S podporou společnosti Akamai získala společnost Shield-IoT v rámci financování série A celkem 7,4 milionu USD na optimalizaci a zabezpečení rozsáhlých sítí IoT

Společnost Shield-IoT optimalizuje zavádění rozsáhlých sítí IoT a 5G s celosvětově první bezpečnostní platformou Coreset-AI. „Společnost Shield-IoT umožňuje společnosti Akamai poskytovat přesné analýzy v masovém měřítku s cílem zajistit zabezpečení našich koncových zákazníků i naší infrastruktury,“ říká Ramanath Mallikarjuna, hlavní stratég společnosti Akamai Technologies.

Tel Aviv, Izrael, 23. listopadu 2021 – Společnost Shield-IoT, lídr v oblasti kybernetického zabezpečení a provozního monitorování rozsáhlých sítí IoT/IIoT, dnes oznámila uzavření kola financování série A ve výši 7,4 milionu USD. V čele tohoto kola série A stál fond Nextleap Ventures, ke kterému se připojila většina investorů z počátečního kola seed financování v čele s fondy Janvest Capital Partners a E.ON Future Energy Ventures. Vedle toho se objevili i noví investoři, včetně fondů Bloc Ventures, Akamai Technologies, Atlas Ventures, Springtide Ventures a DIVEdigital. Springtide Ventures tvoří součást IT and investičního pilíře skupiny KKCG, kterou vlastní podnikatel Karel Komárek.

Společnost Shield-IoT, založená v roce 2017, se zabývá prudkým nárůstem objemu kybernetických hrozeb IoT pro zařízení, data, kritické služby a infrastrukturu. Díky řešení Shield-IoT mohou poskytovatelé služeb a značky IoT monitorovat a zabezpečovat své rozsáhlé B2B sítě IoT/IIoT, snižovat provozní náklady a generovat nové zdroje příjmů prostřednictvím služeb s přidanou hodnotou. 

Řešení Shield-IoT, které se v současnosti používá v mnoha oblastech, včetně telekomunikací, veřejných služeb, dopravy, výroby, chytrých měst a státní správy, představuje snadno ovladatelné cloudové softwarové řešení s jednoduchým nasazením pro ochranu jakéhokoli zařízení nebo aplikace IoT bez nutnosti změn v sítích koncových zákazníků.

Patentovaná technologie Coreset-AI společnosti Shield-IoT, založená na více než 15 letech akademického výzkumu a 50 akademických pracích, přináší revoluci v analýzách hromadných dat IoT díky jedinečné přeměně „velkých dat“ na malé datové sady. „Coresety komprimují data z n na log (n), nebo z 1 milionu na 20 datových bodů, což umožňuje vysoce přesnou bezkontextovou detekci anomálií během několika minut místo hodin nebo dnů,“ říká profesor Dan Feldman, hlavní vědecký pracovník společnosti Shield-IoT. 

„Společnost Shield-IoT nabízí inovativní přístup k detekci anomálií, jenž umožňuje společnosti Akamai poskytovat přesné analýzy v masovém měřítku s cílem zajistit zabezpečení našich koncových zákazníků i naší infrastruktury,“ říká Ramanath Mallikarjuna, hlavní stratég společnosti Akamai Technologies. „Díky společnosti Shield-IoT jsou řešení IoT společnosti Akamai rozšířena o vylepšené kybernetické zabezpečení a služby provozního monitorování, aby lépe vyhovovala potřebám našich zákazníků, generovala nové zdroje příjmů a rozšiřovala naši instalační základnu.“

 „Shield-IoT odstraňuje bariéry velkých dat a otevírá dveře na trh služeb připojení do IoT v hodnotě 50 miliard USD (2025),“ říká Udi Solomon, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Shield-IoT. „Naše inovativní technologie pomáhá globálním hráčům v oblasti IoT posouvat se vpřed a urychlit růst technologií IoT.“

O společnosti Shield-IoT

Shield-IoT je poskytovatel softwarových řešení pro kybernetickou bezpečnost a analýzu IoT. Společnost Shield-IoT umožňuje poskytovatelům služeb a značkám IoT monitorovat a zabezpečovat rozsáhlé B2B sítě IoT/IIoT, snižovat provozní náklady a generovat nové zdroje příjmů. Řešení společnosti Shield-IoT, založená na patentované technologii Coreset-AI, chrání všechna zařízení nebo aplikace IoT a používají se v mnoha oblastech, včetně telekomunikací, Průmyslu 4.0, dopravy, sítí, měst a státní správy.

O společnosti KKCG Group

Skupina KKCG řízená jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů Karlem Komárkem, je mezinárodní investiční společností, jejíž celková účetní hodnota přesahuje 7 miliard eur. Skupina KKCG vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa a mezi její klíčové obory patří herní průmysl, energetika, IT technologie a real estate. Drží podíly ve 212 firmách, mimo jiné v SAZKA Group, ARICOMA Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.