Bose vylepšil sluchátka QuietComfort Earbuds a přidal funkce novým i stávajícím uživatelům

Sluchátka nově nabízí chytré řízení úrovně potlačení ruchů podle hlasitosti okolí, transparentní režim usnadňující snadnou komunikaci s okolím, ekvalizér s možností korekce basů, středů a výšek, uživatelsky definovatelné profily sluchátek pro různé situace či prostředí s podrobným nastavením vlastností a integraci Spotify Tap pro snadný poslech oblíbené hudby. 

Obsah obrázku osoba, vlasy, zavřít, zírající

Popis byl vytvořen automaticky

Praha, 25.listopadu 2021 – Bose vylepšuje pomocí aktualizace softwaru vlastnosti svých sluchátek do uší s aktivním potlačením ruchů Bose QuietComfort Earbuds. Noví i stávající uživatelé mohou nyní využít transparentní režim, který jim umožňuje během okamžiku vpustit do uší okolní zvuky a snadno komunikovat s lidmi bez nutnosti sundávání sluchátek, chytrou funkci řízení úrovně potlačení ruchů podle hlasitosti okolí, možnost vlastního nastavení úrovně basů, středů a výšek, definování vlastních režimů pro různé situace či prostředí a také přináší funkci Spotify Tap. Aktualizace softwaru je k dispozici zdarma v aplikaci Bose Music pro iOS i Android.

Nová funkce ActiveSense a režimy pro individuální potřeby

Sluchátka QuietComfort umožňují v kombinaci s aplikací Bose Music nastavit úroveň potlačení okolních ruchů v rozmezí od 0 do 10. Aktualizace softwaru přináší navíc novou technologií Bose ActiveSense, která monitoruje úroveň ruchů okolí a přizpůsobuje úroveň ANC automaticky. Pokud má například uživatel ANC nastaveno na úroveň 6 a prochází kolem staveniště, mikrofony vestavěné do sluchátek detekují větší hluk a dočasně zvýší úroveň potlačení okolí.

V aplikaci Bose Music lze také nově definovat vlastnosti sluchátek pro různé situace. Uživatelé si mohou vytvořit vlastní režimy, například „Doma“, „Práce“, „Ulice“, „Běh“ a přiřadit jim konkrétní vlastnosti, jako je ekvalizace, nastavení úrovně ANC nebo propouštění zvuků okolí do uší. Režimy lze snadno přepínat v aplikaci nebo dvojitým klikem na levé sluchátko s tím, že sluchátka informují uživatele o aktuálním nastavení. 

Spotify Tap a další možnosti

Díky nové funkci Spotify Tap mohou uživatelé populární streamovací služby Spotify jednoduchým kliknutím a podržením prstu na levém sluchátku navázat na poslední poslouchaný playlist nebo relaci bez nutnosti nového vyhledávání skladeb. Kromě toho všeho zlepšila aktualizace softwaru 2.0.7 fungování QC Earbuds s více zařízeními. Sluchátka si nyní pamatují posledních sedm připojení a dle jejich dostupnosti přecházejí plynule z jednoho na druhé bez nutnosti uživatelského nastavování.

Sluchátka QuietComfort

Sluchátka QC Earbuds byla představena v září 2020 a zařadila se do legendární řady Bose QuietComfort. Uživatele zaujala vynikajícím aktivním potlačením ruchů, kvalitou zvuku i handsfree hovorů v rušném prostředí a pohodlným provedením vhodným pro celodenní poslech. Kombinují měkké, a přitom velmi stabilní silikonové ušní špunty StayHear™ Max, několik mikrofonů snímajících okolní ruch a hlas uživatele a patentovaný elektronický ANC čip vyhodnocující všechna data během zlomku milisekundy. Výsledkem je mimořádně působivý zvuk s výraznými, ale ne rušivými basy a všemi detaily. Na jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin a ochranné pouzdro s vestavěnou baterií poskytuje další dvojnásobné nabití na cestách. Bezdrátové propojení zajištuje rozhraní Bluetooth® 5.1 a sluchátka odolávají potu a vodě dle specifikace IPX4.

Bose QuietComfort Earbuds jsou v prodeji za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. Kromě standardního černého, bílého a modrého provedení mají čeští uživatelé možnost zakoupit výhradně na e-shopu Basys.cz také jeden ze 100 kusů limitované edice v barvě SandStone.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.