Aktualizace uživatelského rozhraní One UI 4 vylepšuje mobilní zážitky

Nová softwarová aktualizace nabízí lepší možnosti přizpůsobení, bezpečnější ochranu soukromí a další výhody

Praha 15. listopadu 2021 – Společnost Samsung Electronics dnes oficiálně představila aktualizované uživatelské rozhraní One UI 4, které se jako první představí v telefonech řady Galaxy S21 (tedy v modelech Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra). Nové rozhraní nabízí lepší možnosti přizpůsobení, kvalitnější zabezpečení a bohatší možnosti propojení s dalšími zařízeními v ekosystému Samsung. Uživatelé se mohou těšit na nové mobilní zážitky, jejichž podobu budou mít pevně v rukou.

„Naším cílem je umožnit všem uživatelům přístup k nejlepším mobilním zážitkům, jaké jsou v současné době k dispozici,“ komentoval to Janghyun Yoon, výkonný viceprezident a ředitel softwarové platformy v divizi mobilních komunikací Samsung Electronics. „Uživatelské rozhraní One UI 4 představuje na cestě k tomuto cíli důležitý krok – uživatelé nových chytrých telefonů Galaxy si díky němu budou moct lépe přizpůsobit vzhled telefonu svým představám a zároveň lépe zabezpečí své soukromí. To ale samozřejmě není vše, záhy si aktualizaci budou moct nainstalovat i majitelé jiných chytrých telefonů a tabletů. Nový software se tak rozšíří do celého ekosystému Galaxy.“ 

Rozhraní na míru 

Uživatelské rozhraní One UI 4 umožňuje přizpůsobit vizuální podobu telefonu i funkce na míru vkusu a potřebám každého uživatele. K dispozici jsou nové barevné palety a styly, díky nimž lze upravovat domovskou obrazovku, ikony, menu, tlačítka či pozadí aplikací. Změnou prošly i miniaplikace neboli widgety, takže se telefon může stát skutečnou personalizovanou vizitkou svého majitele. V nové nabídce nechybějí ani emoji čili smajlíky, obrázky GIF a nálepky, k nimž se dostanete přímo z klávesnice. 

Chraňte, co je vám nejdražší

Bez kvalitního zabezpečení není soukromí. S aktualizací uživatelského rozhraní One UI 4 tedy Samsung nabízí i nejnovější bezpečnostní prvky, díky nimž si můžete přesně určit, co chcete sdílet s blízkými a kamarády a co má zůstat jen pro vás. Mezi novinky patří třeba upozornění, že se nějaká aplikace pokouší využít fotoaparát či mikrofon, nebo nové okno, v němž se zobrazí veškerá nastavení a ovládací prvky týkající se zabezpečení. Své soukromí už zkrátka nepustíte z rukou. 

Součást rozsáhlého ekosystému 

Díky rozhraní One UI 4 se telefon snáz připojí do rostoucího ekosystému Samsung Galaxy, do nějž patří nejen samotné přístroje, ale i aplikace třetích stran. To je záruka kvalitnějšího mobilního zážitku. 

Práci s aplikacemi a službami třetích výrobců usnadňuje dlouholetá spolupráce Samsungu s jinými velkými firmami ve svém oboru, především s Googlem. Přímo z uživatelského rozhraní lze tak otevírat nejrůznější aplikace, např. videokonferenční program Google Duo.

Nové rozhraní navíc umožňuje sjednotit vzhled všech zařízení a synchronizovat mezi nimi obsah, ať už jde o tradiční smartphony, ohebné modely Galaxy Fold, chytré hodinky Galaxy Watch nebo tablety Galaxy Tab. 

Dostupnost 

Aktualizované uživatelské rozhraní One UI 4 bude od 15. listopadu k dispozici v telefonech řady Galaxy S21 a záhy poté i v předchozích verzích Galaxy S, Note a Galaxy A, ve skládacích telefonech a tabletech. Zároveň bude od dnešního dne k dispozici nová aktualizace softwaru hodinek Galaxy Watch, která nabídne vylepšené zdravotní funkce a nové ciferníky.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.