti Canon Europe, k tomu říká: „Pro malé tiskové provozy je každodenní výzvou zvládat stále větší množství malonákladových tiskových zakázek v krátkých termínech a zároveň se snažit přilákat a udržet si zákazníky i ziskovost. Tím, že nabízíme PRISMAprepare Go jako náš první SaaS produkt pro workflow, umožňujeme jakékoli firmě nabízející tisk snadno a cenově dostupně automatizovat zadávání, zpracování a produkci úloh, aniž by musela investovat do složitého lokálního softwaru nebo IT dovedností. 

Interním tiskárnám zajistí PRISMAprepare Go novou úroveň automatizace a profesionality a ušetří jim čas, aby mohly díky novým službám nabídnout svým zákazníkům přidanou hodnotu. Díky nízkým měsíčním předplatným a nulovým počátečním nákladům mohou nyní malí interní i komerční poskytovatelé tiskových služeb učinit pozitivní krok ke zjednodušení procesů, zlepšit své služby zákazníkům, vypořádat se s chybami a plýtváním a zaměřit své zdroje na budování vztahů se zákazníky, které podpoří jejich růst. Automatizace se právě stala dostupnou pro každého.“

Zákazníci mají přístup k PRISMAprepare Go prostřednictvím PRISMA Home, nového portálu, který je srdcem všech cloudových řešení a nástrojů PRISMA. Portál PRISMA Home, který běží na platformě Microsoft® Azure s robustními bezpečnostními prvky, poskytuje spolehlivý, bezpečný a zabezpečený přístup ke službě a ke cloudovému úložišti PRISMA, kam mohou uživatelé ukládat svá zákaznická data a soubory úloh. Poskytovatelé tiskových služeb mohou také zobrazovat své předplatné, kontaktovat společnost Canon a spravovat své interní uživatele.

Snadné on-line zadávání zakázek

Součástí softwaru PRISMAprepare Go je zákaznický portál pro zadávání zakázek, které si poskytovatelé tiskových služeb mohou přizpůsobit jako svůj vlastní. Zákazníci tak mohou jednoduše odesílat zakázky online. Konfigurace je jednoduchá – tiskaři si mohou přizpůsobit a označit rozhraní, které jejich zákazníci používají pro zadávání úloh, a rychle nastavit interní účty správců a operátorů i účty jednotlivých zákazníků.

Klienti nebo interní zadavatelé tisku v případě interních tiskáren mohou díky funkci drag-and-drop snadno odeslat jeden nebo více souborů PDF a další pokyny před jejich přijetím do tisku. Portál jim také umožňuje sledovat stav zakázky online. Tím odpadá časově náročná e-mailová a telefonická komunikace a uvolňuje se jim čas pro tvorbu další přidané hodnoty.

Poskytovatel tiskových služeb má okamžitý přehled o příchozích úlohách. To zefektivňuje komunikaci a snižuje často neviditelné náklady na zásahy při opravách chybných souborů. Zákazník zase ocení možnost zadávat úlohy online, což pomáhá k budování loajality. PRISMAprepare Go je k dispozici přímo od společnosti Canon nebo od akreditovaných partnerů v podobě all-inclusive měsíčního předplatného, které zároveň nabízí jako standard 10 GB úložiště a následné průběžné upgrady funkcí.


O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.