Společnost DNA ERA vstupuje na český trh – Čechům se otevírá možnost domácího testování DNA

Slovenský startup DNA ERA, expert a lídr na poli analýzy DNA a rekreačního genetického testování, se představuje českému trhu. Za společností stojí Michaela Šišková, vystudovaná genetička a podnikatelka, jež se umístila v prestižním žebříčku Forbes SK 30 pod 30. Společnost se již po 3 letech působení na Slovensku etablovala jak ve veřejných, tak i odborných kruzích. Vysokou kvalitu produktu společnost zabezpečuje svým multidisciplinárním složením týmu expertů, přístupem k bezpečnosti dat a mezinárodní vědeckou spoluprací. Díky zájmu, který společnost na českém trhu již zaznamenala, budou mít Češi možnost poznat své genetické predispozice v českém jazyce, a to již od konce září 2021. Testování je nabízeno ve třech variacích – Lifestyle, Health a Complex.

Společnost zabývající se analýzou genetických predispozic s názvem DNA ERA založila Michaela se svým manželem v roce 2018. Inspirací pro ní bylo široce dostupné a populární testování DNA v USA. Díky své profesionální expertíze a prvotřídnímu vzdělání v oboru byla schopna tento trend přenést i na Slovensko, kde se poté dále zasazuje i o edukaci široké veřejnosti v daném tématu. Michaela následně v roce 2019 získala ocenění Začínající podnikatelka Slovenska a o rok později byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30.

„Medicína, vědecké poznatky a přístup k léčbě pacientů se neustále vyvíjejí. Analýza DNA je vynikajícím nástrojem pro identifikaci potenciálních rizik spojených se zdravím a výživou, umožňuje optimalizovat životní styl nebo může být signálem pro včasné přijetí preventivních opatření. Je také prostředkem pro rozpoznání sportovního potenciálu a prevenci sportovních zranění. Personalizace medicíny dnes v mnoha oblastech dosahuje individuální úrovně jednotlivce. Velmi mě těší, že si zákazníci z České republiky nyní mohou objednat analýzu DNA ve svém rodném jazyce. Péče o vlastní tělo a prevence jsou základem zdravého a kvalitnějšího života. Nezapomínejte na sebe,” říká Michaela Šišková, CEO DNA ERA.

Od roku 2018 společnost rostla a pracovala na vývoji produktu. Dnes má ve svém portfoliu tisíce spokojených zákazníků. Dalším logickým krokem se pro ní stala expanze i na český trh, ke které došlo v pondělí 27. 9. 2021. Projekt se Čechům představuje hned ve třech variantách, a to Lifestyle, Health a jejich kombinaci – Complex. Testovací balíček Lifestyle lze zakoupit již od 3799 Kč (včetně DPH a dopravy) a nabízí zodpovězení otázek týkajících se správné stravy, prevence zranění či zlepšení sportovních výkonů. Varianta Health zákazníkovi umožní zjistit zdravotní rizika, toleranci léků či faktory, jenž je dobré znát při plánování rodičovství (4299 Kč). Třetí možnost Complex propojuje všechny analyzované oblasti z obou zmíněných testů a je k dostání za 7599 Kč. 

Celý proces je uživatelsky přívětivý, rychlý a bezpečný. Od výběru a objednání balíčku na webových stránkách společnosti po možnost nahlédnutí do svých výsledků v rámci online profilu dělí zákazníka pouhých 5 týdnů. Po objednání a následném doručení testu si zákazník v pohodlí domova odebere vzorek DNA ze slin a svou zkumavku zaregistruje dle pokynů v návodu. Předplacený kurýr poté zásilku vyzvedne k přepravě. Vzorky jsou následně doručeny do partnerské certifikované laboratoře v Německu, jež vybrané vzorky a ošetřené výsledky zpracovává pod anonymním ID kódem a následně zasílá zpět do společnosti DNA ERA k vyhodnocení. To probíhá pomocí interně vyvinutého softwaru, na jehož základě je každému zákazníkovi vyhotoven osobní profil včetně doporučení do budoucna. Prvotřídní servis, plynulost, validitu a bezpečí procesu při ošetření vzorků anonymním ID kódem zabezpečuje široká škála expertů, od genetiků po nutriční experty i datové analytiky či doktory. 

Všechny tři varianty jsou od 27. 9. 2021 dostupné na českých webových stránkách společnosti DNA ERA. Český profil společnosti lze zároveň najít na Facebooku a Instagramu. Profil na síti LinkedIn zůstává prozatím ve slovenském jazyce. Náhled demo výsledků je k dispozici na tomto odkazu.

O DNA ERA:

Biotechnologická společnost DNA ERA byla založena v roce 2018 na Slovensku v reakci na stále více oblíbený trend získávání informací z testů DNA v USA. Michaela Šišková, CEO DNA ERA, společně se svým týmem vytvořila 3 varianty DNA testu. “Lifestyle” varianta se zaměřuje na stravu, prevenci zranění nebo identifikaci sportovních predispozic. Verze “Health” poté zkoumá zdravotní rizika, reakce na léčiva nebo status přenašeče v rámci plánovaného rodičovství. V produktovém portfoliu lze najít také možnost “Complex”, která oba směry kombinuje. Hlavním cílem testu od DNA ERA je  poznání vlastních predispozic, prevence a možnost pozitivně ovlivnit vlastní zdraví na základě informací a doporučení, jež zákazník získá. 


Více informací najdete na www.dnaera.sk/cs