Adobe MAX představuje nové výhody platformy NVIDA Studio

Adobe MAX je konference inspirující grafiky i další tvůrce z celého světa, jak uvést své nápady v život. Společnost Adobe během ní letos oznámila dvě nové funkce masky v Adobe Lightroom a Lightroom Classic. Nástroje Select Subject, který izoluje osoby, a Select Sky, jenž zachycuje oblohu, využívají umělou inteligencí a nejlépe fungují při akceleraci pomocí GPU NVIDIA RTX. Tyto i další nové funkce podporují říjnové NVIDIA Studio ovladače.

NVIDIA RTX šetří cenný čas

Představeny byly i další novinky. Aplikace Adobe Premiere Elements přebírá funkci Auto Reframe z Premiere Pro a Rush. Je poháněna technologií Adobe Sensei a umožňuje automaticky oříznout obraz videa na požadovaný formát tak, aby nejdůležitější části záběrů zůstala zachována. S pomocí technologie RTX to lze nyní zvládnout až 3× rychleji než při použití samotného procesoru.

Začátkem tohoto roku společnost Adobe vydala kolekci Substance 3D obsahující aplikace Stager, Sampler, Designer a Painter. Adobe Substance 3D Stager usnadňuje návrh 3D scén pro tvorbu produktových obrázků.

Exkluzivní ray tracing akcelerovaný technologií NVIDIA RTX zajišťuje čistší a ostřejší grafiku ve viewportu a také značně urychlí vykreslování fotorealistického a zároveň interaktivního obrazu. Oproti použití samotného CPU je časová úspora až 11násobná.

Lepší potlačení šumu 

Aktualizace softwaru pro úpravu fotografií DxO PhotoLab 5 z minulého týdne přináší DeepPRIME využívající AI a akcelerované Tensor jádry k vyčistění fotografií od digitálního šumu. Oproti tradičním metodám zachová DxO PhotoLab 5 více detailů a ostřejší obraz. Podstatná je také úspora času.

Vylepšení dostal také software pro streamování Gamecaster, do nějž bylo integrováno odstraňování šumu ze zvuku založené na technologií NVIDIA Broadcast.

Nové notebooky

Novinky jsou i v nabídce NVIDIA Studio notebooků. Microsoft Surface Laptop Studio, HP ENVY 34 all-in-one a Asus ProArt Studiobook 16 OLED jsou nově na trhu, nebo k jejich uvedení dojde v následujících dnech.

Další zajímavé informace o NVIDIA Studio přinese mezi 8. a 11. listopadem NVIDIA GTC.

Celý blog naleznete zde.