Herní novinky společnosti NVIDIA z CES 2022

Dnešní stream společnosti NVIDIA u přílšžitosti CES 2022 přinesl řadu novinek.  

NVIDIA představila více než 160 herních a Studio notebooků s GeForce a také nové technologie i modely GPU GeForce RTX pro stolní počítače a notebooky. Oznámen byl také nový obsah využívající akceleraci pomocí RTX a rozšíření GeForce NOW i ekosystému NVIDIA Studio, včetně spuštění NVIDIA Omniverse pro individuální tvůrce. Hráči s GeForce RTX získají 10 nových titulů s podporou NVIDIA RTX, které využívají ray tracing a/nebo NVIDIA DLSS, a 7 nových her s NVIDIA Reflex. Představena byla také nová kategorie monitorů ¨“1440p displeje pro esport“ a 6 nových myší s podporou Reflex.

Další podrobnosti nebo oznámení týkající se řešení pro podnikovou sféru a automobilů naleznete zde.

Doporučené odkazy:

Souhrn GeForce RTX novinek na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-geforce-rtx-ces-2022-announcements

NVIDIA CES zvláštní stream:

https://www.nvidia.com/en-us/events/ces/

160+ new laptops using the RTX 30 Series GPUs, Plus a Pair of New Laptop GPUs!

Přední světoví výrobci uvádějí na trh více než 160 herních a Studio notebooků založených na revoluční architektuře NVIDIA Ampere s RT jádry druhé generace pro ray tracing a Tensor jádry třetí generace pro DLSS a umělou inteligenci. Jde o nejtenčí, nejlehčí a nejvýkonnější notebooky všech dob. Tyto notebooky osazené nejnovější generací CPU nabízejí širokou designů, jako jsou duální obrazovky, podstavce, konvertibilní zařízení i 14palcové displeje. Mnohé z nich jsou vybaveny technologií G-SYNC® a disponují rozlišením 1440p.

Součástí platformy Studio je také široká nabídka notebooků NVIDIA Studio s designy od společností ASUS, MSI a Razer. Jsou poháněny novými GPU GeForce RTX 3080 Ti a 3070 Ti pro notebooky a díky nejnovějším GPU RTX jsou při 3D renderingu v průměru 7× rychlejší než nejnovější MacBook Pro 16. Podporují také více než 200 kreativních aplikací, ray tracing akcelerovaný pomocí RTX, umělou inteligenci a vysoce výkonný video procesor NVIDIA. Díky tomu jsou skvělým nástrojem pro kteréhokoliv tvůrce.

Uvedení GeForce RTX 3080 Ti pro notebooky přináší poprvé vlajkovou loď GPU třídy 80 Ti do těchto zařízení. RTX 3080 Ti je vybavena 16 GB nejrychlejší paměti GDDR6, která kdy byla dodána v notebooku. Poskytuje tak vyšší výkon než stolní NVIDIA TITAN RTX™. Cena notebooků s GeForce RTX 3080 Ti začíná na 2 499 $.

Nová GeForce RTX 3070 Ti je až o 70 % rychlejší než RTX 2070 SUPER pro notebooky a dokáže poskytnout 100 snímků za sekundu při rozlišení 1440p. Cena notebooků s RTX 3070 Ti začíná na 1 499 $. 

Nové notebooky budou dostupné od 1. února.

Doporučené odkazy:

GeForce RTX notebooky na GeForce.com: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-laptops-3080-ti-3070-ti

GeForce RTX 3080 Ti a 3070 pro notebooky – detaily na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-laptops-3080-ti-3070-ti

Nové NVIDIA Studio aplikace

NVIDIA dále rozšiřuje svou platformu Studio, která zahrnuje hardware, software a exkluzivní aplikace a pomáhá tvůrcům rychleji se dostat od konceptu k dokončení. 

Patří sem i významná aktualizace aplikace NVIDIA Canvas, která využívá umělou inteligenci k malování obrazů krajin z jednoduchých tahů štětcem. Aplikace vytvořená na základě výzkumu NVIDIA GauGAN2® vytváří obrazy se 4x vyšším rozlišením než v minulosti. Nabízí pět dalších prvků, jako jsou květiny a keře. Nová aplikace Canvas je ke stažení zdarma.

Doporučené odkazy:

NVIDIA Studio novinky z CESu na blogu NVIDIA:

https://blogs.nvidia.com/blog/2022/01/04/studio-laptops-omniverse-canvas

Aktualizace NVIDIA Canvas na blogu NVIDIA blog:

https://blogs.nvidia.com/blog/2022/01/04/studio-canvas-update-gaugan2-ces

Ukončení bety – NVIDIA Omniverse je k dispozici tvůrcům
NVIDIA Omniverse je nyní zdarma k dispozici milionům samostatných tvůrců disponujících GPU GeForce RTX a NVIDIA RTX.

NVIDIA také oznámila novinky v aplikaci Omniverse Machinima s novými postavami, prostředími i objekty z Mechwarrior 5, Shadow Warrior 3 (již existující podklady zahrnují hry Squad! a Mount & Blade: Bannerlord 2)

Updatu se dočkává také Omniverse Audio2Face s podporou blendshape a přímého exportu do MetaHuman společnosti Epic. 

Další novinky:

 • Program early access pro Omniverse Nucleus Cloud — umožňuje jednoduché sdílení rozsáhlých 3D scén Omniverse „jedním kliknutím ke spolupráci“ odkudkoli na světě. Pouze prostřednictvím aplikace.
 • Integrace s marketplace 3D aplikací — umožňuje tvůrcům snadněji vytvářet scény pomocí předpřipravených prostředků, jako jsou stromy nebo závěsy. TurboSquid, CGTrader nabízejí prostředky připravené pro Omniverse již nyní. Sketchfab, Daz3D, ActorCore budou brzy následovat.

Doporučený odkaz:

NVIDIA Omniverse zdarma pro RTX tvůrce na NVIDIA blogu:

https://blogs.nvidia.com/blog/2022/01/04/omniverse-available-free-to-creators/ 
NVIDIA GeForce RTX 3050 
Společnost NVIDIA dále rozšířila svou rodinu GPU založených na architektuře Ampere o GeForce RTX 3050. Jedná se o nejnovější přírůstek do rodiny GeForce RTX, který má 8 GB paměti, 2560 jader a je navržen tak, aby poskytoval skvělý výkon při rozlišení 1080p.

Dostupná bude 27. ledna. Oznámená doporučená cena během CES je 7.199 Kč. Pro konkrétní ceny a specifikace kontaktujte naše AIC partnery. 

Doporučený odkaz:

GeForce RTX 3050 na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-3050-graphics-cards

10 nových RTX her!

NVIDIA také oznámila 10 nových RTX her využívajících tracing akcelerovaný pomocí GPU a/nebo NVIDIA DLSS. Patří mezi ně:

 • The Anacrusis (DLSS)
 • The Day Before (DLSS, ray-tracované odrazy, globální osvětlení a NVIDIA RTX Global Illumination)
 • Escape from Tarkov (DLSS)
 • HITMAN III (DLSS)
 • Midnight Ghost Hunt beta  (DLSS)
 • Phantasy Star Online 2 New Genesis (DLSS)
 • Rainbow Six Extraction (DLSS)
 • Ratten Reich (NVIDIA DLSS a ray-tracované odrazy, stíny a NVIDIA RTX Global Illumination)
 • SUPER PEOPLE (DLSS, NVIDIA RTX Global Illumination)
 • Voidtrain (DLSS, ray-tracované odrazy, globální osvětlení a ambientní okluze)

Premiéru měl také nový RTXOn trailer na Dying Light 2 Stay Human. K dispozici je zdeDying Light 2 Stay Human vychází 4. února 2022 s DLSS, ray-tracovanými odrazy, globálním osvětlením a stíny.

Doporučený odkaz:

Detaily o GeForce RTX hrách na GeForce.com

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/ces-january-2022-dlss-rtx-games-updates
NVIDIA Reflex expanduje do nových herních žánrů, 7 nových integrací!

Hráči a herní vývojáři si uvědomují, že snížení latence systému je klíčem ke skvělému hernímu zážitku, a proto došlo v uplynulém roce k obrovskému nárůstu ekosystému NVIDIA Reflex zajišťujícím nízkou latenci.  Reflex je podporován v 8 z 10 nejlepších kompetitivních stříleček včetně Apex Legends, Valorant a Fortnite. Každý měsíc soutěží se systémem Reflex více než 20 milionů hráčů s GPU GeForce. Reflex Analyzer, který hráčům umožňuje snadno měřit latenci systému, je podporován ve více než 50 miší a monitorů.

Hry jsou díky rychlé odezvě lépe ovladatelné a méně frustrující. Z tohoto důvodu si kompetitivní akční tituly rychle osvojily NVIDIA Reflex. Ze snížení latence systému díky této technologii, ale těží i další žánry včetně plošinovek (F.I.S.T.), bojových her (God of War) a simulátorů/závodních her (iRacing).

Na CES 2022 NVIDIA oznámila sedm nových integrací NVIDIA Reflex do her:

 • God of War
 • GRIT
 • iRacing, the world’s premier online racing simulator
 • Midnight Ghost Hunt
 • Rainbow Six Extraction
 • Ready or Not
 • SUPER PEOPLE

Citace:
„Pro naše týmy iRacing eSports musíme zajistit, aby se vstupy od jezdců dostávaly do simulačního enginu s minimálním zpožděním,“ řekl Chris Gilligan, CIO, Competition & Engineering v Joe Gibbs Racing. „Minimalizace zpoždění mezi řidičovým systémem ovládání, simulačním enginem a zobrazením na obrazovce je klíčová pro zajištění pocitu realističnosti, který umožňuje řidičům zdokonalovat své schopnosti ovládání vozu ve virtuálním prostředí.“

„Technologie v simulovaných závodech se neustále vyvíjejí. Zejména s tím, jak zvyšují naši schopnost být za volantem simulátoru přesnější,“ řekl Nick Ottinger, esportovní jezdec William Byron Racing a šampion eNASCAR Coca-Cola iRacing Series 2020. „Je to nutnost, abychom podávali co nejlepší výkony, a technologie NVIDIA Reflex je posune na další úroveň. Už se nemůžu dočkat, až si vyzkouším, co mi nabídne.“

Doporučené odkazy:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/ces-2022-reflex-games-monitors-mice

Nová kategorie monitorů – 1440p pro esport

S celosvětovým růstem esportu se poptávka po displejích pro toto odvětví každoročně zdvojnásobuje. Displeje s rozlišením 1080p vládnou esportu již více než deset let – nižší rozlišení totiž umožnilo vyšší počty snímků za sekundu a rychlejší obnovovací frekvenci. S dnešními špičkovými GPU GeForce RTX, které dokáží vykreslovat esportové hry výrazně nad 360 snímků za sekundu i při rozlišení 1440p, je čas na změnu.
NVIDIA na CES 2022 představila novou kategorii monitorů pro esport.  Nabídnou rozlišení 1440p, 27” uhlopříčku, G-SYNC a obnovavací frekvenci až 360Hz. Nechybí podpora nové funkce Esports Vibrance a the Reflex Latency Analyzer. Jde také o Dual-Format obrazovky umožňující hrát v 1080p na 25”. Modley jsou k dispozici od společností AOC, ASUS, MSI a Viewsonic.

Oznámeny byly také dva nové 4K monitory od ASUS a Acer s podporou NVIDIA Esports Vibrance a Reflex Analyzer. 

Doporučené odkazy: 

Detaily o 1440p monitorech pro esport na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/ces-2022-reflex-games-monitors-mice

Nové GSYNC monitory na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/new-g-sync-monitors-announced-2022

Reflex ekosysté se rozrůstá o 6 nových myší
NVIDIA Reflex Analyzer umožňuje hráčům snadno měřit latenci systému. Je podporován více než 50 modely myší a monitorů. Na veletrhu CES 2022 se tato podpora rozrostla o 6 nových od společností Alienware, AGON, CORSAIR, EVGA a Logitech. 

Myši s podporou Reflex odemykají možnost měření plné latence systému, pokud jsou spárovány s monitorem podporujícím Reflex Analyzer. Stačí je připojit do příslušného portu USB na displeji.

Doporučený odkaz:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/ces-2022-reflex-games-monitors-mice

GeForce NOW se stále zlepšuje!

Do ekosystému GeForce NOW přibývají hry i podporovaná zařízení. Společnost NVIDIA dnes oznámila rozšíření partnerství se společností Electronic Arts, které do služby GeForce NOW přináší hry Battlefield 4 a Battlefield V.

NVIDIA spojila síly také se společností Samsung, jež bude od 2. čtvrtletí letošního roku integrovat GeForce NOW do svých chytrých televizorů. Navazuje tak na beta verzi aplikace GeForce NOW pro chytré televizory LG 2021 s WebOS zveřejněnou minulý měsíc. Ve spolupráci se společností AT&T, která je partnerem pro technické inovace v oblasti 5G, přináší GeForce NOW výkon počítačových her do mobilních zařízení. Od ledna mohou zákazníci AT&T s 5G zařízením s neomezeným 5G tarifem, případně jiným neomezeným tarifem splňujícím požadavky, získat šestiměsíční členství GeForce NOW Priority zdarma.

Doporučený odkaz:

https://blogs.nvidia.com/blog/2022/01/04/geforce-now-ea-att-samsung-ces/