Inovace společnosti Western Digital u pamětí flash pomáhají malým a středním firmám i těm, kdo pracují z domu, zvládat extrémní pracovní zatížení a rychleji spolupracovat za využití síťových úložišť NAS

Nový SSD disk WD Red™ SN700 NVMe™ pro vyrovnávací paměť u NAS

San José, Kalifornie/Praha 29. září 2021 – Podle výzkumu IDC 2021 FutureScape bude do konce roku 2021 alespoň 70 % malých a středních firem fungovat podle hybridního modelu práce. Práce z domu poroste a bude se stávat normou1. To může přinést zvýšené nároky na majitele firem při zajištění bezproblémového toku dat, v případě, že oni samotní, jejich zaměstnanci nebo IT konzultanti budou využívat pokročilé práce s daty, jako je virtualizace, kooperace při zpracování dat a intenzivní pracovní zatížení při práci s databázemi.

Pro malé a střední firmy jsou síťová úložiště NAS společně s cloudovým úložištěm jedním z nejvíce používaných metod pro přístup k datům, jejich sdílení a ochranu. Řešení NAS pomáhá malým a středním firmám řešit zpoždění v přístupu k datům a umožňuje sdílený vzdálený přístup k datům a aplikacím po celé síti.

„Malé a střední firmy vyžadují odolný systém, který je efektivní a intuitivně se ovládá. V mnoha případech potřebují infrastrukturu pro data přímo na místě. Malé a střední firmy mohou těžit z výhod řešení NAS a získat výkon, kapacitu a spolehlivost, kterou potřebují. Pro pokročilejší práci s daty a pro aplikace vyžadující vysoký výkon budou úložiště NAS potřebovat nárůst výkonu,” říká Eric Spanneut, viceprezident pro klientské a podnikové disky SSD společnosti Western Digital, a dodává: „Náš nový SSD disk WD Red SN700 NVMe je perfektní řešení pro vyrovnávací paměť a skvěle doplňuje naše pevné disky WD Red HDD v prostředí NAS s vysokou ukládací kapacitou.”

Nárůst výkonu NAS díky novému řešení vyrovnávací paměti s SSD disky NVMe 

Společnost Western Digital oznámila uvedení nového SSD disku WD Red SN700 NVMe, který vykazuje vysokou odolnost a přináší řešení pro rychlou vyrovnávací paměť, která zrychlí výkon úložišť NAS u malých a středních firem. 

Nový rychlý disk je navržen tak, aby s maximální spolehlivostí a odolností podporoval prostředí NAS s nepřetržitým provozem 24/7 a se stále spuštěnými aplikacemi. Díky rychlé odezvě systému a vstupně výstupnímu výkonu I/O je disk ideální pro prostředí s vícenásobnými aplikacemi a vícenásobnými uživateli a dovoluje malým a středním firmám zvládat jejich náročné projekty od virtualizace a kooperace při zpracování dat až po práci s intenzivním databázovým úložištěm. Štíhlý design pasuje přesně do slotu M.2 NVMe-ready, který je již používán u mnoha úložišť NAS.

„Technologie NVMe je nyní stále častěji integrována do řešení QNAP. U většiny našich modelů úložišť RAID s podporou vyrovnávací paměti v podobě SSD disku je již M.2 standardem,“ říká Tamblyn Calman, obchodní a marketingový ředitel společnosti QNAP, a dodává: „SSD disky WD Red SN700 NVMe pomůžou vylepšit produktové portfolio QNAP, zejména jejich ukládací možnosti zvýšením rychlosti čtení a zápisu u systémových dat v úložištích NAS bez nutnosti přidávat další disky do diskového pole.”

Hlavní přednosti SSD disku WD Red SN700 NVMe: 

  • Vysoký výkon – disk přináší výkon až 3 430 MB/s** (u kapacit 500 GB a 1 TB), což je minimálně pětkrát více než u sekvenčního čtení u disků SATA.
  • Vysoká spolehlivost a odolnost – disk je optimalizován pro prostředí s nepřetržitým pracovním zatížením 24/7. Pro zvládnutí konstantní práce vyrovnávací paměti u cyklů načítání i zápisu nabízí spolehlivost a odolnost až 5 100 TBW (model 4 TB).
  • Vysoká kapacita – disk je nabízen v kapacitách od 250 GB* do 4 TB* pro zvládnutí současných i budoucích požadavků na vyrovnávací paměť.

Dostupnost

Nový SSD disk WD Red NVMe se stal součástí portfolia disků  Western Digital WD Red, mezi kterými jsou pevné disky HDD a SSD SATA disky WD Red – všechny postaveny na míru úložištím NAS. Řada WD Red SN700 NVMe SSD je nyní dostupná v internetovém obchodě Western Digital store a také prostřednictvím obchodních partnerů v distribučním kanále. Na disk je poskytována pětiletá omezená záruka.***

Ceny začínají na 1 750 Kč u kapacity 250 GB a končí na 17 470 Kč u 4TB kapacity.

Více na

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

1. IDC FutureScape Webcast: Worldwide SMB 2021 Predictions, Doc # US47035820, Prosinec 2020

* Na základě rychlosti čtení. 1 MB/s = 1 milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování; výkon se může lišit na základě hostitelského zařízení, podmínkách používání, kapacity disku, a dalších faktorech.

** 1 GB = 1 miliarda bajtů a 1 TB = jeden bilion bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší na základě operačního prostředí.

*** 5 let nebo limit TBW, podle toho, co nastane dřív.