Spolupráce Canonu a Plockmatic přináší řešení pro UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

PRAHA, 18. ledna 2021 – Společnost Canon oznámila, že úzká spolupráce s firmou Plockmatic, globálním dodavatelem dokončovacích řešení pro tisk a zpracování poštovních zásilek, vyústila v integraci digitálních inkoustových archových tiskáren Canon řady varioPRINT iX se zařízením na lakování papíru Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED. Díky kvalitě tisku podobné ofsetovému, vysoké produktivitě a nákladové efektivitě se tiskárny řady varioPRINT iX osvědčily jako oblíbená investice pro komerční a online tiskárny. 

Díky kombinaci obou technologií mají nyní uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX možnost vytvářet kvalitní aplikace s UV lakem jmenovitou rychlostí stroje v jediném automatizovaném pracovním postupu. Komerční uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX, kteří chtějí vyrábět tiskové materiály s lakováním, jakou jsou například vizitky, pohlednice nebo obálky knih a časopisů, mohou nyní maximalizovat svou produktivitu připojením zařízení DigiCoater Pro 400 HD LED inline. 

Díky integraci nebude potřeba manuálně do procesu zasahovat, a sníží se i riziko omezení výroby. Komerční tiskárny tak budou moci jednoduše dodávat aplikace s lesklým vzhledem a vyšší hodnotou a zakázky realizovat v kratším čase. Při použití technologie ochranného laku jsou výsledky atraktivnější a nátěr zároveň chrání potištěné materiály před opotřebením, vodou, nečistotami a potravinami.

Díky využití tenké vrstvy laku – jen cca 2–4 g/m2 laku – je jeho vytvrzování snazší a úspornější než při využití tradičních technologií, které využívají cca 15-30 g/m2 laku.  Celý proces je rychlý a lakované výstupy jsou ihned připravené k dalšímu dokončování.

Oba stroje jsou propojené prostřednictvím otevřeného rozhraní SFD, díky čemuž je obousměrná komunikace mezi tiskárnou varioPRINT iX-series a Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED vysoce efektivní. Kontroler stroje PRISMAsync snadno zaregistruje chybně vytištěné listy a zařízení varioPRINT iX je automaticky vytiskne znovu.

Hayco Van Gaal, viceprezident pro prodej a servis v oblasti komerčního tisku v regionu EMEA společnosti Canon Europe, uvedl: „Společnost Canon opět umožnila svým zákazníkům dosáhnout vyšší produktivity a kratší doby zpracování zakázek pomocí automatizace, kterou umožňuje inline integrace. Vysoce kvalitní tiskový výstup ze zařízení varioPRINT v kombinaci s možnostmi zušlechťování zařízení Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED je přínosem pro všechny komerční tiskárny, které chtějí využít rostoucí poptávku trhu po tiskových aplikacích s vysokou přidanou hodnotou. Našli jsme způsob, jak mohou naši zákazníci rozšířit portfolio produktů, zvýšit marže a zároveň maximalizovat efekt aplikací a minimalizovat výrobní náklady.“

Johan Mikaelsson, viceprezident pro Business Unit Inline & Technical Support společnosti Plockmatic Group, o partnerství se společností Canon prohlásil: „Inovativní technologie Digicoater Pro 400 HD LED umožňuje komerčním tiskovým provozům zvýšit hodnotu tištěných aplikací a snížit výrobní náklady. Zařízení Digicoater Pro 400 HD LED s řadou Canon varioPRINT iX považujeme za dokonalou kombinaci, která podpoří růst podnikání i spokojenost zákazníků.“

Další informace o zařízeních řady varioPRINT iX naleznete na této adrese, více o Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED naleznete zde.


O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.