Huawei představuje nový MateBook 14s – středobod vaší kanceláře

Společnost uvádí na trh nový MateBook 14s, který disponuje nejen vysokým výkonem, ale i dalšími uživatelsky přínosnými funkcemi. Podobně jako mnoho dalších nedávno uvedených produktů, je MateBook navržen s neuvěřitelnou přesností. Velký a zářivý displej doplňuje vysoký výkon a jedinečná sada chytrých inovací Huawei. 

Snadné sdílení dokumentů

Nový Huawei MateBook 14s podporuje funkci Huawei Share, která vylepšuje tradiční způsob sdílení souborů, obrázků a videí. Díky této funkci, která umožňuje snadném sdílení souborů mezi zařízeními mohou být datové kabely dávnou minulostí. Obrázky, videa i dokumenty z telefonu můžete pomocí několika kliknutí přenést do svého notebooku nebo tabletu. Jako další funkce určitě stojí za zmínku Multi-screen Collaboration, která umožňuje ovládat dvě zařízení současně přes jeden displej a usnadňuje tak bezproblémovou spolupráci. S funkcí Huawei Share zabudovanou do touchpadu je nastavení spolupráce na více obrazovkách stejně snadná, jako přiložení smartphonu k touchpadu na Huawei MateBook 14s. Jakmile jsou dvě zařízení připojena, můžete mezi nimi snadno přenášet soubory pouhým přetažením přes rozhraní. 

Jednotný ekosystém

Jedná se o další pohodlnou technologii, kde jsou různé režimy zobrazení, které zvyšují produktivitu a nabízejí nový zážitek z užívání více zařízení v rámci jednoho ekosystému. K dispozici jsou tři režimy, které splňují potřeby spotřebitelů v různých prostředích: Mirror, Extend a Collaborate. Uživatelé MateBooku mohou také bezdrátově promítat obrazovku svého počítače na Huawei MateView a zvýšit svou produktivitu pomocí obrazovky 3:2. S režimem Mirror nebo Extend mohou uživatelé otevřít více oken najednou pro efektivní multitasking. Dosáhnout zvýšení produktivity nebylo nikdy tak snadné.

Využití na více zařízeních

V režimu Mirror je rozhraní notebooku duplikováno na tablet a na obou zařízeních zobrazuje přesně stejný obsah. Když například navrhujete položky na notebooku, můžete tuto funkci použít k zrcadlení své práce na tabletu a přidat do své práce ještě více detailů pomocí tabletu jako digitální kreslící podložky. 

Rozšířený je vždy lepší

Režim Extend, jak již název napovídá, lze použít jako externí displej pro počítač. Díky tomu máme větší prostor k zobrazení a porovnání obsahu, což výrazně zvyšuje efektivitu. Díky tomu vám ušetří i prostor na pracovním stole, jelikož klasické monitory zabírají více místa a jsou těžce přenosné. 

Spoluprací k úspěchu

Posledním režimem je režim Collaborate, který poprvé bourá bariéry mezi Windows a HarmonyOS 2. Uživatelé mohou pomocí myši přetahovat vybraný text, obrázky a soubory mezi dvěma zařízeními. Díky klávesnici naopak odpovídat na zprávy a e-maily přijaté na tabletu. Nové aktualizace Multi-screen Collaboration také umožňují otevřít na počítači tři mobilní aplikace najednou, což je ideální pro multitasking.

Jak to funguje v praxi?

Pokud chcete upravit fotografii, kterou jste právě pořídili na smartphonu, tak jednoduše spusťte na MateBooku svůj vybraný editační program a plně využijte software a hardware počítače pro rychlé úpravy obrazu. Díky snadnému sdílení není potřeba žádný předchozí ruční přenos souborů. A protože distribuovaná technologie propojuje dvě zařízení na systémové úrovni, můžete dokonce uskutečňovat a přijímat audio a video hovory prostřednictvím počítače a využívat jeho kameru i mikrofon.

Nové možnosti s lehkostí

Všechny tyto funkce dávají uživatelům možnost zbavit se nevzhledného monitoru, který im zbytečně zabírá místo na stole a mohou tak využít svá zařízení ke kolaboraci. Díky tomu budete vždy moct vyrazit na cestu a nebát se, že vám bude cokoliv chybět. Na služební cestě vám proto bude například stačit pouze Huawei Matebook 14s a s kombinací s MatePad 11 máte neuvěřitelně kompaktní přenosnou kancelář.

Při cestování rychlovlakem nebo letadlem můžete pomocí tabletu číst, upravovat soubory, poslouchat hudbu nebo sledovat videa. Jakmile dorazíte, můžete aktivovat režim Extend v části Tablet-PC Multi-screen Collaboration, která promění tablet v monitor notebooku. Ať jste kdekoli, můžete používat dvě obrazovky a pracovat efektivněji.

Co všechno ještě MateBook nabízí

Huawei Share není jediným trikem, který Huawei vytahuje z rukávu. PC Manager je další funkce, se kterou Huawei strávil roky zdokonalování. Abychom jmenovali alespoň některé, díky Instant Hotspot je nastavení připojení hračkou – jediným kliknutím ve správci PC můžete počítač připojit k internetu pomocí mobilních dat smartphonu. Správa fotogalerií napříč vašimi zařízeními je snadná díky PC Manageru centralizujícímu všechna vaše média. Pořizování snímků obrazovky je rovněž neuvěřitelně intuitivní, díky vestavěnému nástroji, který vám umožňuje pořizovat obdélníkové, okenní, celoobrazovkové nebo volné snímky obrazovky pomocí pouhých několika kliknutí.

https://consumer.huawei.com/cz/offer/matebook-14s/

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 34letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.