Společnost Axis Communications uvádí své první kamery s ochranou proti výbuchu, které mají celosvětovou certifikaci

Společnost Axis Communications oznámila dvě nové kamery s ochranou proti výbuchu, které jsou navrženy tak, aby monitorovaly rozsáhlé oblasti a odeslaly upozornění, kdykoli je detekován požár nebo kouř. Jsou ideální pro aplikace v oblasti zdraví, bezpečnosti a životního prostředí (HSE) v potenciálně hořlavých oblastech a mají celosvětovou certifikaci Ex.

AXIS XPQ1785 je PTZ kamera, která poskytuje dokonalý přehled o situaci v místě instalace. Nabízí rozlišení 1080p s 32× optickým zoomem a 360° nepřetržité otáčení a naklánění o rychlostí až 200°/s. Druhá novinka, kamera AXIS XFQ1798, je pevná s výkonným, extrémně světlocitlivým 4/3″ obrazovým snímačem a vynikajícím rozlišením 4K při 30 snímcích za sekundu. Globally certified explosion-protected cameras for use in hazardous areas

Oba modely mají pětiletou záruku a jsou celosvětově certifikovány jako kamery třídy I/II/III Div 1 a zóny 1.21, IIC, IIIC z nerezové ocele (316L) pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (podle NEC, CEC, IECEx, ATEX a dalších). Díky vestavěné analytické funkci detekce kouře neustále monitorují jakékoliv známky začínajícího požáru v potenciálně hořlavém prostředí a v případě jeho zjištění vyšlou automatické upozornění, čímž pomáhají chránit personál a snižují nebezpečí pomocí včasné reakce.

Tyto robustní kamery s ochranou proti výbuchu pomáhají chránit výrobní procesy na dálku a zajišťují, že pracovníci jsou do omezených a potenciálně výbušných prostředí vysíláni pouze v případě skutečné potřeby. S hlavním napájením (110–230 V) a sítí (Ethernet + port SFP pro optiku/koaxiální kabely) připojené přímo do kamery není potřeba další zdroj napájení.

Výroba pod kontrolou a celosvětová certifikace 

Nové kamery AXIS XPQ1785 a AXIS XPQ1798 jsou prvními přírůstky v této řadě produktů od doby, kdy v dubnu 2021 společnost oznámila svůj záměr vyvíjet vlastní bezpečnostní kamery a zařízení chráněné proti výbuchu prostřednictvím nové dceřiné společnosti Axis Ex AB. Při výrobě vlastních zařízení může nyní Axis převzít plnou odpovědnost za design a kvalitu produktu, od rýsovacího prkna a výroby až po servis nebo podporu a také může svým zákazníkům nabídnout 5letou záruku, což je neobvykle dlouhá záruční doba na trhu kamer chráněných proti výbuchu.  Po provedení auditu systému řízení kvality ve společnosti a shledání shody s normami ISO9001 a ISO 80079-34, jsou produkty Axis certifikované pro použití kdekoli na světě, na rozdíl od některých jiných zařízení chráněných proti výbuchu, které jsou certifikované pouze pro použití v konkrétních oblastech a které má společnost Axis v portfoliu od roku 2015. 

Mezi nejdůležitější klíčové vlastnosti kamer AXIS XPQ1785 a AXIS XPQ1798 patří:

  • celosvětové certifikace Ex
  • analytika kouřového poplachu
  • -60 až +60 °C
  • pevná varianta s rozlišením 4K při 30 fps
  • PTZ varianta s rozlišením 1080p a 32× optickým přiblížením

Nové kamery se začnou dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 3. a 4. čtvrtletí tohoto roku za cenu 445.000 Kč u AXIS XPQ1785 a 215.000Kč u AXIS XPQ1798

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.