Sdílené elektroskútry BeRider nově najdete i v Huawei App Gallery

Aplikaci BeRider, která slouží ke sdílení elektrických skútrů v Praze nově nabízí společnost Huawei. Služba od ŠKODA AUTO DigiLab již funguje dva roky, nyní bude k dispozici uživatelům Huawei Mobile Services (HMS) přes obchod s aplikacemi AppGallery.

Díky tomu mohou uživatelé produktů Huawei využívat několik stovek kusů elektrických skútrů, které usnadňují cestování po Praze a navíc šetří životní prostředí v hlavním městě. Dosud mohli zákazníci využívat aplikaci BeRider přes mobilní aplikaci v operačních systémech iOS a Android, nyní se k nim přidává také Huawei.

„Skútry jsou tiché a lokálně bezemisní, nabízejí dojezd až 70 km a dokážou jet rychlostí až 66 km/h,“ říká David Beška, CMO ŠKODA AUTO DigiLab. „Skútry jsou určené pro dvě osoby, takže v kufru jsou s ohledem na bezpečnost uživatelů k dispozici vždy dvě helmy – což dělá z našich elektrických skútrů ideální dopravní prostředek pro Prahu.“

Ještě před integrací aplikace BeRider do Huawei AppGallery proběhla analýza počtu uživatelů Huawei a přínosu aplikace pro uživatele, včetně odhadu velikosti trhu. Následovala analýza náročnosti migrace jednotlivých částí Google služeb na služby Huawei (z GMS – Google Mobile Services na HMS – Huawei Mobile Services), zejména pak lokalizovaných služeb.

Samotná implementace BeRider do AppGallery už nebyla časově náročná a trvala v řádu dnů, stále však probíhá testování a pilování všech detailů. Po skončení pilotního projektu budeme rozhodnuto o možnostech přidání dalších služeb do AppGallery.

AppGallery pokračuje v růstu

Obchod s aplikacemi Huawei AppGallery má nyní globálně integrovaných 141 tisíc aplikací na HMS. V ČR máme celkem 427 aplikací na GMS smartphonech a z toho jich je 380 k dispozici i pro HMS zařízení Za srpen 2021 registrovala AppGallery globálně 730 milionů MAU (aktivních uživatelů měsíčně), v Česku pak 738 tisíc MAU. Zároveň roste poměr aktivních uživatelů zařízení Huawei (smartphony + tablety) vzhledem k MAU – zatímco v květnu 2019 jich bylo 10,7 %, letos v srpnu se vyšplhal poměr na 40,8 %.

Společnost Huawei zároveň provedla v červnu velký uživatelský průzkum, kterého se zúčastnilo 4 500 zákazníků. Z něj například vyplynulo, že 82 % uživatelů je spokojeno s nabídkou lokálních aplikací.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 34letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.