DNA ERA si pro komunikaci v rámci expanze na český trh vybrala Rubikon PR

Slovenský startup DNA ERA, expert a lídr na poli analýzy DNA a rekreačního genetického testování, si pro komunikaci v České republice vybral agenturu Rubikon PR. Za projektem stojí různorodý tým odborníků z relevantních odvětví v čele s CEO Michaelou Šiškovou. Začátek spolupráce je stanoven na září 2021 a mezi její hlavní cíle patří představení DNA ERA českému trhu a komunikace jejích tří hlavních pilířů. Do další náplně partnerství spadá také edukace široké veřejnosti ohledně výhod, jenž s sebou rekreační analýza DNA přináší. 

DNA ERA je mladá, avšak již etablovaná slovenská biotechnologická společnost, jež působí v odvětví analýzy genetických predispozic ze vzorků DNA. Za projektem stojí Michaela Šišková, zakladatelka a CEO DNA ERA, a začínající Podnikatelka Slovenska pro rok 2019. Tým společnosti je tvořen řadou expertů z řad genetiků, datových analytiků a lékařů či odborníků na výživu i sportovních trenérů. DNA ERA také úzce spolupracuje s německou certifikovanou laboratoří, jež vybrané vzorky a ošetřené výsledky zpracovává pod anonymním ID kódem a následně zasílá zpět do společnosti DNA ERA k vyhodnocení. To probíhá na základě interně vyvinutého algoritmu, jež data dokáže zpracovat do podoby finální, personalizované analýzy. Zákazníkům tak společnost DNA ERA nabízí prvotřídní servis a jistotu v případě všech nabízených variant produktu – Lifestyle, Health a Complex. 

DNA ERA v sobě spojuje tři pilíře, díky kterým projekt získává svou validitu jak v očích veřejnosti, tak expertů, kteří jej jako garanti zastřešují. Patří mezi ně práce s rapidně se vyvíjejícími poznatky na poli DNA, poskytování nejen samotné analýzy, ale také doporučení ohledně možných preventivních kroků, a nakonec závazek k zajištění bezpečnosti a anonymity všech zákazníků. 

„Po úspěšném etablování na domácím trhu nyní míříme do České republiky, kde již máme velké množství spokojených zákazníků. S agenturou Rubikon PR jsme měli první a výbornou zkušenost již v první polovině letošního roku, a proto je naše rozhodnutí ve spolupráci pokračovat naprosto přirozené,“ říká Michaela Šišková, CEO DNA ERA.

„Slovenské startupy se v poslední době vůbec nestydí a odvážně se rozjíždějí na nové trhy. DNA ERA je u sousedů velmi úspěšnou společností, která skrze své působení přináší veřejnosti atraktivní a důležitá témata. Moc se nám zároveň líbí inovativní přístup k vědě, a její spojení s každodenním životem. Velice se těšíme na spolupráci s celým týmem, který za značkou stojí,” dodává Šimon Rákosník, Managing Partner Rubikon PR,” dodává Šimon Rákosník, Managing Partner Rubikon PR.

O komunikaci společnosti DNA ERA se bude starat Zuzana Malinkovičová a Gabriela Vlková. Projekt tak doplní značně se rozrůstající klientské portfolio agentury Rubikon PR, jež nedávno navázala spolupráci také například s ROI Hunter či  společností Solitea. 

O DNA ERA:

Biotechnologická společnost DNA ERA byla založen v roce 2018 na Slovensku v reakci na stále více oblíbený trend získávání informací z testů DNA v USA. Michaela Šišková, CEO DNA ERA, společně se svým týmem vytvořila 3 varianty DNA testu. “Lifestyle” varianta se zaměřuje na stravu, prevenci zranění nebo identifikaci sportovních predispozic. Verze “Health” poté zkoumá zdravotní rizika, reakce na léčiva nebo status přenašeče v rámci plánovaného rodičovství. V produktovém portfoliu lze najít také možnost “Complex”, která oba směry kombinuje. Hlavním cílem testu od DNA ERA je  poznání vlastních predispozic, prevence a možnost pozitivně ovlivnit vlastní zdraví na základě informací a doporučení, jež zákazník získá. 

Více informací najdete na www.dnaera.sk/cs