Chodouň/Praha, 12. října 2021 – V dubnu letošního roku byl v Levandulovém údolí v Chodouni díky daru Nadace Tipsport vysazen třešňový a švestkový sad a spolupráce pokračuje i na podzim. V pátek 15. října se Levandulové údolí díky velkorysé pomoci Nadace Tipsport opět rozroste, tentokrát nejen o stromy, ale např. také o maliny, rybíz, angrešt či rakytník, jejichž BIO plody v dalších letech obohatí nabídku vyhlášených kulinářských specialit Levandulového údolí. Chybět nebudou ani jehličnany, které bezpochyby přispějí k pohodové atmosféře během adventu a Vánoc.
Do sázení se zapojí nejen zástupci Levandulového údolí a Nadace Tipsport, ale také děti ze ZŠ VIA Beroun, jejímž zřizovatelem je právě Nadace Tipsport. Žáci se zde seznámí s jednotlivými odrůdami, ale dozví se také o smyslu ekologického pěstování a o cestě k udržitelnosti.
Levandulové údolí v Chodouni je celoročním areálem
Levandulové údolí se nachází v Chodouni ve středních Čechách v turisticky vyhledávané oblasti brdských lesů a vápencových moří. I proto má zde pěstovaná BIO Levandule Chodouňská jedinečné vlastnosti. Levandule lékařská v BIO kvalitě je vyhlášená svými pozitivními účinky na zdraví a psychickou pohodu.
Vzhledem ke stále vzrůstajícímu zájmu návštěvníků zahájilo Levandulové údolí ve středočeské obci Chodouň celoroční víkendový provoz. Návštěvníci a milovníci čisté přírody se mohou pravidelně těšit na zajímavý program a dobroty z produktů z volných chovů, zahrad a farem také o státních svátcích a prázdninách. Na víkendové programy není třeba se objednávat a neplatí se zde vstupné.
A na co mohou návštěvníci těšit? „V oblíbených aroma domečcích můžete absolvovat aroma terapii. K dispozici jsou vám také naši terapeuti. Nezapomeňte se pobavit
a zahrát si na našich stezkách pro dospělé, projít se mezi BIO levandulovými poli,
po vápencových mořích nebo v našem BIO sadu. V naší restauraci v Duhové hale si pak můžete vychutnat levandulové mojito či prosecco, teplý BIO čaj či skvělou kávu – ať už levandulovou, nebo tu z pražírny,“ říká Helena Neumannová, majitelka a zakladatelka Levandulového údolí.
Nadace Tipsport
Nadace Tipsport byla založena v roce 2017 a působí v České republice, část jejích projektů má přesah i na Slovensko. Nadace cílí na podporu a ochranu životního prostředí, zkvalitnění života obyvatel Berounska, podporu sportu i kulturního dědictví a nezapomíná ani na pomoc zaměstnancům holdingu Tipsport.
Základní škola VIA Beroun
VIA BEROUN je moderní škola poskytující kvalitní česko-anglické vzdělání se zaměřením na rozvoj silných stránek žáků, jejich hodnot, životních dovedností a znalostí. Dětem se zde dostává profesionálního a lidského přístupu i respektu k individuální osobnosti.
www.levanduloveudoli.cz levandulove.udoli
Levandulové údolí
___________________________________________________________________
Levandulové údolí a BIO Levandule Chodouňská
Za unikátním Levandulovým údolím, tříhektarovým polem s 45 000 BIO levandulemi, stojí Helena Neumannová a Milena Krčálová, které zde levanduli začaly pěstovat v roce 2014. V manufaktuře v Levandulovém údolí se z levandule v BIO kvalitě vyrábí čaje, oleje, koření, sušenky, raw tyčinky a spoustu dalších zdraví i tělu prospěšných produktů. Pořádají se zde také nejrůznější ozdravné procedury nebo workshopy.
Levandulové údolí se nachází ve středočeské Chodouni, v samém srdci Geoparku Barrandien na bývalých vápencových mořích. Nedaleko naleznete hrady Točník, Žebrák, Křivoklát, Nižbor s keltským oppidem nebo zámek v Hořovicích. Brdské lesy se tak mísí s opojnou vůní Levandulového údolí a nabízí novodobým poutníkům klid, mír, pohodu, odpočinek a hlavně zdraví z čisté přírody.
Levandule je momentálně nejúčinnějším vědecky prokázaným antidepresivem na světě. Optimálně podporuje imunitu, léčí a hojí, protože obsahuje značné množství přírodních antioxidantů, antibiotik nebo antiseptik. Blahodárně působí na trávicí ústrojí, je vhodná na detoxikaci organismu, pomáhá při diabetu, nadváze, vysokém krevním tlaku i cholesterolu. Dezinfikuje tělo i duši, stimuluje nervový tonus, ulevuje od trávicích potíží. Její pozitivní účinky na lidské tělo a mysl znali a využívali už staří Egypťané, Etruskové, Féničané, Řekové, Římané, Arabové nebo Keltové.