NIKON UVÁDÍ VÝKONNÝ KOMPAKTNÍ OBJEKTIV SE ZOOMEM ŘADY S

Amsterdam, Nizozemsko, 28. října 2021: Společnost Nikon dnes uvedla svůj nejnovější objektiv se zoomem, všestranný NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S. Díky lehké konstrukci, pokročilé optice a širokému rozsahu zoomu je tento objektiv vhodný pro libovolné nasazení. Při jeho použití tak zachytíte bez nutnosti výměny objektivu všechny potřebné úhly během fotografování libovolných objektů od historické architektury a pouličních motivů až po detailní portréty a rozsáhlé krajiny. 

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S je výkonný univerzální objektiv pro cestování. Nabízí pevnou světelnost f/4 a jeho konstrukce předurčená pro kontrolovanou tvůrčí práci poskytuje výsledky s vysokou mírou detailů. Objektiv se vyznačuje plynulým ovládáním a kombinovaným zaostřovacím systémem, který zajišťuje neuvěřitelně rychlé a přesné automatické zaostřování v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. 

Díky kombinaci vysokého výkonu a lehkého a kompaktního těla je NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S připraven na cesty pro fotografy i pro videografy. Nabízí vynikající výkon pro video s téměř zcela eliminovanými změnami ohniskové vzdálenosti během přeostřování a zaručuje tak konzistentní obrazový úhel při přeostřování během záznamu. Pokud přecházíte z interiérů do exteriérů nebo mezi tmavšími a jasnějšími scénami, dovoluje stabilní řízení expozice přirozené změny jasu pro získání krásně působící stopáže.

Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO a Nano Crystal Coat navíc potlačují výskyt reflexů a závoje vlivem parazitního světla dopadajícího z libovolného směru a zaručují perfektní brilanci obrazu.

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S je utěsněn proti prachu a kapající vodě a fluorová vrstva Nikon na předním optickém členu odpuzuje nečistoty a snadno se čistí.  

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S – jeden objektiv, nekonečné možnosti: 

 • Objektiv s širokým rozsahem zoomu od širokoúhlého objektivu po střední teleobjektiv s vynikající optikou
 • Vynikající obraz v širokém rozsahu ohniskových vzdáleností
 • Pevná světelnost f/4 nabízející všestrannost a umožňující hbitost při fotografování
 • Konzistentní chování zoomu při záznamu videa i fotografování
 • Malá nejkratší zaostřitelná vzdálenost a největší měřítko zobrazení 1 : 2,5
 • Všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 24–120 mm
 • Vynikající výkonnost pro video s téměř eliminovanými změnami ohniskové vzdálenosti při přeostřování
 • Přizpůsobitelné ovládací prvky zahrnující speciální funkční tlačítko a příkazový kroužek, kterým lze přiřadit různé funkce na základě preferencí uživatelů
 • Snadno přenosné, lehké a kompaktní tělo
 • Kombinovaný zaostřovací systém využívající dvě poháněné jednotky automatického zaostřování pro rychlé a přesné automatické zaostřování
 • Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO a Nano Crystal Coat potlačující výskyt reflexů a závoje
 • Utěsnění proti prachu a kapající vodě plus fluorová vrstva Nikon odpuzující nečistoty

NIKKOR Z 24–120 mm f/4 S je k dispozici za 30 990 Kč.

Dnes v 18:00 proběhne na YouTube kanálu společnosti Nikon Europe krátký živý přenos obsahující živou diskuzi s otázkami a odpověďmi souvisejícími s uvedením fotoaparátu Z 9.

Dne 5. listopadu se od 13:00 do 21:00 koná exkluzivní virtuální akce, #NikonDays, která bude oslavou nového vlajkového fotoaparátu společnosti Nikon. Kromě toho se profesionálové ze společnosti Nikon zapojí do diskuzí o všem, co souvisí se systémem Nikon Z! Sledujte otázky a odpovědi, kurzy a přednášky. Akce je dostupná zdarma a obsahuje rozhovory s inspirativními fotografy, kteří patří mezi první uživatele fotoaparátu Z 9. Zaregistrujte si již nyní nadcházející setkání. Účast je omezená 

Registrujte své místo zde: https://nikondays.nikoneurope.com 

Pro získání kompletního rozvrhu akce navštivte webovou stránku https://nikondays.nikoneurope.com 

Společnost Nikon 

Nikon je vedoucím světovým poskytovatelem výrobků a služeb v oblasti fotografie a videografie. Inovativní optické technologie společnosti – zahrnující amatérské a profesionální fotoaparáty, objektivy a příslušenství – v sobě nesou více než 100 let zkušeností v oboru. Značka je globálně oceňována pro stanovování nových standardů v oblasti designu a výkonnosti, kde revoluční řada fotoaparátů Nikon mirrorless a objektivů NIKKOR Z představují novou dimenzi optické výkonnosti. 

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a umožnit nejlepším světovým vizuálním umělcům využít jejich tvůrčí potenciál zprostředkováním vizuálních příběhů. Oceňované vybavení firmy poskytuje fotografům a videografům vše potřebné pro realizaci jejich tvůrčích vizí na nejvyšší úrovni. 

Jako osvědčený vizionářský partner sjednocuje Nikon všechny úrovně tvůrců obsahu prostřednictvím své komunity uživatelů, nedostižné technické expertizy a přístupu ke zdrojům vzdělání prostřednictvím iniciativ, jako je škola Nikon.