Nové vylepšení řady Orbi: NETGEAR spouští službu Game Booster

Služba NETGEAR Game Booster na vybraných síťových produktech řady Orbi zpřístupňuje pokročilé nástroje dosud dostupné pouze na herních routerech Nighthawk Pro Gaming.

Praha, 27. ledna 2022 – Společnost NETGEAR, přední poskytovatel inovativních síťových produktů, oznámila spuštění služby NETGEAR Game Booster, která uživatelům nejnovějších produktů Orbi zajistí zvýšení výkonu sítě a minimalizaci zpoždění odezvy pro dokonalý herní zážitek.

Popularita videoher dlouhodobě strmě stoupá. Pandemie a související období lockdownu tento trend jednoznačně umocnila. Routery NETGEAR Nighthawk Pro Gaming, které jsou cíleně vybaveny softwarem podporujícím hraní her, jsou již dlouhou dobu oporou pro tzv. „hard core“ hráče. Nedávný průzkum mezi uživateli produktů Orbi však ukázal, že více než 60 % dotázaných má ve své domácnosti také alespoň jednoho hráče. Této skupině uživatelů se proto NETGEAR rozhodl nabídnout službu, která jejich herní zkušenost posune na novou úroveň.

Konec lagování

Hráči moc dobře vědí, jak důležité je načasování. Spolu s výkonným PC nebo prémiovou herní konzolí je pro ně proto naprosto stejně důležité i rychlé připojení k internetu. To je důvod, proč služba Game Booster, poháněná operačním systémem DumaOS, obsahuje hned tři komponenty, které řeší hráčský problém číslo jedna, a to je zpomalení připojení (lag).

Díky funkcím Ping Heatmap a Geo-Filter si mohou uživatelé vybrat ty nejrychlejší servery svých oblíbených her a tím snížit ping (dobu odezvy sítě) až o 93 %. Pomocí funkce Network priority mohou zase z hlediska šířky pásma upřednostnit herní zařízení a aplikace.

NETGEAR Game Booster také disponuje novou funkcí Adblocker, která slouží k blokování nežádoucích reklam a zamezení sledování z webových stránek. Seznam blokovaných prvků je pravidelně aktualizován a uživatelé si mohou prostřednictvím aplikace Orbi přizpůsobit jak domény, které mají být blokovány, tak zařízení, na kterých jsou aktivní.

„Neustále rozšiřujeme naše portfolio služeb, abychom vylepšili online zážitky našich zákazníků,“ říká David Henry, prezident a generální ředitel divize domácích síťových produktů a služeb ve společnosti NETGEAR. „Uživatelé produktů Orbi nás naučili, že nemusíte být nutně profesionálním hráčem, abyste chtěli hrát jako jeden z nich. Jsme rádi, že jim můžeme díky službě NETGEAR Game Booster vložit do rukou moc ovlivnit jejich herní výkon.“

Mezi klíčové výhody NETGEAR Game Booster tedy patří:

  • Ping Heatmap: Umožňuje zobrazení rychlosti pingu herních serverů, tvorbu plánu pingů a prohlížení historických dat serverů.
  • GeoFilter: Zprostředkovává výběr serveru, ke kterému se připojíte, na základě vzdálenosti. V režimu Geo-Fencing můžete také stanovit hranice a označit tak nejvýkonnější servery a zablokovat ty nežádoucí.
  • Network Priority: Umožňuje eliminovat zpoždění upřednostněním využití šířky pásma pro herní zařízení. 
    • Bandwith Allocation: Ovládání šířky pásma napříč všemi aplikacemi a připojenými zařízeními. Nastavení velikosti šířky pásma, kterou jednotlivá zařízení obdrží a také rychlost stahování a nahrávání.
    • Traffic Priorization: Herní provoz je automaticky detekován a upřednostňován. Umožňuje aplikovat pravidla na služby a porty na základě využití dat.

Cena a dostupnost

NETGEAR Game Booster bude zpočátku k dispozici pro uživatele s třípásmovými Wi-Fi 6 mesh systémy Orbi (série 750 a 850) a brzy poté s čtyřpásmovými Wi-Fi 6E mesh systémy Orbi (série 960). Využívá se prostřednictvím aplikace Orbi. Služba bude spuštěna během prvního čtvrtletí 2022. Po třicetidenní bezplatné zkušební verzi bude stát 49,99 USD ročně (v přepočtu cca 1070 Kč).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Dalšíinformace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.