Rolls-Royce Motor Cars zveřejňuje výsledky za rok 2021

10. ledna 2022, Goodwood, West Sussex

  • Rolls-Royce hlásí rekordní roční prodeje, narostly o 49 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020
  • Výsledek je vůbec nejvyšší za 117letou historii značky
  • Prodeje narostly na všech trzích. Rekordní čísla hlásí oblast Číny, severní i jižní Ameriky, Asie, Tichomoří i řada dalších zemí na celém světě
  • Společnost registruje vysoký zájem o všechny modely, zejména o Ghost a Cullinan
  • Rolls-Royce je nesporným lídrem v segmentu nad 250 tisíc eur
  • Rolls-Royce evidují objednávky výroby až do třetího čtvrtletí 2022. Zájem o Bespoke program je rovněž na rekordní úrovni
  • Značný zájem je i o tzv. Apprenticeship Programme (praktikantský program), do kterého se od září 2022 zapojí 37 frekventantů

„Rok 2021 byl pro Rolls-Royce Motor Cars fenomenální. Našim klientům po celém světě jsme dodali nejvíce vozů v jediném roce za celou 117letou historii značky, přičemž na všech mezinárodních trzích byla nebývalá poptávka po všech našich produktech. Máme mimořádně silné produktové portfolio s možností zakázkových úprav v rámci programu Bespoke. Tento fakt, spolu s prvním kompletním kalendářním rokem, kdy byl dostupný model Ghost, říjnovým uvedením modelu Black Badge Ghost a pokračující rekordní poptávkou po personalizovaných úpravách Bespoke, výrazně přispívá k dlouhodobé stabilitě společnosti. To je nesmírně povzbudivé zejména v době, kdy se značka připravuje na uvedení svého historicky prvního plně elektrického automobilu. V návaznosti na letošní úspěch se budeme i nadále rozvíjet jako skutečně luxusní značka, která přesahuje oblast automobilové výroby.“

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars

V roce 2021 dosáhl Rolls-Royce Motor Cars historicky nejvyšších ročních prodejních výsledků ve své 117leté historii.

Společnost dodala zákazníkům 5 586 automobilů, tedy o 49 % více než za stejné období roku 2020. Toto celkové číslo zahrnuje rekordní prodeje ve většině regionů, včetně Velké Číny, Ameriky, Asie, Tichomoří a v mnoha zemích po celém světě.

Všechny modely Rolls-Royce si vedly velmi dobře. Růst se opíral především o úspěšný model Ghost, poptávka po něm dále vzrostla po uvedení modelu Black Badge Ghost v říjnu 2021. Zájem o Ghost, spolu s přetrvávající oblibou modelu Cullinan, stejně jako o vrcholný produkt značky, model Phantom, stojí za množstvím přijatých objednávek na rok 2022, jehož výrobní kapacita je již nyní alokována až do třetího čtvrtletí.  Mimořádných prodejních výsledků a historického rekordu dosáhl v roce 2021 také program Provenance, zaměřený na již dříve vlastněné vozy.

Zakázky na míru v programu Bespoke zůstávají na rekordní úrovni už od roku 2020, kdy byly vyrobeny jedinečné individuální exempláře, jako byl model Phantom Oribe vytvořený společně se společností Hermès, nebo vozy Phantom Tempus, Landspeed Black Badge Wraith a Black Badge Dawn Collection. Společnost signalizovala svůj závazek stát v čele nového současného karosářského hnutí tím, že se divize Rolls-Royce Coachbuild stane trvalou součástí jejího budoucího portfolia. S tím souvisí i odhalení jejího nejnovějšího mistrovského díla v podobě automobilu Boat Tail.

Rolls-Royce rovněž představil svůj první plně elektrický automobil Spectre. Společnost již podnikla první kroky k uvedení Spectre na trh do 4. čtvrtletí roku 2023, nejnáročnější testovací proces, jakému byl kdy vznikající vůz Rolls-Royce podroben, již probíhá. Tato 2,5 milionu kilometrů dlouhá cesta, která zavítá do všech koutů světa, bude simulovat více než 400 let užívání vozu Rolls-Royce.

Zatímco probíhají přípravy na plně elektrickou budoucnost značky, Rolls-Royce díky flexibilnímu výrobnímu procesu, specializovanému profesionálnímu týmu talentovaných designérů, vysoce kvalifikovaným řemeslníkům a špičkovým světovým inženýrům pokračuje v uspokojování prudce rostoucí poptávky po své současné nabídce. V současné době pracuje závod Home of Rolls-Royce v Goodwoodu na maximální kapacitu – 18 hodin denně, ve dvousměnném provozu, aby tak dokázal uspokojit objednávky klientů z celého světa.

Společnost Rolls-Royce také pokračuje v investicích do svých budoucích talentů prostřednictvím prestižního praktikantského programu, do kterého pro rok 2022 přijala rekordní počet uchazečů. Celkem 37 lidí se bude po čtyři roky věnovat činnostem, které kombinují prvotřídní praktický výcvik s formální kvalifikací.

Torsten Müller-Ötvös k výsledkům za rok 2021 uvádí: „Tento rok byl pro Rolls-Royce Motor Cars skutečně přelomový. Během dvanácti měsíců jsme zaznamenali historicky rekordní roční prodeje, uvedli jsme na trh nejnovější přírůstek do rodiny Black Badge, ohromili svět našimi schopnostmi v oblasti výroby karoserií na zakázku a učinili obrovský krok směrem k naší plně elektrické budoucnosti.  

Jako vždy se o tyto úspěchy zasloužili výjimeční lidé z Home of Rolls-Royce, ale také lidé z našeho mezinárodního týmu a z celosvětové dealerské sítě. Rád bych každému z nich vyjádřil svoje osobní poděkování a blahopřání – je mi ctí a potěšením pracovat každý den po jejich boku.“

– KONEC –

DALŠÍ INFORMACE

Všechny naše tiskové zprávy a materiály, stejně jako široký výběr fotografií a videozáznamů ve vysokém rozlišení, jsou k dispozici na našich mediálních stránkách PressClub.

Společnost Rolls-Royce můžete sledovat také na sociálních sítích: LinkedIn; YouTube; Twitter; Instagram; and Facebook

POZNÁMKA VYDAVATELE

Rolls-Royce Motor Cars je dceřinou společností BMW Group a je zcela oddělenou společností od Rolls-Royce plc, výrobce leteckých motorů a pohonných systémů. Více než 2 000 kvalifikovaných mužů a žen je zaměstnáno v centrále a výrobním závodě společnosti Rolls-Royce Motor Cars v Goodwoodu v Západním Sussexu, jediném místě na světě, kde se ručně vyrábějí superluxusní automobily této společnosti.