LG přináší hraní v cloudu přes NVIDIA GeForce NOW na smart TV s webOS

První aplikace GeForce NOW pro Smart TV je špičkou v oblasti hraní na televizorech

Praha, 23. listopadu 2021 — Společnost LG Electronics oznámila partnerství se společností NVIDIA, v rámci kterého jako první výrobce televizorů vyvinula Smart TV aplikaci pro přístup k GeForce NOW, přední cloudové službě na streamování her, pro televizory LG se systémem webOS1. 

Televizory LG OLED se mohou pochlubit velkou úhlopříčkou, realistickou kvalitou obrazu a vysokou obnovovací frekvencí, a proto jsou pro GeForce NOW ideální volbou. Služba GeForce NOW je v současné době k dispozici pro NVIDIA SHIELD, Windows PC, macOS, Chrome OS, Android a prohlížeč Safari pro iPhone a iPad. GeForce NOW umožňuje hráčům začít hrát na televizorech LG a pokračovat v hraní na téměř jakémkoli zařízení, které vlastní.

Beta-verze aplikace je k dispozici v LG Content Store na vybraných modelech televizorů LG 4K OLED, QNED Mini LED a NanoCell TV pro rok 2021 na 80 trzích2.  Majitelům kompatibilních televizorů umožní aplikace okamžitě si užívat více než 35 bezplatných her, ovládaných kompatibilním ovladačem, bez nutnosti dalšího hardwaru. 

Nabídka her zahrnuje Rocket League a Destiny 2, stejně jako oblíbené tituly Guardians of the Galaxy od Marvelu a Crysis Remastered Trilogy, všechny hratelné v rozlišení až 1080p s 60 snímky za sekundu. Členové programu GeForce NOW Priority získají přístup k nejpokročilejší platformě pro ray tracing a technologii umělé inteligence, která je streamovaná ze serverů s technologií NVIDIA RTX v datových centrech po celém světě, a zajišťuje nejrychlejší odezvu při hraní a vysoce kvalitní grafiku.

Výkonná kombinace GeForce NOW a LG OLED TV znamená hraní v nejlepší kvalitě. Samoemisivní pixely LG OLED zajišťují nejživější barvy a nejhlubší černou, aby byly herní prostředí a postavy realističtější než kdykoli předtím. Televizory LG také poskytují ultrarychlou 1milisekundovou dobu odezvy a super nízké zpoždění na vstupu pro plynulejší obraz, lepší ovládání a klíčovou výhodu oproti konkurenci.

„Zákazníci společnosti LG očekávají to nejlepší, pokud jde o hraní her na velké obrazovce,“ řekl Lee Sang-woo, senior viceprezident podnikové obchodní strategie společnosti LG Electronics Home Entertainment. „Partnerství se společností NVIDIA, které přináší majitelům televizorů LG službu GeForce NOW, je známkou našeho odhodlání poskytovat na televizorech LG se systémem webOS ty nejlepší herní zážitky.“

# # #

1 Kompletní seznam kompatibilních modelů televizorů bude oznámen později.

2 NVIDIA GeForce NOW beta je plně funkční bez omezení funkcí a služeb.

O společnosti LG Electronics Home Entertainment

Společnost LG Home Entertainment je lídrem v oboru televizorů a audio-video systémů. Tato společnost je celo-světově uznávaným inovátorem pro svou přední pozici v oblasti OLED televizorů, které představují revoluci v kategorii prémiových televizí. Společnost LG se zavázala zlepšovat životy zákazníků prostřednictvím inovativních produktů pro domácí zábavu, mezi kterými vedou oceňované OLED televizory a QNED Mini LED televizory s technologií Quantum Dot NanoCell a zvukovými řešeními vyvinutými ve spolupráci s Meridian Audio. Pro další novinky z LG navštivte www.LGnewsroom.com.