Vinograf opět podává pomocnou ruku. Sbírkou podpoří zdravotníky, kterým připraví a doveze štědrovečerní večeři s vínem

Praha, 3.12.2021 – Skupina pražských vinných barů Vinograf se opět rozhodla přispět svými silami a alespoň částečně ulevit zdravotníkům v nemocnicích. Na jejich podporu v aktuální těžké situaci pořádá sbírku skrze transparentní účet. Z financí pak připraví balíčky šokově zchlazené štědrovečerní večeře pro dva a láhve vína, které ve dnech okolo Vánoc rozveze mezi zdravotníky po Praze a Středních Čechách.

Vinograf a spolek Senovážné žije společně založili transparentní účet č. 2302076181/2010 na podporu zdravotníkům v jejich aktuální těžké situaci. Jejich rodiny letos opět přijdou o normální Vánoce, které si většina ostatních lidí užije v klidu domova. Proto se Vinograf rozhodl pomoci, a to cestou, kterou umí nejlépe – svou službou a dosahem, který na zákazníky a lidi dobré vůle má. Chce se pokusit vrátit zdravotníkům víru, že na ně lidé myslí, poděkovat jim a vrátit jim alespoň malou radost jídlem a vínem za podpory každého, kdo je spolu s Vinografem ochoten k tomuto cíli přispět.

“My v gastronomii si situaci zdravotníků umíme představit. Jakkoli se na dopady pandemie díváme z jiného konce a čelíme jiným těžkým situacím, velmi s lidmi z nemocnic a ordinací soucítíme a z vlastní zkušenosti víme a věříme, že profesionálové jsou to nejcennější a nejdůležitější, co jako společnost máme. Jsou to právě ti ve zdravotnictví, kteří jediní nám ostatním v aktuální situaci mohou pomoci zachovat standardy života a vrátit se k normálu a k radosti, kterou ale – jak víme – bez spolehlivého zdraví ztrácíme. Pojďme jim za to poděkovat,” říká ke sbírce Jan Horešovský, spolumajitel barů Vinograf.

Příspěvky Vinograf využije k přípravě štědrovečerní večeře, kterou bude ve formě šokově zchlazených balíčků v termínu mezi 21. a 24.12. distribuovat mezi zdravotníky po Praze a Středních Čechách. Bude se jednat vždy o večeři pro dva a jednu láhev vybraného vína. 

Přispívat může každý na transparentním účtě: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2302076181

Více informací zde:

https://www.vinograf.cz/cs/content/41-stedrovecerni-vecere-pro-zdravotniky

O Vinografu

Vinograf je gastronomický koncept práce s vínem založený na zážitku. Jsme profesionálové, a to v našem pojetí znamená dobrou službu jakémukoli zákazníkovi, ať už je to odborník, nadšený amatér nebo naopak víno nezná. Ke každému přistupujeme s pokorou a respektem, víno nás baví a rádi jeho svět otevíráme ostatním. Vinograf, to jsou jsou vinné bary, restaurace, sklep, obchod s vínem a delikatesami, vinný e-shop a aktivity s vínem jako např. festivaly vína a hudby, degustační programy, dále služby osobního sommeliera, vinného asistenta. Vinograf nabízí zážitky teplé wine friendly kuchyně založené na snoubení vína a jídla.

Vinograf nabízí na tisíc vín z celého světa, z nichž kterékoli můžete ochutnat na skleničku, k němu skvělou nabídku sýrů a uzenin podávanou příjemným erudovaným personálem v přátelské atmosféře. My ve Vinografu neustále hledáme, ochutnáváme, zkoumáme a sledujeme, co se ve světě vína děje, abyste jej Vy mohli objevovat.