Nový dokumentární seriál od Kaspersky nahlíží do zákulisí práce kybernetických profesionálů a etických hackerů

18. listopadu 2021 – Pohled pod pokličku kybernetických profesionálů, kteří odhalují pozadí mediálně známých hackerských útoků a vysvětlují, jakým hrozbám dnes a denně čelí firmy a různé organizace, nabízí nový dokumentární seriál z produkce Tomorrow Unlocked, producentské skupiny společnosti Kaspersky. První díl seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens uvedla společnost tento týden na globálním videoportálu YouTube.

Podle nedávno zveřejněné zprávy společnosti Kaspersky se kvůli stále složitějším firemním IT infrastrukturám prohlubuje globální trend posilování kybernetické bezpečnosti. Zároveň se ale kybernetické hrozby, jimž firmy čelí, stávají stále složitějšími, což vede k větším škodám. Tomu chce zabránit společnost Kaspersky tím, že prostřednictvím svého online video kanálu Tomorrow Unlocked vysvětluje pozadí globálních kybernetických incidentů a zejména jejich finančních dopadů na napadené firmy. Režisérem nového dokumentárního seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens je Nick Hampson, autor dokumentu In the Cold Dark Night nominovaného na cenu Emmy.

Každá z osmi epizod seriálu, prezentovaná předními světovými odborníky na kybernetiku, seznamuje diváky s hrozbami, jimž firmy a různé organizace čelí, a využívají k tomu scénáře a řešení z reálného světa. Pomáhají tak zajistit kybernetickou bezpečnost uživatelů i celých organizací. Animace dopodrobna vysvětlují každou hrozbu tak, aby ji pochopil i netechnicky zaměřený divák. Mezi hlavní experty, kteří v dokumentu hovoří, patří bezpečnostní týmy policie, univerzit, nemocnic, londýnského letiště Heathrow, společnosti Kaspersky a The Middle East Institute.

Hacker:HUNTER Behind the Screens je doplňkem k už existujícímu seriálu o kybernetickém zločinu hacker:HUNTER, který byl uveden v roce 2019 a získal řadu ocenění, včetně Webby Honoree 2021 a za Nejlepší krátký dokument na Los Angeles Movie Awards. Seriál se zabývá řadou témat, včetně hacknutí Zimních olympijských her v Jižní Koreji a mimořádného právního případu zaměřeného proti bezpečnostnímu analytikovi Marcusi Hutchinsovi.

Nový dokumentární seriál odstartoval 17. listopadu na kanálu Tomorrow Unlocked na videoportálu YouTube: https://www.youtube.com/tomorrowunlocked 

Plán jednotlivých epizod seriálu a jejich premiér:

17. listopadu 2021:

Epizoda 1 – Posviťte si na „temný“ web

Chris Spinks a David Malkin z Yorkshire and Humber Regional Crime Unit (Spojené království) diskutují o shromažďování důkazů a vyšetřování, které vedlo k stíhání občana Spojeného království za prodej osobních údajů, drog a zbraní na darkwebu.

Tento díl si můžete přehrát zde: https://youtu.be/2rE6ny907Rs 

Listopad/prosinec 2021:

Epizoda 2 – Cíl: dodavatelský řetězec

Eliza-May Austin, bezpečnostní konzultantka, vysvětluje, jak se menší dodavatelské firmy můžou stát terčem útoků na dodavatelský řetězec. Popisuje napadení z velmi nepravděpodobného vstupního bodu – nezabezpečeného klimatizačního systému.

Epizoda 3 – Internet věcí: když zařízení útočí

Chris Kubecka z The Middle East Institute, která působí jako etická hackerka, vysvětluje, jak můžou být zařízení u nás doma i v kanceláři záludná. Rozebírá případ, který řešila, kdy chytré lednice v kanceláři způsobily bezpečnostní poplach.

Bude uvedeno od ledna 2022:

Pět dalších epizod s nemocnicí ve Fürthu (Bavorsko, Německo), Holloway University (Londýn, Velká Británie), londýnským letištěm Heathrow a dalšími institucemi se zaměří na kauzu Emotet a pokročilý malware, zabezpečení koncových bodů, narušení bezpečnosti a ověřování uživatelů, sociální inženýrství a hrozby při cestách do vesmíru.

Další videoobsah a dokumenty týkající se počítačové kriminality a etického hackerství naleznete na webu www.TomorrowUnlocked.com

O společnosti Kaspersky
Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com.