Regionální VALORANT liga VRL East: Surge otevírá kvalifikace. Týmy si rozdělí téměř půl milionu korun

Kvalifikační turnaje na VRL East: Surge začínají 24. ledna.

Praha, 21. ledna 2021 – Už 24. ledna začínají otevřené kvalifikační turnaje do VALORANT ligy v regionu východní Evropa. Hráči z 20 zemí budou bojovat o část z finanční dotace 20 tisíc eur (tedy o téměř půl milionu korun) a šanci postoupit do nejvyššího patra soutěže VALORANT Champions Tour. V regionální lize budou soupeřit vítězové otevřených kvalifikací proti týmům, které získají přímou pozvánku. Organizátorem soutěže je produkční společnost FRENZY.

VRL je novým esportovým projektem Riot Games v jejich populárním titulu VALORANT. VRL bude implementováno do ekosystému VALORANT pro region EMEA v roce 2022, a to v podobě systému ERL (European Regional League). Celkem osm regionálních lig (VRL) bude organizováno a řízeno partnery z příslušného regionu. Tyto regiony jsou: Španělsko, Francie, Velká Británie, Irsko a severské země, východní Evropa, SNS (Společenství nezávislých států), MENA (Střední východ a severní Afrika), Turecko a DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko).

Kvalifikace

Kvalifikace na VRL East: Surge proběhne formou pětidenního turnaje, který se odehraje systémem dvojité eliminace BO3. Toho se budou moci zúčastnit zástupci 20 zemí z regionu východní Evropy. První tři týmy z tohoto turnaje pak získají své místo v lize VRL East: Surge. Dalších pět týmů bude pozváno přímo do hlavní fáze ligy. 

Video vysvětlující formát: https://www.youtube.com/watch?v=Xv9BgYeuwCo 

„Esportová scéna titulu VALORANT se nachází tam, kde byla League of Legends před 10 lety. Projekt VRL East: Surge je jedním z prvků, který má v našich končinách spojit profesionální hráče a fanoušky titulu VALORANT. Jako pořadatel soutěže budeme pečlivě analyzovat průběh první sezóny VRL a naslouchat hlasům hráčů a fanoušků, abychom co nejlépe upravili formát tak, aby vyhovoval našim standardům a očekáváním komunity,“ říká Marcin Kilar, výkonný ředitel společnosti FRENZY. 

Kvalifikace a pozvané týmy

Pět týmů získá přímou pozvánku do ligy VRL East: Surge. O zbývající tři místa budou během otevřeného kvalifikačního turnaje bojovat hráči z 20 zemí regionu.

Formát otevřených kvalifikací

● Kvalifikační turnaj 

Rozpis otevřených kvalifikačních turnajů

● Kvalifikační turnaj proběhne od 24. do 28. ledna a bude se hrát systémem dvojité eliminace ve formátu Nejlepší ze tří (BO3). Zápasy začnou od 17:00.

Formát první sezóny

● Pravidelná sezóna – Round Robin BO3

● Play-off – dvojitá eliminace BO3

● Velké finále – BO5

Registrační odkaz: https://bit.ly/3FQ5Bkd

O Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.

O Frenzy

Frenzy, dceřiná společnost ESE Entertainment Inc., je společnost zabývající se mediální a produkční infrastrukturou se sídlem v Polsku, která se zaměřuje na průmysl videoher. Společnost vytváří a provozuje esporty a herní události, vysílání a mediální obsah. Frenzy také provozuje profesionální mobilní, automatizované televizní zařízení, které jí umožňuje produkovat reality show ze všech částí světa.