Projektory Panasonic oživují francouzskou architekturu v rámci Monumental Tour 2021

Praha, 13. října 2021 – Projektory Panasonic pomáhají oživit některé z nejznámějších architektonických památek Francie v rámci elektronické hudební a světelné show, která je součástí akce Monumental Tour 2021. Velkolepý smyslový zážitek kombinuje světelnou show a kreativní projekci na historické památky (majáky, hrady a opatství) s hudbou slavných DJs a nových interpretů.

Výstava The Monumental Tour, které se koná již třetím rokem. Jejími duchovními otci jsou DJ a hudební producent Michael Canitrota a Jérémie Bellota, zakladatele společnosti AV-Extended.

Na každém představení se podílí přibližně 30 techniků a tři kreativní manažeři s grafikem pracují na videomappingové projekci. Tým používá tříčipové DLP laserové projektory Panasonic PT-RQ35K a PT-RQ22K s jasem až 32 000 lumenů, které jsou ideální pro promítání obsahu ve vysokém rozlišení a snadno se přizpůsobí velkým prostorám. Tyto projektory Panasonic zvítězily v rámci výběru díky své kvalitě a spolehlivosti v prostředí živých akcí. Při naplňování vize autora rozhoduje také kvalita obrazu a úroveň kontrastu.

Před každou akcí vyberou týmy projekční plochu, umístí projektory a před instalací zařízení vypočítají ohniskové vzdálenosti. Poté pomocí projektorů provedou mapování a prolínání, aby obsah pokryl jedinečné povrchy každé budovy.

„V rámci Monumental Tour musíme zaujmout tím, že vytvoříme úžasné scénické návrhy ve velmi krátkém čase. Díky projektorům Panasonic a jejich vynikajícím vlastnostem (laser, kontrast a ostření) se nám podařilo vytvořit 50minutovou show, která kombinuje videomapping, zvuk i světlo,“ vysvětluje Jérémie Bellot, zakladatel společnosti AV-Extended.

„Náš projekt je opravdu ambiciózní, takže jsme k dosažení našich cílů potřebovali špičkového partnera,“ říká Michael Canitrot. „Chtěli jsme jít s designem pódia pro DJ dál než kdykoli předtím. Díky projektorům Panasonic se nám podařilo naplnit výzvu, která je stejně tak technická jako umělecká.“

Monumental Tour se dosud konala na majáku Phare Des Baleines, na ostrově Ile De Ré a na ostrově Mont Saint Michel v Normandii. Další v pořadí jsou La Cité de L’Automobile Museum v Mulhouse a le Château de Pierrefonds v říjnu a listopadu 2021.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global 

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B zákazníky. S více než 400 zaměstnanci bude stát v čele operací s novou významnou iniciativou B2B řešení nazvanou „Gemba Process Innovation“, kterou podporuje široká nabídka produktů pro podniky.

Společnost Panasonic Connect Europe bude mít sídlo ve Wiesbadenu a bude složen z následujících obchodních jednotek:

Mobile Solutions Business Division, která pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu s řadou odolných notebooků, obchodních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.

Media Entertainment Business Division zahrnující vizuální systémová řešení nabízející řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů i vysoce kvalitních displejů; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia skládajícího se z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.

Business and Industry Solutions dodávající technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvýšilo provozní efektivitu a zlepšilo zákaznickou zkušenost a pomohlo podnikům podávat nejlepší výkony každý den.

Panasonic Factory Solutions Europe prodávající širokou škálu inteligentních továrních řešení včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a softwarových řešení.

Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/