CTS TRADE IT podporuje retailové investice v České spořitelně

Praha 29. listopadu 2021 – Společnost CTS TRADE IT úspěšně rozšířila platformu CTS v České spořitelně. Vedle korporátní oblasti nově CTS podporuje i klíčové procesy v oblasti retailových investic. 

Implementace CTS do oblasti retailových investic přináší bance moderní platformu, která zjednodušuje obsluhu klientů a vytváří robustní základ pro další rozvoj v produktové nabídce České spořitelny, která je lídrem trhu v oblasti kolektivního investování

Platforma CTS nyní nově podporuje v segmentu retailových investic jednorázové i pravidelné investice do tuzemských a zahraničních fondů, investice do dluhopisů, prémiových vkladů, státních spořicích dluhopisů a v neposlední řadě pak do akcií a dalších burzovně obchodovaných instrumentů. Podporu prodeje v rámci pobočkové sítě zajišťuje uživatelsky přívětivé internetové rozhraní CTS WEB, které je realizováno za pomoci nejnovějších technologií.

Součástí řešení je i integrace na klíčové digitální kanály banky, zejména pak mobilní a internetové bankovnictví George. V rámci projektu bylo migrováno více než 800 000 klientských portfolií, přičemž jen hodnota fondových mandátů přesáhla částku 180 mld. Kč.

 „Česká spořitelna je v retailových investicích jedničkou na českém trhu. Abychom si naše postavení udrželi, musíme se více zaměřit na využívání nejnovějších technologií. To byl i jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli vyměnit starý, téměř 20 let využívaný systém DON za nový systém CTS. V nejbližších letech se budeme stále více zaměřovat na inovace v naší digitální nabídce investic a na systému CTS chceme v této oblasti dále stavět,“ uvádí Roman Choc, Tribe Lead Wealth Management, Česká spořitelna.

„Úspěšná migrace retailových investic do platformy CTS je výsledkem více než tříletého projektu v rozsahu přesahujícím 10 000 člověkodní. CTS jsme rozšířili o podporu nových produktů, významně jsme zvýšili výkon systému, který nově zpracovává velké objemy transakcí u největšího zprostředkovatele investic do podílových fondů v České republice. Jednalo se o projekt jedinečný co do velikosti, množství migrovaných dat, tak i celkové komplexity realizovaného řešení. O to víc mne těší jeho výsledek a jsem vděčný za získané cenné zkušenosti, které využijeme v budoucích projektech nejen v České spořitelně.“, dodává Tomáš Gavlas, CEO společnosti CTS Trade IT.

Společnost CTS Trade IT je ryze českým předním dodavatelem IT řešení v oblasti investičního bankovnictví. Mezi zákazníky se řadí významné středoevropské bankovní domy – Česká a Slovenská spořitelna (Erste Group), RaiffeisenBank CZ a RaiffeisenBank International (Raiffeisen Group), UnicreditBank Czech Republic and Slovakia, Československá obchodná banka, Citibank Europe plc, a další. Hlavním pilířem dodávky je, vedle zakázkového vývoje, platforma CTS. Tato komplexně pokrývá procesy v oblasti investic v korporátním i retailovém světě. 

www.cts-tradeit.com