Kaufland rozšiřuje řadu zaměstnaneckých benefitů, nově nabízí Cafeterii

/Praha, 15. září 2021/ Od poloviny září mohou zaměstnanci obchodního řetězce Kaufland využívat další z mnoha firemních benefitů. Tím nejnovějším je systém Cafeterie, jehož prostřednictvím společnost svým zaměstnancům věnuje jednou ročně body v hodnotě tří tisíc korun, za které si zaměstnanec může koupit služby a zboží vztahující se na volnočasové aktivity. „Těší nás, že našim zaměstnancům můžeme nabídnout obrovskou škálu bonusů, z nichž si sami budou moci zvolit to, co jim udělá největší radost,“ říká tisková mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl.

Nabídka Cafeterie je velmi pestrá, zahrnuje 12 500 dodavatelů a 57 000 provozoven po celé České republice. Lidé mohou vybírat zážitky či produkty z oblasti cestování, sportu, mnoha volnočasových aktivit, vzdělání, krásy a odpočinku, zdraví či kultury.  

Spolu s Cafeterií Kaufland svým zaměstnancům nabízí také celou řadu dalších benefitů. „Před několika dny mohli například rodiče prvňáčků čerpat den placeného volna navíc v první školní den, aby si tento důležitý životní milník mohli užít v klidu se svými dětmi,“ zmiňuje Renata Maierl. Dnem placeného volna společnost odměňuje také zaměstnance v provozu během vánočních svátků, nechybí nadstandardní příplatky za noční směny, až pět týdnů dovolené plus další dny volna za věrnost, příspěvek na stravování v hodnotě 80 korun, příspěvek na sportovní aktivity, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, balíček pro rodiče novorozenců nebo příspěvek na svatební kytici či  příspěvek při narození dítěte a v neposlední řadě také sabbatical.

V červnu tohoto roku Kaufland také opět navýšil minimální interní mzdu, která nyní při plném pracovním úvazku činí 25 000 korun. Na pozici asistenta prodeje obchodní řetězec garantuje mzdový vývoj po prvním roce od nástupu 26 000 Kč a po druhém 27 000 Kč. Kromě toho mají zaměstnanci na specializovaných pozicích, jako jsou např. obslužné pulty, další příplatky za odbornost. „Jsme si vědomi své společenské odpovědnosti vůči našim zaměstnancům a chceme jim zajistit co nejlepší pracovní podmínky i stabilní finanční zázemí,“ vysvětluje tisková mluvčí. 

Za svůj přístup a kontinuální aktivity v personální oblasti Kaufland jako jediný maloobchodní řetězec získal na počátku tohoto roku již potřetí v řadě titul Top Emloyer oceňující jeho status atraktivního zaměstnavatele. 

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 135 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.