Společnost OPPO během OPPO Developer Conference 2021 představila inovativní technologie a nové iniciativy

Mezi nová řešení patří Omoji, OPPO Health, OPPO Carlink, podpora ray tracingu nebo heterogenní výpočetní systém

Praha, 3.listopadu 2021 – Společnost OPPO uspořádala vývojářskou konferenci OPPO Developer Conference (ODC) 2021 na téma „Budujme společně lepší budoucnost“. V rámci této akce představilo OPPO řadu technologií, jako jsou Omoji, ray tracing a heterogenní výpočetní systém. Uvedlo také zcela nová řešení OPPO Health a OPPO Carlink.

„V nepřetržitě propojeném světě jsou počty zařízení a služeb i způsoby interakce stále rozmanitější. Vývojáři musí být schopni podporovat různé scénáře použití a delší provozní cykly,“ řekl Levin Liu, viceprezident společnosti OPPO a prezident OPPO Research Institute. „OPPO se snaží umožnit našim vývojářům čelit výzvám a společně budovat lepší budoucnost pro naše uživatele.“

Vizí OPPO je vybudovat všudypřítomné, na uživatele zaměřené služby, které vytvoří přirozené interakce mezi lidmi a zařízeními i bezproblémová propojení více zařízení a umožní, aby zážitek ze služeb splýval s lidmi. Tato budoucnost vyžaduje vylepšené vizuální efekty, efektivní výpočetní techniku a úzké propojení mezi různými zařízeními. Společnost OPPO uvedla řadu technických řešení, které vývojářům umožňují společně s OPPO tuto vizi realizovat.

Pokud jde o vylepšené vizuální efekty, technologie OPPO Omoji a ray tracing mohou vývojářům pomoci oživit aplikace a hry. 

Společnost OPPO přinesla do systému ColorOS technologii Omoji, založenou na umělé inteligenci. Prostřednictvím modelů hlubokého učení a výkonných algoritmů umělé inteligence dokáže zachytit a reprodukovat jemné výrazy obličeje a stát se avatary uživatelů ve virtuálním světě.

Technologie OPPO ray tracing, založená na Vulkan API a vytvořená pro novou generaci mobilního hardwaru s podporou ray tracingu, dokáže reprodukovat detaily v reálném světě a zlepšit vizuální zážitek uživatele. Společnost OPPO již dokončila vývoj prototypu na mobilních zařízeních a v první polovině roku 2022 plánuje poskytnout vývojářům přístup k novým technologickým možnostem. Technologie ray tracing má široký potenciál využití v oblastech, jako jsou živé 3D tapety, obrazové filtry a rozšířená realita. 

Potřeby výpočetní techniky jsou stále více konstantní a všudypřítomné a musí být efektivnější než dříve. Společnost OPPO uvedla na trh řešení pro optimalizaci výkonu a spotřeby – heterogenní výpočetní systém, který dokáže efektivněji využívat různá jádra, různá vlákna a různé procesory. Díky přístupu k možnostem heterogenního výpočetního systému OPPO mohou vývojáři snadněji řešit problémy s výkonem aplikací a zajistit rychlejší a efektivnější běh programů.

V dnešní době jsou domácnosti a pracoviště lidí plné zařízení, ale auta stále tolik propojená nejsou. Uvedení všudypřítomných služeb do reality znamená, že i automobily musí být také více integrovány do digitálního života lidí. Společnost OPPO proto představila řešení OPPO Carlink, které podporuje řadu funkcí, jako je otevírání dveří automobilu a přenos obrazu na displeje automobilů pomocí chytrých telefonů. Prostřednictvím OPPO Carlink rozšíří OPPO možnost propojení chytrých telefonů a automobilů a umožní tak vývojářům snadnější přístup k vývoji produktů souvisejících s automobily. Partnery OPPO Carlink je již nyní více než 70 společností. 

Společnost OPPO také oficiálně oznámila založení OPPO Health, projektu z oblasti zdraví, zaměřeného na preventivní lékařskou péči a změnu životního stylu. Cílem řešení OPPO Health, založeného na senzorech, algoritmech, datech a biomedicínském inženýrství, je poskytovat uživatelům a poskytovatelům zdravotní péče nepřetržité a dlouhodobé datové modely a zpětnou vazbu pro lepší řešení zdravotní péče. 

Multidisciplinární výzkumný a vývojový tým OPPO Health Lab, založený počátkem roku 2021, se zaměřuje na oblasti, jako jsou spánek, sport, kardiovaskulární zdraví a telemedicína. Společnost OPPO také oznámila sadu nástrojů pro spolupracovníky z oblasti zdravotnictví OPPO Health Research Kit, která může pomoci při sběru dat, analýze a vývoji aplikací a je navržena tak, aby pomohla spolupracovníkům s jejich jedinečným výzkumem v oblasti zdraví, a nakonec se transformovala do samostatné aplikace v rámci zdravotního ekosystému OPPO.

OPPO se drží svého poslání „Technologie pro člověka, laskavost pro svět“ a vždy vyzývá vývojáře a partnery ke spolupráci otevřeným a oboustranně výhodným způsobem v éře inteligentních zkušeností. OPPO si klade za cíl spolupracovat s více vývojáři a vytvářet rozmanité a bezproblémové technologické zážitky pro uživatele po celém světě.

_________________________________________________________________

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka chytrých telefonů. Od uvedení svého prvního mobilního telefonu na trh v roce 2008 se OPPO snaží vytvářet technologie se srdcem a duší. Produkty OPPO kombinují pokročilé technologické možnosti se snadno použitelnými funkcemi v zařízeních s úžasným designem. V současné době působí OPPO ve více než 50 zemích světa a má šest výzkumných ústavů, sedm výzkumných a vývojových center a mezinárodní designové centrum v Londýně. Společnost OPPO se zavázala podporovat rozvoj standardů 5G na celém světě a byla první značkou, která na evropském trhu uvedla komerční smartphone s podporou sítí 5G. Značka spolupracuje s více než 50 předními světovými operátory na urychlení zavádění 5G ve velkém měřítku prostřednictvím svých inovativních technologických řešení.