Alza s Lemonero pomůže e-shopům s financováním sezony

Praha, 29. listopadu 2021 – Alza.cz přidává na svou platformu Marketplace nový doplněk a službu Alza Financing pro financování e-shopů. Poskytuje ji ve spolupráci s partnerem, českým startupem Lemonero. E-shopy hledající externí financování tak mohou rychle a online získat investiční kapitál až do výše jednoho milionu korun.

Největší český e-shop ve spolupráci se startupem Lemonero spustil na své platformě Alza Marketplace službu Alza Financing. Ta umožňuje tisícům e-shopů prodávajícím na Alze získat ještě pro tuto vánoční sezónu investiční kapitál až do výše 1 000 000 Kč. Z průzkumu startupu Lemonero vyplývá, že téměř dvě třetiny e-shopů hledají externí zdroj financování a jen menšina z nich dosáhne na jeho potřebnou výši.  

„Jsme rádi, že ve spolupráci s Lemonerem můžeme podpořit růst partnerů zapojených do Alza Marketplace. Naše platforma jim průměrně zvyšuje obrat o téměř třetinu, proto vítáme, že nyní mohou s pomocí externích financí růst ještě rychleji, a to včetně možnosti rozšíření produktového portfolia nebo tvorby dostatečných zásob,“ uvedl Tomáš Urban, ředitel Alza Marketplace.

„E-commerce je nesmírně dynamický obor a dostupnost růstových peněz je pro úspěch obchodníka klíčová. Banky ale pro začínající e-shopy nemají adekvátní produkty. Pro vyřízení půjčky požadují osobní návštěvu pobočky a předložení mnoha dokumentů včetně účetních závěrek, které jim mladé e-shopy přirozeně dát ještě nemohou,“ říká Jan Laštůvka, CEO Lemonero, které je poskytovatelem embedded služby Alza Financing. 

Alza Financing umožňuje obchodníkům zapojeným do Alza Marketplace získat potřebný externí kapitál online, na pár kliknutí, do 10 minut. Díky němu mohou už letošní vánoční sezonu využít na maximum. Podle výzkumu mělo téměř 80 % e-shopů problém s rychlostí vyřízení úvěru, pouze 40 % z nich byl navíc schválen v plné požadované výši. Financování poskytované prostřednictvím startupu Lemonero se schvaluje v takové výši, kterou si firmy mohou bezpečně dovolit dle výkonu svého e-shopu a která jim zároveň pomůže růst a naplnit potenciál.

Embedded forma financování, která je postavena na datech a výkonu e-shopů, je na tuzemské scéně naprostým unikátem. Jedná se o takzvaný white label produkt, kdy je financování nabízené externím poskytovatel pod značkou partnera. V tomto segmentu je Lemonero jednoznačně tuzemskou jedničkou.

Lemonero – chytré financování pro e-shopy

Lemonero je revoluční fintech služba, která přináší financování postavené na reálné výkonnosti e-shopů. Díky tomu u ní získají investiční kapitál na pár kliknutí a dostupněji než kdekoliv jinde. Zároveň ale pouze v takové výši, kterou si mohou dovolit. K vyhodnocení totiž používá umělou inteligenci, která stanoví nabídku úvěru objektivně na základě dat. Celý proces vyřízení žádosti navíc nezabere více než 10 minut, vystačíte si s běžně dostupnými dokumenty a schváleno je až 80 % ze všech žádostí.

O společnosti Alza.cz a.s.:

Alza.cz je lídrem a udavatelem trendů na poli středoevropské e-commerce. Svědčí o tom nejen rekordní obrat roku 2020, ve kterém Alza utržila 37 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací (spuštění služby doručení do vozu, využívání sdílené logistiky Liftago nebo zavádění unikátních fintechových služeb jako oceněná Alza Invoice Financing), úspěšně pokračující expanze do zemí EU, nová platforma Alza Marketplace pro externí dodavatele, budování sítě výdejních AlzaBoxů a její otvírání celému trhu nebo rozvoj privátních značek (AlzaPower, AlzaEco, AlzaErgo…). Společnost se chová odpovědně, do své CSR platformy Souhvězdí pomoci zapojila již přes 80 neziskových organizací, pravidelně pomáhá útulkům pro zvířata svým projektem Alza Pelíšek a podporuje desítky neziskových organizací. Nejdůležitější milníky historie firmy Alza naleznete zde.