Alza.sk otevírá novou centrálu se showroomem

Praha, 30. září 2021 – Alza dnes otevírá svou zatím nejmodernější prodejnu. Nový bezbariérový dvoupodlažní Showroom umístěný ve zbrusu nové nákupní galerii Nivy centrum nabízí na dvakrát větší výstavní ploše tisíce produktů k okamžitému odběru. Nechybí ani oblíbený AlzaDrive, který se dočkal mnoha vylepšení.

Nejmodernější prodejna Alzy dnes poprvé otevřela své dveře zákazníkům. Alza.sk přesunula svůj Showroom do nákupního centra Nivy. „Na přípravě nového Showroomu s prostorným AlzaDrivem a rozlehlým automatizovaným skladem jsme s developerem HB Reavis spolupracovali od zahájení projektu. Díky tomu je prostor vytvořený na míru potřebám našich zákazníků. Například se podařilo zrealizovat oddělený a jasně značený příjezd pro velmi oblíbený AlzaDrive nebo bezbariérové interiéry,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility, Alza. 

„Na dvou podlažích na zákazníky čekají tisíce vystavených produktů rozdělených do desítek tematických zón, AlzaWall pro rychlé bezkontaktní vyzvednutí objednávek nebo prostorná relax zóna s kavárnou,“ doplnil Moudřík.

Nejmodernější prodejna Alza 

Showroom Alza.sk v prostorách Nivy centra nabízí zákazníkům dvakrát větší výstavní prostory než na bývalé prodejně Bottova. Na místě si tak budou moci prohlédnout tisíce produktů od nejnovějších mobilních telefonů přes vybavení chytré domácnosti až po velkou bílou techniku. Unikátní design prodejny umožnil rozčlenit vystavené produkty do tematických zón. Připravena je zóna věnovaná virtuální realitě, gamingu, hračkám či sportovnímu vybavení. 

Alza zde úplně poprvé ze všech svých poboček představuje tzv. AlzaWall. Ten umožní rychlé a bezkontaktní převzetí objednávky vybraného sortimentu podobně, jako jsou zákazníci zvyklí v konceptu Prodejen budoucnosti nebo u klasických AlzaBoxů. Nové technologie se dočkal také bezkontaktní příjem reklamací, který Alza představila jako reakci na světovou pandemii. Další technologie navržené na míru pro co nejrychlejší obsloužení zákazníků jsou před jejich zraky ukryté v zázemí skladu. Jeho velikost umožnila nasazení podobného vybavení, jaké Alza využívá ve velkých logistických centrech. 

AlzaDrive v novém

Pro pohodlné vyzvedávání objednávek bude kromě 20 výdejních míst sloužit oblíbený AlzaDrive umístěný v podzemním parkovišti. Ve spolupráci s developerem se pro něj vybudoval vlastní vjezd, který je pro přehlednost výrazně značený modrým příjezdovým pruhem.  

Jako technologický leader e-commerce na slovenském trhu, Alza otevřením prodejny nekončí. V následujících měsících spustí v rámci nové centrály pro své zákazníky řadu dalších unikátních služeb a vylepšení. 

O společnosti Alza.cz a.s.: 

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obrat roku 2020, ve kterém Alza utržila 37 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce, jako je vlastní doprava AlzaExpres, využití sdílené logistiky Liftago, platba a prodej BTC a LTC, online prodej elektromobilů a solárních elektráren, testování znovupoužitelných REPETEBOXŮ, zavedení unikátních služeb AlzaNEO, Alza Invoice Financing, výuka na VŠE, privátní značky AlzaPower a AlzaEco, expanze do zemí EU a rozvoj platformy Alza Marketplace pro externí dodavatele. Zákazníci si mohou objednávky vyzvednout v široké síti nonstop výdejních AlzaBoxů, která nabízí již přes 100 tisíc výdejních schránek. Společnost se chová odpovědně, do své CSR platformy Souhvězdí pomoci zapojila již přes 80 neziskových organizací a pravidelně pomáhá útulkům se svým projektem Alza Pelíšek. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.